iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
5. 6. 2019
15:45 na ČT2

1 2 3 4 5

0 hlasů
3185
zhlédnutí

Klíč

Terapeutické zahrady

26 min | další Magazíny »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...
odkaz na video zhasnout pomoc zvukový popis

přehrát vše

 • Terapeutická zahrada při FN Brno Bohunice

  0:07 do playlistu

  Terapeutická zahrada při FN Brno Bohunice
  Dnešní Klíč bude věnován terapeutickým zahradám. Do několika krásných zahrad a parků nahlédneme a řekneme si o třech směrech terapií, které v těchto zahradách mohou probíhat – relaxační, rehabilitační a terapeutické. Paní Markéta, která se mimo jiné stará o terapeutickou zahradu při FN Brno Bohunice, nám prozradí, jaké handicapy se v těchto zahradách dají léčit.

 • Nezisková organizace Kokoza

  6:13 do playlistu

  Nezisková organizace Kokoza
  Jak mohou terapeutické zahrady vznikat? Jednu z cest si ukážeme díky neziskové organizaci Kokoza, profilující se jako sociální podnik. Zaměstnávají zde lidi s psychickým onemocněním a zároveň pomáhají zakládat komunitní zahrady na sídlištích a propagují zahradničení ve městě. Blíže si představíme pana Oldřicha, který má psychické onemocnění a už přes rok v této organizaci pracuje.

 • Ekocentrum Chaloupky Baliny
 • Domov pod hradem Žampach

  16:32 do playlistu

  Domov pod hradem Žampach
  Terapeutické zahrady mohou být i součástí USP. Takovým případem je i Domov pod hradem Žampach, kde žijí mentálně a kombinovaně handicapovaní. Zdejší uživatelé jsou doslova obklopeni přírodou. Mohou tu pracovat na zahradě i ve sklenících a opečovávají i 5 hektarů zámeckých parků. Toto rozsáhlé arboretum se vzácnými dřevinami je celoročně přístupné veřejnosti. Podrobněji představíme pana Bohuslava a paní Miluši, kteří ve veliké zahradě v Žampachu pracují a mnoho let tu spolu spokojeně žijí.

Přehrát vše

Související