iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
27. 5. 2007
10:30 na ČT1

1 2 3 4 5

6 hlasů
2843
zhlédnutí

Objektiv

Itálie: Sicílie keramika — Maďarsko: Hare Kršna — Singapur: ostrov Sentosa — Španělsko: Kantabrie

25 min | další Magazíny »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Itálie: Sicílie keramika

  1:14 do playlistu

  Itálie: Sicílie keramika
  Jestli mají někde na starém kontinentu keramika a terakota tradici, pak je to v Itálii. A pro Sicílii, kam rafinované umění pálení hlíny glazur importovali Arabové, to platí dvojnásob. Pojďme teď do městečka malého rozlohou, ale velkého svým kulturním odkazem a tradicí – do Kaltadžirone, kde je kvalitní keramika alfou i omegou všeho dění.

 • Maďarsko: Hare Kršna

  7:10 do playlistu

  Maďarsko: Hare Kršna
  Kdo by rád do Indie a nemá čas ani peníze na tak dlouhou cestu, ať nevěší hlavu. Tentokrát může pomoci duchovní hnutí Hare Kršna, které má své kořeny právě v Indii a které bylo velmi aktivní v sedmdesátých letech minulého století, ovšem nezahálí ani dnes. Na cestu do malé Indie je tak potřeba jen několik stovek kilometrů. Takže vyražme na cestu, a to k Balatonu.

 • Singapur: ostrov Sentosa

  12:38 do playlistu

  Singapur: ostrov Sentosa
  Singapur bývá někdy označován jako „asijské Švýcarsko“. Městský státeček ležící na nejjižnějším výběžku Malajského poloostrova je na poměry okolních zemí hospodářsky velmi rozvinutý. Úspěchy zdejší ekonomiky se odrazily i v trávení volného času. Loni na podzim jsme s Objektivem navštívili singapurský zábavní ostrov Sentosa, dnes vás zavedeme do proslulého Ptačího parku Jurong.

 • Španělsko: Kantabrie

  19:03 do playlistu

  Španělsko: Kantabrie
  V závěru se ještě jednou vrátíme do Evropy, tentokrát do Španělska, které o svých krásách nemusí nikoho dlouho přesvědčovat. My se vypravíme do Kantabrie, kraje na severu země, který skrývá spoustu nenápadných ale přesto atraktivních koutů, do kraje, který žije zvláštními kontrasty i bohatou historií.

Přehrát vše