iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
30. 10. 2020
15:40 na ČT :D

1 2 3 4 5

2 hlasy
2229
zhlédnutí

Wifina

Technika: Mozek — Zajímavost: Nejzáhadnější kniha na světě — Společnost: Upíři — Lifestyle: Cosplay — Příroda: Pavouci — Volný čas: Výroba halloweenských masek — Hudba: Bicí

další Děti a mládež »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Úvod
 • Technika: Mozek

  2 do playlistu

  Technika: Mozek
  Mozek je náš nejdokonalejší orgán. Řídí všechno, co děláme. Tedy pohyb, řeč, chování, myšlení i paměť. A také dohlíží na činnost důležitých lidských orgánů, jako je například srdce.

 • Zajímavost: Nejzáhadnější kniha na světě
 • Společnost: Upíři

  4 do playlistu

  Společnost: Upíři
  Upír nebo také vampýr je legendární strašidlo, které v noci vstává z hrobu a živí se krví lidí. Tato pověra má svůj původ na Balkánu a ve východní Evropě. Lidé se snažili proti upírům chránit česnekem, kůly pomazanými svěcenou vodou nebo zrcadly.

 • Lifestyle: Cosplay

  5 do playlistu

  Lifestyle: Cosplay
  Cosplay je zkratka vytvořená z anglických slov „costume play“, což v překladu znamená kostýmová hra. A nejde v něm jen o to, mít stejný kostým, jako váš oblíbený hrdina. Musíte se také stejně chovat, říkat stejné hlášky a mít stejné zvyky.

 • Příroda: Pavouci

  6 do playlistu

  Příroda: Pavouci
  Pozor, pavouci nepatří mezi hmyz, ale řadí se do třídy pavoukovců. Jejich tělo na rozdíl od hmyzu tvoří hlavohruď a zadeček a mají ne tři ale rovnou čtyři páry nohou. Na zadečku navíc u pavouků najdete snovací bradavky, které produkují pavučinová vlákna.

 • Volný čas: Výroba halloweenských masek

  7 do playlistu

  Volný čas: Výroba halloweenských masek
  Halloween je keltský svátek. Slaví se 31. října, protože podle keltů tuto noc mizí hranice mezi světem živých a mrtvých. Mrtví prý můžou pomáhat i škodit a dokonce vzít někoho zpět s sebou. Proto lidé zapalovali ohně, aby mrtvé odlákali a převlíkali se do masek, aby nepoznali, že jsou živí.

 • Hudba: Bicí

  8 do playlistu

  Hudba: Bicí
  Bicí patří mezi nejstarší hudební nástroje vůbec. Bubny používali už staří Egypťané a Mezopotámci. Jejich nástroje byly většinou dřevěné, potažené zvířecími kůžemi. A využívaly se k náboženským rituálům nebo oslavám.

 • Závěr

Přehrát vše

Související