iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
3. 3. 2013
10:30 na ČT1

1 2 3 4 5

5 hlasů
6949
zhlédnutí

Objektiv

Vatikán: Exkurze za kulisy — Indie: Kumbha Mela — Indie: Muzeum záchodů

28 min | další Magazíny »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Exkurze za kulisy

  1:02 do playlistu

  Exkurze za kulisy
  Ve čtvrtek jsme se rozloučili s odcházejícím papežem Benediktem XVI. Ještě než svět dostane papeže nového a ještě než se křesťané pohrouží do svých největších svátků tedy Velikonoc, máme tu pro vás exkurzi za kulisy Vatikánu. Spolu Hankou Scharffovou si jej prohlédneme pořádně z blízka a nevynecháme ani taková témata jako vatikánská móda a řemesla. Tedy obory, které svatému městu dodávají ten správný lesk.

 • Kumbha Mela

  9:31 do playlistu

  Kumbha Mela
  Představte si, že by se na soutok Vltavy a Labe přišlo v jeden den vykoupat několik desítek miliónů lidí. Nemožné, absurdní? V Indii nikoli. Na soutoku řek Gangy a Jamuny v Indii se 10. února přišlo ponořit a očistit do posvátných vod okolo 40 miliónů lidí. A během 55 dnů, kdy celý svátek Kumbha Mela trvá, sem zavítalo podle odhadů celkem 100 miliónů lidí. Milan Šíma byl u toho a Objektivu nabídl následující reportáž.

 • Soutěž
 • Muzeum záchodů

  20:15 do playlistu

  Muzeum záchodů
  I v následující reportáži zůstáváme i v Indii. Opustíme, ale duchovní dimenze. Seznámíme vás s muzeem z metropole Dillí, které je zasvěceno záchodům. Pokud vás to snad pobavilo nebo dokonce pohoršilo, vězte, že před námi je v podstatě velmi důležité téma ovlivňujíci životy desítek milionů lidí z kasty nedotknutelných a nejen jejich.

Přehrát vše

Související