iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
16. 6. 2013
10:30 na ČT1

1 2 3 4 5

6 hlasů
6402
zhlédnutí

Objektiv

Francie: Korsika — Španělsko: Lanzarote II — USA: Havaj

27 min | další Magazíny »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Korsika

  1:00 do playlistu

  Korsika
  Korsika – krásná, ale drsná. Podobně jako její dějiny, které jistě snesou i další přívlastek – dramatické. Všechny podoby Korsiky a její minulosti v následující reportáži projít určitě nestihneme, ale pokusíme se nabídnout to nejzajímavější a nejdůležitější. Nesmíme určitě vynechat ani kopce – hory totiž tvoří dvě třetiny povrchu ostrova. Podíváme se do nich a nabídneme i výstup na nejvyšší vrchol ostrova, ze ketrého je za ideálních podmínek výhled na okouzlující panorama od Říma až po Marseille. Udělejte si tedy pohodlí – čeká nás převýšení 1700 metrů a teploty, která na slunci šplhají přes padesát stupňů nad nulou.

 • Lanzarote II

  7:58 do playlistu

  Lanzarote II
  V minulém vydání Objektivu jsme si ukázali, jak moc ovlivnil podobu Lanzarote, čtvrtého největšího ostrova v Kanárském souostroví umělec a architekt Sézar Manrike. Odkaz muže, který by se letos v dubnu býval dožil 94 let, představuje myšlenky ale i hmatatelné dílo – konkrétně celý ekologický koncept, v němž příroda a architektura vytvořily dokonalou jednotu. Manrike za svého života prosadil například i to, že nově stavěné budovy mohou mít na Lanzarote nejvýše 3 až 4 patra tak, aby nepřevyšovaly koruny vzrostlých palem. Možná vás bude zajímat i to, že za svoji práci ve prospěch ostrova si tento mimořádný vizionář nevzal nikdy žádné peníze.

 • Soutěž
 • Havaj

  15:58 do playlistu

  Havaj
  Svatý otec Damien – patron lidí trpících leprou a Charles Lindberg – autor prvního sólového přeletu Atlantiku. Co mají tito (zejména na západní polokouli) slavní muži společného? Oba se často obraceli k nebesům. I když… zatímco Otec Damien se svými modlitbami, Lindberg především na palubě silných strojů. Ale je tu ještě něco, oba mají své hroby na Havaji. Nejen místa jejich posledního odpočinku navštívil reportér Stanislav Bartůšek.

Přehrát vše

Související