iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
25. 1. 2009
10:30 na ČT1

1 2 3 4 5

162 hlasů
15600
zhlédnutí

Objektiv

Francie — Vietnam — Etiopie — Německo

26 min | další Magazíny »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Francie: kuchyně v Bretani

  1:08 do playlistu

  Francie: kuchyně v Bretani
  První výlet bude do Francie. Všichni dobře víme, že francouzská kuchyně je vyhlášená. A to dokonce tak, že sama sebe řadí na nejvyšší světovou příčku. Ale francouzská kuchyně je pojem hodně široký a neurčitý a určitě každý z vás má o ní svůj vlastní obrázek, který jistě pramení ze zkušeností. Jinak se vaří v Bretani, jinak v podhůří Pyrenejí a jinak třeba v Alsasku. My se teď s Objektivem podíváme do Provence. Tamní kuchyně má mezi francouzskými gurmány ten nejlepší zvuk.

 • Vietnam: čampská kultura

  6:20 do playlistu

  Vietnam: čampská kultura
  Da Nang a My Song – to jsou místa, která navštívíme právě teď. Míříme do Vietnamu a zajímat nás bude hlavně čampská kultura. Jižně od 17. rovnoběžky, která kdysi tvořila demarkační linii mezi Jižním a Severním Vietnamem, se ve středověku rozkládalo hinduistické království Čampa. Na tamních úchvatných památkách se podepsal nejen čas, ale i americko-vietnamská válka. Ale i tak tamní svatyně a chrámy dodnes přinášejí svědectví o více než 14 století trvajícím rozkvětu této říše, která u nás není příliš známá.

 • Etiopie: bydlení a pokrmy

  11:34 do playlistu

  Etiopie: bydlení a pokrmy
  Tentokrát máte v Objektivu jedinečnou možnost nahlédnout do života obyčejných Etiopanů. Ukážeme vám, jak Etiopané bydlí, nebo s čím si hrají místní děti. A taky se dozvíte, co se v Etiopii nemění – jednu věc tam najdete všude stejnou, ať už jste vysoko nad mořem nebo v nížině, na severu nebo na jihu. Je to příprava tamního národního pokrmu – idžery. Přirovnat by se možná dala k naší palačince, ale vzhled je asi tak všechno, co mají tyto dva pokrmy společné. Etiopané idžeru totiž používají místo příboru.

 • Německo: Fríské ostrovy

  18:15 do playlistu

  Německo: Fríské ostrovy
  Na řadě je naše pravidelná rubrika Objektiv osobně. Tentokrát bude patřit naší berlínské zpravodajce Haně Scharffové. Vezme nás na Fríské ostrovy, které jsou nejvyhledávanějším a zároveň nejdražším turistickým letoviskem v Německu. A není divu – důvod je jasný. V zimě jsou totiž nejteplejším místem v Německu. Hana se vypravila na ostrovy Sylt a Fohr a samozřejmě, že jí nezajímali turisté, ale tamní obyvatelé, které vám představí z blízka.

Přehrát vše