iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
14. 3. 2010
09:30 na ČT1

1 2 3 4 5

14 hlasů
11359
zhlédnutí

Objektiv

Sýrie: Bosra, římské památky — Haiti: expedice Praga III — Nizozemsko: boj s vodou

23 min | další Magazíny »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Sýrie: Bosra, římské památky

  0:57 do playlistu

  Sýrie: Bosra, římské památky
  Sýrie, město Bosra. Tam nás zavede první reportáž. V tomto městečku až na samotném jihu země skoro na hranicích s Jordánskem se nachází něco, co byste tu pravděpodobně asi vůbec nečekali – římský amfiteátr. A prý je dokonce nejen největší, ale i nejzachovalejší ze všech, co Římané kdy postavili. Jak za malou chvíli uvidíte, tak zvenčí spíš vypadá jako pevnost. Není se co divit, protože i k tomuto účelu kdysi sloužil. A najdete tu i spoustu dalších pozoruhodných míst. Samotná Bosra kdysi bývala jednou z důležitých zastávek na obchodní trase do Indie a Číny, na takzvané Hedvábné stezce.

 • Haiti: expedice Praga III

  9:03 do playlistu

  Haiti: expedice Praga III
  Je před námi další díl našeho miniseriálu o putování české pragovky po ostrově Haiti. Pokud se na Objektiv díváte pravidelně, tak víte, že minule proběhl přesun z Port Au Prince do malé osady Baie De Henne, což v překladu znamená Zátoka slepic. Dnes budeme zjišťovat, jak se žije v takové malé osadě na severu Haiti. Mimo jiné uvidíte pekárnu, kde se peče nejchutnější chleba v celé oblasti, podíváme se do přístavu, který v roce 1492 spatřil Kryštof Kolumbus. Dozvíte se ale třeba i to, čím se baví místní omladina anebo co nejvíc baví zase dospělé Haiťany.

 • Soutěž

  15:53 do playlistu

  Soutěž
  Zůstáváme na Haiti; víte, jak se jmenuje souostroví, kterého je Haiti součástí? A) Malé Antily B) Velké Antily C) Bahamy

 • Nizozemsko: boj s vodou

  16:28 do playlistu

  Nizozemsko: boj s vodou
  Klimatické změny se staly zaklínadlem moderní doby. Bez ohledu na jejich příčiny i rychlost existují země, které se na následky důkladně připravují. Do jedné z nich – do Nizozemska, se vydala naše zpravodajka Barbora Šámalová. Tato země se kvůli geologickému procesu postupně potápí. Hladina moře stoupá rychleji, než se čekalo. Nizozemsko investuje miliardy eur, aby se ubránilo vodě. Hráze, ochranné valy a nádrže jsou neodmyslitelnou součástí krajiny. Holanďané se naučili s vodou žít, a jak zjistila Barbora, tak navzdory těžkostem, které jim odjakživa působí, ji milují.

Přehrát vše

Související