iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
21. 10. 2018
10:30 na ČT1

1 2 3 4 5

0 hlasů
5130
zhlédnutí

Objektiv

Západní Sahara: Lov chobotnic — Turecko: Mizející památky — Švýcarsko: Sankt Gallen

28 min | další Magazíny »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Západní Sahara: Lov chobotnic

  1:02 do playlistu

  Západní Sahara: Lov chobotnic
  Je to sporné území, jediné, které je na politické mapě světa vyšrafované. Z Evropy není až tak daleko - Západní Sahara. Pro Objektiv tam natáčel Jaroslav Jindra. S kamerou se vydal i s jedním místním rybářem na lov chobotnic, není to nic snadného jak za malou chvíli uvidíte, chtělo to velkou dávku odvahy.

 • Turecko: Mizející památky

  8:38 do playlistu

  Turecko: Mizející památky
  Dále se podíváme na jihovýchod Turecka a do Sýrie. Tato oblast je velmi bohatá na historické památky, některé ale nenávratně mizí. Například část starého města v Dyiarbakiru zničil zásah armády při potlačení nedávného kurdského povstání. Městečko Hasankeyf, které existovalo už před dvanácti tisíci lety zase skončí na dně přehrady. Více už v reportáži Šárky Kuchtové a Tomáše Vlacha.

 • Švýcarsko: Sankt Gallen

  18:23 do playlistu

  Švýcarsko: Sankt Gallen
  Sankt Gallen, centrum východního Švýcarska, nebývá často hlavním turistickým cílem. Jak ale říká autor naší reportáže Václav Muller, pokud se zdržíte den nebo dva, zjistíte, že starobylé město rozhodně stojí za důkladnější průzkum. Najdete tu opatství s velkolepě zdobenou barokní knihovnou. Město také proslavila ručně vyšívaná krajka a nebo jedna místní kulinářská specialita.

 • Soutěž

  26:11 do playlistu

  Soutěž
  Břehy kterého oceánu omývají Západní Saharu?A) AtlantskýB) IndickýC) Tichý

Přehrát vše

Související