iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
30. 9. 1967
na ČT1

1 2 3 4 5

9 hlasů
26848
zhlédnutí

Beseda o Mnichovské dohodě

Mnichovské události optikou účastníků televizní debaty z roku 1967. Armádní generál Ludvík Krejčí je dotazován komunistickým novinářem Gustavem Barešem a historikem Janem Kašparem na detaily kapitulace v roce 1938. Moderátorem debaty byl Kamil Winter.

38 min | další Publicistika »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

Přidejte svůj příspěvek

E-mailová adresa nebude v diskusi viditelná. E-mail vyplňte v případě, pokud chcete, aby Vás mohli ostatní čtenáři kontaktovat prostřednictvím našeho webu.

Vložením komentáře vyjadřujete souhlas s pravidly diskuse. Pokud tato pravidla nedodržíte, váš příspěvek může být upraven či smazán.

Sledujte diskusi emailem

Nahlašte nevhodný příspěvek

Jotapianus 6.5.2020 14:17 (!) reagovat 1 + - 0

Ostuda, kterou stojí za to shlédnout.

Potěšující je, že tento záznam vidělo již 24000 diváků. Jinak se mi po dobu pořadu otevírala kudla v kapse. Debata připomíná pohádku o demagogovi, historikovi, očitému svědkovi a novináři. Z pana Bareše je mi na zvracení. Zveličuje nicotnosti, ignoruje argumenty a výpovědi, tlachá a naparuje se. Historik vede akademickou debatu, že jsme se měli bránit, ale nemá partnera do diskuse, který by mu účinně oponoval. Starý pan Krejčí, historická osobnost a vzácný zdroj informací, je tlačen do kouta. Novinář moderátor řídí diskuzi velmi zdatně, ale i tak je to nefér debata dva na jednoho. Takové zneužití generála Krejčího v televizi v roce 1967 jsem nečekal. Mimochodem v té době vojína.

"Po osvobození se ve svých 57 letech přihlásil do armády. Až na začátku roku 1947 byl znovu přijat, ale již 1. února 1947 byl penzionován. Po komunistickém převratu byl v červenci 1950 degradován na vojína a v květnu 1953 mu byla odebrána penze. Pracoval jako pomocný dělník ve znárodněné továrně na knoflíky v Jablonném nad Orlicí, patřící dříve rodině jeho ženy. Po intervenci maršála Koněva mu byl roku 1969 vyměřen částečný důchod. Zemřel jako prostý vojín 9. února 1972 v nemocnici Ústí nad Orlicí a pohřben byl v rodných Tuřanech s legionářskými poctami." (zdroj: wikipedia.cz)

Pavel 13.1.2020 14:37 (!) reagovat 0 + - 0

Neuvěřitelné

Takto se komunisti chovali k nepohodlným lidem:

Citace z wiki:
Protektorátní vězeň

Po začátku německé okupace v březnu 1939 žil v Praze, později byl donucen se odstěhovat do rodiště své ženy do Jablonného nad Orlicí. Jeho dva pokusy o opuštění republiky nebyly úspěšné. Byl však 14. října 1941 zatčen gestapem a po výsleších v Praze převezen do koncentračního tábora Terezín. V červenci 1942 byl nečekaně gestapem propuštěn. V říjnu 1943 a srpnu 1943 se ho pokusil K. H. Frank propagandisticky zneužít, což Krejčí odmítl.[21] I přes neustálé sledování podporoval finančními prostředky odbojovou skupinu vedenou Jaroslavem Kvapilem.

Po válce
Náhrobek na rodinném hrobě na tuřanském hřbitově

Po osvobození se ve svých 57 letech přihlásil do armády. Až na začátku roku 1947 byl znovu přijat, ale již 1. února 1947 byl penzionován. Po komunistickém převratu byl v červenci 1950 degradován na vojína a v květnu 1953 mu byla odebrána penze. Pracoval jako pomocný dělník ve znárodněné továrně na knoflíky v Jablonném nad Orlicí, patřící dříve rodině jeho ženy. Po intervenci maršála Koněva mu byl roku 1969 vyměřen částečný důchod. Zemřel jako prostý vojín 9. února 1972 v nemocnici Ústí nad Orlicí a pohřben byl v rodných Tuřanech s legionářskými poctami.

Deydar 2.10.2016 22:35 (!) reagovat 23 + - 3

Nechutná debata

Při sledování této debaty, s bazální znalostí těžkého osudu pana generála Krejčího již během války a poté zejména po roce 1948, je mi celkem na zvracení. Cílem diskutujících nebylo něco přínosného se dozvědět z první ruky, ale spíše pana generála (tedy v té době jen vojína bez důchodu) jen zesměšnit a zahnat do kouta. Divím se mu, že byl ochoten se takto potupné debaty "proti všem" přítomným komunistům účastnit. Vrcholem je teatrální pochechtávání se některým jeho věcným argumentům... jako by vše věděli lépe než on a byly u toho. Bylo mi jej v této společnosti diskutujících opravdu líto a je dobře, že je debata uveřejněna ke shlédnutí. Nutno snad jen vyzdvihnout na tu dobu neobvyklou nestrannost moderátora, od kterého by se i někteří současní TV moderátoři mohli celkem učit.

Související