iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
27. 1. 2016
22:00 na ČT24

1 2 3 4 5

2 hlasy
2762
zhlédnutí

Události, komentáře

Korupce v Česku — Vysokoškolský zákon — Virus zika

56 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Korupce v Česku

  1:08 do playlistu

  Korupce v Česku
  Česko si výrazně polepšilo ve vnímání korupce. V mezinárodním žebříčku země poskočila o šestnáct míst na 37. příčku. K průměru evropských států má ale pořád daleko. Vyplývá to z hodnocení organizace Transparency International. Co za zlepšením stojí? Jde jen o dojem, nebo jasný důkaz, že politika, policie i soudy začaly fungovat líp? Rozebereme s ministrem spravedlnosti Robertem Pelikánem /ANO/, místopředsedou poslaneckého klubu ODS Markem Bendou a nejvyšším státním zástupcem Pavlem Zemanem. A podíváme se i na korupční aféry z poslední doby: například dnes oznámené obvinění ze zpronevěry trenéra Vladimíra Růžičky. Do studia přijde také ředitel české pobočky Transparency International David Ondráčka.

 • Stalo se
 • Vysokoškolský zákon

  34:11 do playlistu

  Vysokoškolský zákon
  Profesory má dál jmenovat prezident. Poslanci schválili novelu vysokoškolského zákona, dosavadní pravidla ale nezměnili. Zvedli ale třeba sociální stipendia studentů a umožnili odebírání neoprávněně získaných titulů. Skončí akreditační komise – ta doposud doporučovala ministerstvu školství, které studijní obory povolit. Co budou změny znamenat v praxi? Zeptáme se ministryně školství Kateřiny Valachové /ČSSD/ a rektora Univerzity Karlovy v Praze Tomáše Zimy.

 • Virus zika

  49:42 do playlistu

  Virus zika
  Evropa hlásí první případy nákazy virem zika: objevil se v Dánsku a ve Velké Británii. Nákaza je nebezpečná hlavně u těhotných žen – poškozuje mozek plodu. V Evropě epidemie nehrozí, ohrožená je ale Střední a Jižní Amerika. Jak epidemii předejít? Jaké jsou příznaky? A jaká jsou rizika pro ženy v Česku? Odpoví Pavel Gruber, ředitel organizace Lékaři bez hranic.

Přehrát vše

Související