iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
10. 3. 2013
19:00 na ČT1

1 2 3 4 5

460 hlasů
600464
zhlédnutí

Nevinné lži

Druhý dech

Ztratil jsem postavení, ale nechci ztratit svůj život.

75 min | další Filmy »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...
odkaz na video zhasnout pomoc zvukový popis

Přidejte svůj příspěvek

E-mailová adresa nebude v diskusi viditelná. E-mail vyplňte v případě, pokud chcete, aby Vás mohli ostatní čtenáři kontaktovat prostřednictvím našeho webu.

Vložením komentáře vyjadřujete souhlas s pravidly diskuse. Pokud tato pravidla nedodržíte, váš příspěvek může být upraven či smazán.

Sledujte diskusi emailem

Nahlašte nevhodný příspěvek

Lucie Štěpánková 17.3.2017 12:33 (!) reagovat 12 + - 1

Můj nejoblíbenější díl z cyklu Nevinných lží. Dívám se na něj už asi po stopáté. :o) Pěkná ukázka toho, že i ve zdánlivé beznaději může svítit plamínek naděje, i když není všechno tak jak si to člověk maluje.

Ben 17.3.2017 23:45 (!) reagovat 3 + - 1

A perfektní ztvárnění naprosté nesoudnosti, arogance a odtržení od reality velkého pana manažera. Takové zadostiučinění pro "obyčejné" lidi. Ale myslím, že tak ve skutečnosti nedopadají - a že taky nemají tak přičinlivé paničky, které by byly ochotny jít makat rukama.

Dominik Šácha 29.11.2015 10:07 (!) reagovat 5 + - 6

Ideální žena

Hodně vyumělkované, ale mít takovou neskutečně silnou a schopnou ženu,... Čiré štěstí. Mít takových žen více, opět bychom patřili mezi nejbohatší země. Pojďme studovat osobní rozvoj a zvyšovat finanční inteligenci, ať je můžeme podporovat, ať můžeme pomáhat a růst. :D

Pavel Rybka 28.10.2014 1:09 (!) reagovat 15 + - 1

Něco lze uvěřit, něco ne.

Ustálené rčení je, kdo nezažil, neuvěří. Tady mne napadá obrácená verze: kdo nezažil může uvěřit. Je pravda, že pád může potkat každého a je i dobře ukázáno, jak si člověk nalhává, že se z toho už brzo vyhrabe. Co je nereálné, je tak rychlý dobrý konec. Člověk se dostane do spirály dluhové pasti, z které se snadno nevyhrabe a pokud nepadne do pasti nějaké závislosti, odnese to pořádnými psychickými problémy, daleko horšími, než ne zde načrtnuto. No a rozjet za pár korun živnost v oboru potravinářství, to už je holá utopie. Veškerou legislativou a požadavky na podnikání se neustále zvyšuje práh vstupu do odvětví obecně a v potravinářství zvlášť. No ale prosím, hlavnímu městu Hollywoodu se přece říká továrna na sny. Kippling ale radí: Když umíš snít - a nepodlehnout snění...

Kateřina Tomášová 1.11.2014 22:40 (!) reagovat 3 + - 0

Káťa

Mě to tak neuvěřitelné nepřipadá. Stalo se mi něco podobného. Něco se nepodařilo a firma skončila s velkými dluhy. Začali jsme v jiném oboru, dluhy splatili a firma prosperuje. Pravda nebylo to v potravinářství.

jirka 27.10.2014 17:52 (!) reagovat 5 + - 4

Mě to přišlo moc vyumělkovaný. A konec pohádkový.

Lu 27.10.2014 9:55 (!) reagovat 24 + - 4

Česko chudne čím dál rychleji

Přijela jsem do Prahy po relativně delší době. Chodím po ulicích a je to smutný pohled, hodně lidí, kteří doufali v 89, že "bude líp" mají viditelné finanční problémy, někteří vypadají jako bezdomovci, smutný, unavený nebo naštvaný výraz ve tváři (nebo všechno najednou). je vidět, že s věkem se dostali do situaci, kdy nikoho nezajímají. Je mi jich líto.

Přeslice 16.3.2017 20:34 (!) reagovat 1 + - 0

Je to relativní

To co vidíte na ulicích v Praze je trochu relativní. Lidi chodí jako socky. To ale neznamená, že takoví opravdu vždycky jsou. Znám spoustu lidí, kteří hodí v sepraných džínech, sešlapaných najkách a tahají špinavé batohy, ale bydlí v luxusních domech, mají drahé automobily a pravidelně jezdí na dovolenou i mimo Evropu. Na oblečení a čistotu se u nás prostě kašle. Takže podle toho není možné chudobu úplně hodnotit. Ale reálné mzdy samozřejmě pořád jen a jen klesají....

Jiří Drajsajtl 26.10.2014 22:15 (!) reagovat 13 + - 4

druhý dech

moc hezky režijně zpracovaný příbeh rodiny, která přišla o všechno, ale protože fungovala komunikace mezi partnery, tak našli novou cestu, skutečný příběh, který se v dnešní době může stát každému z nás..........

Fillip 27.10.2014 7:41 (!) reagovat 7 + - 4

no nevím...

Nemyslím si, že se to může stát každému z nás, stále věřím, že je mezi námi dost rozumných lidí, kteří myslí i na zadní kolečka a nežijí (při statisícových příjmech) od výplaty k výplatě...

terez 21.5.2013 21:58 (!) reagovat 29 + - 5

tenhle příběh krásně ukazuje, že tihle lidi jsou nejvíc ohroženi při ztrátě zaměstnání - člověk s průměrným či podprůměrným platem je zvyklý žít skromně a levně, maximálně se ještě o trochu uskromní, ale přežije snáz. lidé jako tady pan manažer jsou zvyklí na určitou životní úroveň, neumí šetřit, i přes ekonomické vzdělání jsou v podstatě pro praktický život finančně negramotní, zatížení nesmyslnýma hypotékama a spoustou dalších fixních nákladů na život. navíc přesně jak je řečeno, pozice ve středním managementu jsou v krizi rušeny jako první, takže je pro ně problém najít odpovídající práci - s ohledem na praxi i finanční ohodnocení..
vím že se mnou spousta lidí nebude souhlasit, ale situace taková je..

halina66 25.4.2013 11:24 (!) reagovat 15 + - 21

moc pěkný...

myslím že ten konec tam bejt musel.. i když dnes tak štasný konce nejsou ... moc se mi to líbilo..

Aleš T. 11.4.2013 2:43 (!) reagovat 10 + - 11

hezká pohádka

Když pominu ty nesmyslné počty na konci, tak celkově hezký efekt dílu spočíval zejména v popisu mužské ješitnosti, kdy chlap neumí snížit svůj životní standard v době, kdy to ještě jde.
Jinak nesmyls. Protože kdyby opravdu skončil exekucí se zubním kartáčkem v ruce až na té ulici (tady na silnici), patrně by skončil jako bezdomovec-alkoholik, protože rozjet v dnešní době byznys chce hlavně vstupní kapitál, nemalý. Pak bojovat s byrokraty a nakonec doufat, že budou mít lidi finance mé služby/výrobky koupit...

Jirka 31.3.2013 23:57 (!) reagovat 23 + - 5

Nejvíce zdařilý díl, z 6 co jsem viděl. Reálný příběh jak může krize a ztráta zaměstnání zasáhnout i vyšší vrstvy. Jen v živtě není ten konec vždy tak šťastný.

první ‹ předchozí 1 2 3 4 5 poslední

Související