iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
2. 3. 2013
19:05 na ČT24

1 2 3 4 5

23 hlasů
15900
zhlédnutí

Hyde Park Civilizace

Michael Romancov

politický geograf

55 min | další Magazíny »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

Přidejte svůj příspěvek

E-mailová adresa nebude v diskusi viditelná. E-mail vyplňte v případě, pokud chcete, aby Vás mohli ostatní čtenáři kontaktovat prostřednictvím našeho webu.

Vložením komentáře vyjadřujete souhlas s pravidly diskuse. Pokud tato pravidla nedodržíte, váš příspěvek může být upraven či smazán.

Sledujte diskusi emailem

Nahlašte nevhodný příspěvek

Fem 2.3.2013 23:53 (!) reagovat 13 + - 4

Zde je téma ze všech nejaktuálnější.

Dle mého názoru témata Hyde Parku Civilizace samozřejmě nejsou ohlupující. Spíš naopak. A proto nejsou pro širokou veřejnost. Ale jen pro ty, kteří se danou tématikou zabývají. Což odhaduji cca 20 - 30%. (možná i méně)
Můj názor je, že zde máme obrovský problém! A to je systém, ve kterém žijeme.
Z médií se dozvídáme, že poklesla spotřeba ropy, poklesl prodej aut atd. A to obojí je v tomto systému ŠPATNĚ! Tento systém vyžaduje stále větší produkci a spotřebu. Není to šílené?! Copak jsme se všichni zbláznili?! Někomu se snad zdá, že je aut málo? Mně tedy ne!
Lidstvo vždy se snažilo si práci ulehčovat. Dnes - díky mechanizaci bychom si mohli žít velice pohodlně. Ale žijeme jak štvaná zvěř. Naše životy se podřizují ekonomice a jejímu růstu. Všeho je stále víc a víc. Ale pro stále menší počet lidí. Kvalita života většiny se zhoršuje. Vyžaduje se na nás ustavičný konkurenční boj. Dětem se ukradlo dětství. Chlapci jsou nabádáni, aby jakýkoli spor řešili silou a násilím. Děvčátka musí vypadat dobře a sexy. Jinak v tomto systému jsou nic. Prakticky u dětí vymizela společná neorganizovaná dětská hra. Tolik potřebná pro jejich sociální a emotivní vývoj. Prioritou tohoto systému je - přes děti donutit rodiče kupovat a spotřebovávat.
Nebo tohle všechno ostatním vyhovuje, a blázen jsem já...
(budu rád, když se ČT k mému příspěvku opět vyjádří.

Johnáš 3.3.2013 0:48 (!) reagovat 6 + - 2

Nevím,

diagnózu si netroufám stanovovat. Ale určitě budete první spasen.

Zikmund 3.3.2013 8:20 (!) reagovat 5 + - 4

Feme, vidím to následovně

Lidé si zvykli na stoupající nerovnost. Naučili se ji brát jako danost, s níž nelze nic dělat.
Prostý lid už je zkrátka takový - nedůvěřivý vůči tomu, kdo to s ním myslí dobře. Slepě důvěřivý vůči všem, kteří jej klamou.
Přesto vidím naději :) KAPITALISMUS NEMŮŽE PŘEŽÍT, BUDE-LI FUNGOVAT POUZE JAKO MECHANISMUS UMOŽŇUJÍCÍ BOHATÝM, ABY SE STÁVALI JEŠTĚ BOHATŠÍMI.
Mou životní ambicí je dosáhnout toho, aby se pro velkou většinu stal život příjemnějším. Je mi lhostejné, jestliže se zároveň stane méně příjemným pro zámožnou menšinu.
Joseph Chamberlain

Johnáš 3.3.2013 9:52 (!) reagovat 3 + - 4

JAK

pozná prostý lid, ke komu má být nedůvěřivý a ke komu naopak slepě důvěřivý? JAK pozná, kdo to s ním myslí dobře a kdo jej klame?
JAK dosáhnete toho, aby byl život pro většinu příemnější? KDO bude tou menšinou, pro níž život příjemnější nebude? KDO a JAK rozhodne, do které ze skupin kdo patří?

Související