iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
20. 10. 2018
09:00 na ČT :D

1 2 3 4 5

0 hlasů
1695
zhlédnutí

Tamtam

Dvojice animovaných dobrodruhů pro vás vybírá tipy na ty nejzajímavější víkendové akce a události na výlety s dětmi.

20 min | další Děti a mládež »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Máslovické dýňování

  1:24 do playlistu

  Máslovické dýňování
  Zveme vás na Máslovické dýňování. A nebude to jen o vydlabávání dýní a baštění dýňové polévky! Připravena je výprava do strašidelného lesa, budete si moci vyrobit strašidla z dýně nebo si vyřezat dýňový lampion.

 • Podzimní dýňové hrátky v Botanické zahradě

  2:11 do playlistu

  Podzimní dýňové hrátky v Botanické zahradě
  Dýňové hrátky si můžete užít celý víkend v pražské Botanické zahradě. Tvořit se nebude jen z dýní, ale ze všeho, co se dá v přírodě na podzim najít. Barevné listy, kaštany, šišky, uschlé větve. Dozvíte se také, jaké dýně vlastně existují a jak chutnají.

 • Poslední den na Divokém západě

  3:11 do playlistu

  Poslední den na Divokém západě
  Stát se indiánem nebo kovbojem můžete právě v sobotu ve West Parku v Plzni. Koná se tu Poslední den na Divokém západě před ukončením sezóny. Americkým západem se prožene zlatá horečka a vy si můžete zkusit život zlatokopa na vlastní kůži. Naučíte se střílet z luku nebo házet tomahavkem.

 • Muzeum klasického knihařství

  3:52 do playlistu

  Muzeum klasického knihařství
  Objevte původní knihařskou dílnu se zachovanými stroji a nástroji, v níž v minulém století působil významný umělecký knihař Jenda Rajman. Muzeum zahrnuje nejen dílnu, ale také dům, kde knihař bydlel a měl papírnický krám. I v něm se dodnes zachovalo některé originální zařízení.

 • Peklo se probouzí

  7:15 do playlistu

  Peklo se probouzí
  Užijte si pravé peklo v Měděným dole. V samém podzemí se tady probouzí peklo a s ním i všichni čerti. Jak se učí malí rarachové, zjistíte v čertovské škole a zkusíte si s nimi přikládat pod kotle. Pak na vás bude čekat čertovsky chytrá vědma Berta a v hlavním pekelném sále i samotný Lucifer! Uličnictví a zlobení v pekle povoleno!

 • Samhain na zámku Nižbor

  8:02 do playlistu

  Samhain na zámku Nižbor
  Na zámku Nižbor se až do setmění bude slavit keltský svátek Samhain. Keltové věřili, že na tento svátek se stírají hranice mezi světem lidí a světem neživých a předci se přicházejí ke keltským ohňům ohřát a poklábosit. Svátek Samhain byl pro Kelty také nový začátek roku.

 • Mezinárodní den archeologie

  8:57 do playlistu

  Mezinárodní den archeologie
  Oslavte Mezinárodní den archeologie např. v Archeoparku Pavlov se můžete přesunout do doby lovců mamutů! Čekají vás pracovní listy, kde otestujete nejen svoje znalosti. V Západočeském muzeu v Plzni si vyzkoušíte práci archeologa a v Praze se podíváte do laboratoře, kde určíte stáří vykopané kostry. Můžete si zkusit kostýmy Keltů nebo omrknout jeskynní malby.

 • Výstava: Fyzika hrou

  9:46 do playlistu

  Výstava: Fyzika hrou
  Výstava Fyzika hrou vám přiblíží nejrůznější fyzikální jevy. Dozvíte se, jak funguje magnetismus, co říká Ampérovo pravidlo pravé ruky nebo jak vzniká elektřina. Některé z exponátů na první pohled popírají základní fyzikální zákony a návštěvník se musí zamyslet proč a jak fungují. A to je účel výstavy. Na exponáty je sahat dovoleno!

 • Výlov rybníka Olšovec

  12:56 do playlistu

  Výlov rybníka Olšovec
  V sobotu i v neděli se koná již tradiční výlov rybníka Olšovec v Jedovnicích v jihomoravském kraji. Kromě kaprů poznáte i ryby jako jsou plotice, štiky nebo candáti. Součástí výlovu bude i řemeslný jarmark.

 • Podzim na vesnici

  14:00 do playlistu

  Podzim na vesnici
  Pokud chcete zažít pravý podzim na vesnici, vydejte se do skanzenu Zubrnice, kde si můžete vyzkoušet, jak se správně drží cep a jak na výmlat obilí, jak se postaru stloukalo máslo, sušilo ovoce a vyráběly poctivé sýry, ve mlýně umelete mouku. A pak už vás čeká zábavná stezka plná úkolů.

 • Za slabikářem do muzea

  14:40 do playlistu

  Za slabikářem do muzea
  Jak se učí číst a psát ve světě a jak vypadá úplně první český slabikář, zjistíte v Muzeu Bučovice až do 11. listopadu.

 • Soutěž
 • Rekapitulace

Přehrát vše

Související