iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
31. 3. 2013
10:30 na ČT1

1 2 3 4 5

2 hlasy
7011
zhlédnutí

Objektiv

Rusko: Sobi — Sýrie: Auranitis — Ukrajina: Bachmači

28 min | další Magazíny »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Sobi

  0:55 do playlistu

  Sobi
  Zpravodaj České televize v Moskvě Miroslav Karas vás zavede do míst, kde sníh roztaje jen na pár týdnů v roce. Do míst, která leží asi pět set kilometrů od severního polárního kruhu. Už jenom cesta do vesnic Saranpaul a Ščekurije nebyla vůbec jednoduchá. Život tam plyne úplně jiným tempem a jak říká Miroslav - lidé si tam žijí po svém, okolní svět je vůbec nezajímá, starosti mají úplně jiné. Na chvíli teď s Objektivem nahlédneme do života místních obyvatel - Chantů. Mimo jiné vás čeká jízda na sněžném skútru, nebo na saních tažených sobím spřežením. Ale samozřejmě nejen to.

 • Auranitis

  13:47 do playlistu

  Auranitis
  Je to dva roky, co v Sýrii vypukla občanská válka. Místní trpí, země se hodně změnila. Kdysi bývala rájem batůžkářů a studentů Arabštiny. Mohla za to hlavně proslulá laskavost místních obyvatel. Dnes turisté do Sýrie nemíří, jen pár odvážlivců se toulá po opuštěných památkách. Objektiv vás teď zavede na jih země. V antické době bylo toto území - známé i pod názvem Auranitis - tradiční hranicí římské provincie Sýrie. Proto na staré sloupy nebo zbytky amfiteátrů narazíte skoro v každé vesnici.

 • Bachmači

  20:11 do playlistu

  Bachmači
  Na obzoru je stoleté výročí od historické anabáze československých legií, kdy se vydaly revolučním Ruskem přes Sibiř až k pobřeží Pacifiku. Ještě před tím ale svedly u ukrajinského městečka Bachmače bitvu s početnou a dobře vybavenou německou armádou. Po stopách legionářů na někdejší bojiště se vydalo z Česka asi sto nadšenců. A spolu s nimi i Tomáš Vlach, tady je jeho reportáž.

 • Soutěž

Přehrát vše

Související