iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
15. 12. 2012
20:05 na ČT24

1 2 3 4 5

51 hlasů
30077
zhlédnutí

Hyde Park Civilizace

Mnislav Zelený

etnolog

55 min | další Magazíny »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

Přidejte svůj příspěvek

E-mailová adresa nebude v diskusi viditelná. E-mail vyplňte v případě, pokud chcete, aby Vás mohli ostatní čtenáři kontaktovat prostřednictvím našeho webu.

Vložením komentáře vyjadřujete souhlas s pravidly diskuse. Pokud tato pravidla nedodržíte, váš příspěvek může být upraven či smazán.

Sledujte diskusi emailem

Nahlašte nevhodný příspěvek

Lída 19.12.2012 13:42 (!) reagovat 11 + - 8

Nemusíme do Amazonie stačí zajít mezi bezdomovce ti neplítvají vodou a vybírají jídlo z popelnic oni jsou vlastně praktikující ekologové!

Dobrý den, pan Zelený vede opravdu zajímavý život. To, že materiálně vyspělé civilizace nežijí v souladu s přírodou je ale už přece dávno známé. Mně ani tak nerozčiluje když má někdo puštěnou vodu při čištění zubů. Mně zůstává rozum stát když v zimě v českých horách nenapadne dostatek sněhu, tak se dotáhnou na svahy sněžná děla přivede voda a vytváří se umělý sníh.Když na zaoceánských výletních lodích plujících v tropických mořích si muže zbohatlík zabruslit na palubě kde je zamrzlá ledová plocha to a tisíce jiných civilizačních vymožeností je energeticky nákladné a způsobujeme tím nesmírnou ekologickou zátěž. I pan Zelený svým cestováním v letadle zatěžuje přírodu. Jeho zkušenosti svět nespasí.

Chose01 1.8.2013 11:54 (!) reagovat 18 + - 1

Nemonu souhlasit

Nelobte se ale nemohu s vámi zcela souhlasit. Jenom pár postřehů :
1. - co jiného spasí svět než právě zkušenosti nabrané u někoho jiného , pokud tedy jste schopen se poučit
2. - mě ani tak nemrzí ta zaoceánská loď která je pouze pro ty nejbohatší , kterých jsou jednotky procent z celé naší civilizace , právě mně osobně velice zneklidňuje plýtvání většiny ať už je to ten puštěný kohoutek a nebo plýtvání jídlem , to je , řek bych mnohem větší problém.

AgCooper 17.12.2012 13:28 (!) reagovat 8 + - 6

je zajimave, ze jsem po trech dnech od vysilani prvni kdo pise do teto diskuze. Pri tom je to jedno z nejzasadnejsich temat, kterym bychom se meli zabyvat. Moznost konfrontace naseho zivotniho stylu se spolecenstvimi stejnych bytosti vyvijejicich se izolovane uplne odlisnym smerem, je urcite velmi zajimave a dulezite. Nam ovsem pomuze jen uvedomit si duvod zaniku nasi epochy. Nepomuze nam ho bohuzel zvratit :(
Pan Zeleny je pro mne velmi podstatny a dulezity clovek, ktery ma jako jeden z mala pravo tyto veci komentovat a porovnavat. Doba, kterou teto problematice venuje a cas straveny v Jizni Americe primo v samotnem spolecenstvi, je nutna k pochopeni rozdilu a definovani co prospene pro nasi budoucnost je a co neni. O to vic me mrzi jak malo lidi to zajima.

Levita 17.12.2012 21:36 (!) reagovat 7 + - 3

Občas sem nakouknu a zírám nad tím nezájmem! A souhlasím, že je to jedno z nejzásadnějších témat, nemluvě o tom, jak skvělí lidé bývají hosty sobotních HP. Ten nezájem také nechápu.