iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
19. 10. 2013
13:32 na ČT24

1 2 3 4 5

8 hlasů
1771
zhlédnutí

@online

Otevřená data — Corrupt Tour University — Internetový whistleblowing v Česku — Klipy politických stran — Infografika – souboj pohlaví — Nelegální kopie knih na internetu — Google Street View jako marketingový nástroj — Letecké bitvy virtuálně — NASA na dva týdny opustila účty na Twitteru — Internetoví skokani — Klik týdne: Jaromír Bosák

24 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Otevřená data

  0:23 do playlistu

  Otevřená data
  Brno se na víkend promění v město bojující proti korupci. Díky festivalu Projektovat a stavět se sejdou lídři české i slovenské protikorupční scény. Spolu s dalšími aktivisty představí zájemcům řadu workshopů i přednášek. Jedním z diskutovaných témat bude i zveřejňování dat na internetu.

 • Corrupt Tour University

  4:17 do playlistu

  Corrupt Tour University
  Festival přivítá taky jedinou českou cestovku zaměřenou na korupční památky. Do Brna ale přijede, aby studentům svojí virtuální korupční univerzity předala diplomy. Corrupt Tour se tak strefuje do dalšího českého nešvaru – kupčení s vysokoškolskými tituly.

 • Internetový whistleblowing v Česku

  5:40 do playlistu

  Internetový whistleblowing v Česku
  Dalším z témat, které protikorupční festival nabídne, je i whistleblowing, tedy upozornění na možné porušování zákona. Nejznámější internetoví whistlebloweři jsou Američani Bradley Manning a Edward Snowden. Ti místo udání na policii, upozornili na problém na internetu a okamžitě tak strhli vlnu reakcí. Jak je to v České republice?

 • Týden v obrazech

  8:01 do playlistu

  Týden v obrazech
  Rubrika Týden v obrazech se tentokrát věnuje politice. Klipy jednotlivých stran totiž nejsou to jediné, co v předvolebním čase zaplavuje server YouTube.

 • Infografika – souboj pohlaví

  10:19 do playlistu

  Infografika – souboj pohlaví
  Souboj mužů a žen ve virtuálním prostoru – kdo z nich vládne na sociálních sítích? Tuhle otázku si položila agentura Digital flash a zveřejnila překvapivou statistiku.

 • Nelegální kopie knih na internetu

  11:27 do playlistu

  Nelegální kopie knih na internetu
  Provokace, nebo hloupost? Takové dilema řešilo nakladatelství Domino. Zvídavá čtenářka chtěla totiž vědět, kdy bude jedna z knih zdarma ke stažení na internetovém úložišti. Jenže tam jsou k dispozici pouze nelegální kopie.

 • Google Street View jako marketingový nástroj

  12:27 do playlistu

  Google Street View jako marketingový nástroj
  Aplikace Google Street View, tedy virtuální prohlídka ulic a měst, jako marketingový nástroj. Využila ji například italská firma. Potřebovala navýšit počet facebookových fanoušků, nabídla proto jako odměnu zájezd do Milána. Výherci si navíc nemuseli ani balit, stačilo spustit aplikaci od Googlu a hodiny se procházet po městě.

 • Editorův výběr

  15:36 do playlistu

  Editorův výběr
  Ostravský editor Martin Musial nás tento týden zavede do světa virtuální reality. Ukáže, jak snadné je na vlastní kůži zažít letecké bitvy 2. světové války.

 • NASA na dva týdny opustila účty na Twitteru

  17:54 do playlistu

  NASA na dva týdny opustila účty na Twitteru
  Hrozící platební neschopnost, kterou Spojené státy americké na poslední chvíli odvrátily, dočasně uzavřela památky nebo parky. Omezení potkalo i Národní úřad pro letectví a kosmonautiku. NASA na dva týdny opustila svoje účty na Twitteru a od hvězdných informací tak odstřihla tisícovky fanoušků. Ti se ale nevzdali a sami začali o vesmírných novinkách tweetovat.

 • Internetoví skokani

  23:32 do playlistu

  Internetoví skokani
  Pohled na internetové skokany vyhledávače Google v kategorii filmů.

 • Klik týdne

  24:02 do playlistu

  Klik týdne
  Závěrečná internetová tečka patří tento týden sportovnímu komentátorovi České televize – Jaromíru Bosákovi.

Přehrát vše

Související