iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
3. 9. 2006
11:25 na ČT1

1 2 3 4 5

8 hlasů
3663
zhlédnutí

Objektiv

Velká Británie: Statford — Thajsko: festival raket — Rumunsko: hory — Sardínie: pláže

26 min | další Magazíny »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Velká Británie: Statford

  1:13 do playlistu

  Velká Británie: Statford
  Co se vám vybaví jako první, když přijde řeč na britskou řeku Avon? Pravděpodobně rodiště Williama Shakespeara - Stratford. Ano, i tudy řeka protéká. Ale nedaleko Stratfordu leží ještě jedno významné místo - a sice městečko Tewkesbury. Právě tam se s Objektivem podíváme. Zároveň se propadneme až do poloviny 15. století. Jednou za rok se v Tewkesbury totiž koná rekonstrukce nejvýznamnější bitvy Války růží. V Objektivu máte jedinečnou možnost podívat se, jak vypadaly válečné přípravy Yorků i Lancastrů.

 • Thajsko: festival raket

  7:17 do playlistu

  Thajsko: festival raket
  Země tisíců chrámů, ale i země úsměvů - i tak se někdy přezdívá Thajsku. Tamní obyvatelé mají šťastnou povahu, věci moc neřeší, problémy se netrápí a nejradši se prostě radují a vymýšlejí si k tomu nejrůznější záminky. V následující reportáži vás vezmeme na jednu takovou událost - na festival raket. Místní lidé mu říkají Bun bang Faj. A co si pod tím máte představit? Thajci vypalují do oblak po domácku vyrobené rakety a věří, že jim to zajistí déšť a tím pádem kvalitní úrodu.

 • Rumunsko: hory

  11:56 do playlistu

  Rumunsko: hory
  Z Thajska zamíříme do rumunských hor a potěšíme hlavně milovníky divočiny. Rumunské hory jsou totiž považovány ze jednu z posledních evropských divočin. Na rozdíl od rakouských Alp nebo třeba slovenských Tater se tu totiž dodnes můžete pohybovat zcela volně a tábořit, kde se vám zrovna zamane. V následující reportáži vás Ivan Brezina vezme do pohoří Sureanu ve středním Rumunsku. Můžete tedy posoudit, jak to s tou opravdovou divočinou ve skutečnosti je.

 • Sardínie: pláže

  19:24 do playlistu

  Sardínie: pláže
  Víte, který ostrov má tvar otisku bosé nohy v písku? Nebo kterému ostrovu se říká středomořská perla Karibiku? Možná už tušíte - je to Sardinie, místo našeho dalšího výletu. Ostrov je jako stvořený pro celoroční dovolenou, proto je to jedna z nejvyhledávanějších turistických destinací vůbec. Pokud jste se letos na dovolenou nedostali, můžete následující reportáž brát jako takovou malou náplast a alespoň s Objektivem se můžete projít po krásných sardinských plážích, toulat se v piniovém háji, a pokud jste duše romantické, tak vás určitě zaujme jeskyně polibků.

 • Soutěž

  25:00 do playlistu

  Soutěž
  Jak se jmenuje nejvyšší hora Sardinie? Nejvyšší hora Sardiniie se jmenuje Punta Lamarmora.

Přehrát vše

Související