iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
7. 4. 2013
10:30 na ČT1

1 2 3 4 5

9 hlasů
6567
zhlédnutí

Objektiv

Francie: Lyžování — Velká Británie: Skotsko — Francouzská Polynésie: Tahiti

27 min | další Magazíny »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Lyžování

  0:58 do playlistu

  Lyžování
  Pokud se chystáte na hory, tak ve Francii se v mnoha střediscích lyžuje do konce dubna, máte tedy ještě čas. Letos jsme si zimy užili možná až příliš, přesto máme teď pro vás jednu zajímavou pozvánku, a to do jednoho z nejkrásnějších lyžařských středisek v celé Francii. Pyšní se tu jedním unikátem - jeden úsek tu natáčejí, takže se na sebe můžete podívat, jak hezky vypadáte, ale hlavně zjistíte, jak rychle fičíte. Náš spolupracovník Jan Šmíd si to pochopitelně sám zkusil.

 • Skotsko

  9:59 do playlistu

  Skotsko
  Přeprav hocha, který se narodil, aby králem byl, přes moře na Sky. Tak, vzletně se zpívá ve starém skotském hymnu o Lodi plující na ostrov na Sky, tedy k největší a nejsevernější výspě souostroví Vnitřní Hebridy na západ od skotských břehů. Sky je jedním z keltských jazyků „sgiath“, což znamená „okřídlený“. O důvod více se teď na tento legendární ostrov podívat. S Objektivem ho objedeme celý kolem dokola.

 • Tahiti

  17:01 do playlistu

  Tahiti
  O Tahiti - největším ostrově Francouzské Polynésie se zpravidla mluví jen v superlativech, a to v takové míře, že je to málem podezřelé. Ale když pak nakonec v šestadvacetitisícovém hlavním městě Papeete vystoupíte z letadla, zjistíte, že něco ze všech těch legend je dokonce pravda. V první řadě to platí o pověstné přátelské povaze Tahiťanů a jejich pohodovém, uvolněném a usměvavém životním stylu. Ten je vedle černých perel snad nejcennějším pokladem exotického souostroví v Oceánii.

 • Soutěž

Přehrát vše