iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
20. 11. 2016
09:25 na ČT1

1 2 3 4 5

1 hlas
12603
zhlédnutí

Objektiv

Indonésie: Flores — Jordánsko: Wádí Rum — Velká Británie: Rypouši

27 min | další Magazíny »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Flores

  0:51 do playlistu

  Flores
  Míříme do Indonésie, na ostrov Flores. Ostrov proslul hlavně jako výchozí bod pro cesty za varany komodskými na ostrovy Komodo a Rinča. I ostrov Flores má ale co nabídnout: například jeskyni, kde byl nedávno nalezen nový druh člověka – ano, je to tak. Prý vypadal jako hobit a vědci ho pojmenovali „člověk floreský“ – více už v reportáži Jakuba Freiwalda.

 • Wádí Rum

  10:40 do playlistu

  Wádí Rum
  Přírodní div Wádí Rum neboli Měsíční údolí – překrásné místo na jihu Jordánska nás čeká v reportáži našeho blízkovýchodního zpravodaje Jakuba Szántó. A cesta to byla dobrodružná – už jen to, že pro cestu pískem je nutné předem upravit auto, aby jízda po písečných dunách byla bezpečná. Jak ale za malou chvíli uvidíte, rozhodně to stálo za to.

 • Rypouši

  18:07 do playlistu

  Rypouši
  Z pohádkově krásného Wádí Rum míříme na jedno z nejodlehlejších a nejdivočejších míst na Zemi – na ostrov Jižní Georgie. Nežijí tu žádní stálí obyvatelé, ostrovy tvoří strmé skály a ledovce. Jsou tu jen tisícovky tučňáků, lachtanů, nebo rypoušů sloních. Expedice v čele s Václavem Šilhou se k těmto zvířatům dostala opravdu blízko a vy teď máte v Objektivu jedinečnou možnost se podívat na místa, kam téměř žádní turisté nejezdí.

 • Soutěž

Přehrát vše

Související