iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
12. 4. 2013
na ČT2

1 2 3 4 5

2 hlasy
979
zhlédnutí

Zprávičky

Zpětné zrcátko — Kde zvířata pomáhají: Ornitoterapie — Miniparlament: Asistenti učitelů — Reportáž: Městečko vědy Paříž — Pozvánka

15 min | další Děti a mládež »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Zpětné zrcátko

  0:32 do playlistu

  Zpětné zrcátko
  Čtenářská Noc s Andersenem se letos konala už potřinácté. Dobrodružnou noc prožily kromě Česka taky děti v sousedních zemích anebo třeba v Austrálii. Druhé narozeniny slaví projekt Čtení pomáhá. A jako narozeninový dárek teď budou nejpilnější čtenáři dostávat každý měsíc knihy od Albatrosu. Studenti v Havlíčkově Brodě se pustili do čištění břehů řeky Sázavy a jejích přítoků. Při letošním 4. ročníku by se mělo vyčistit zhruba 60 km břehů. Čištění vyvrcholí tento víkend, kdy se zapojí i vodáci. Zvířata pomáhají nemocným a postiženým lidem. Že by ale mohly při terepii pomáhat i lamy, to by napadlo asi málokoho. V americkém Portlandu to s nimi zkusili. A tahle krásná chlupatá zvířata přinášejí radost dětem i dospělým.

 • Kde zvířata pomáhají: Ornitoterapie

  2:23 do playlistu

  Kde zvířata pomáhají: Ornitoterapie
  Reportáž vás zavede do Domova důchodců v Dobré Vodě nedaleko Českých Budějovic. S obyvateli domova zde pravidelně probíhá ornitoterapie – v tomto případě papouška Bertíka druhu Žako kongo. Kdybyste o tomto způsobu léčby chtěli vědět víc, navštivte stránky občanského sdružení Koníček, kde pracuje terapeutka Magdalena Davidová, kterou uvidíte v reportáži. Domov důchodců v Dobré Vodě zároveň vyzývá všechny děti od osmi let a studenty, kteří by měli zájem podílet se na naslouchání a zpracovávání příběhů obyvatel domova, aby se podívali na více informací na webu.

 • Miniparlament: Asistenti učitelů

  5:46 do playlistu

  Miniparlament: Asistenti učitelů
  Myslíte si, že je správné, aby děti s poruchami učení a různými handicapy chodily do normálních škol? Pak se vám určitě bude líbit návrh čtrnáctileté Jessici z Poběžovic. Jessica navrhuje, aby v každé třídě mohl spolupracovat s žáky asistent pedagoga. Asistent by pomáhal dětem které mají poruchy učení nebo kulturní či jazykovou bariéru. Uvidíme, jestli se návrh bude líbit i jejím kolegům v Miniparlamentu.

 • Reportáž: Městečko vědy Paříž

  10:02 do playlistu

  Reportáž: Městečko vědy Paříž
  Jestli se zajímáte o vědu, ale zdá se vám moc složitá, ukážeme vám, že to může být i hračka. Aspoň tak to vypadá ve francouzském Městečku vědy v Paříži. Tam si sami vyzkoušíte různé pokusy připravené pro děti. A vedle toho se můžete podívat na 3D film v panaromatickém kině Geod. Tip na výlet s rodiči nebo se školou připravil Petr Kopecký.

 • Pozvánka

  12:33 do playlistu

  Pozvánka
  Přemýšlíte, co budete dělat o víkendu? Nabízíme vám inspiraci. Třeba se něco děje zrovna ve vašem okolí. Tuto sobotu od 10. hodin se po zimě pro vás otevřou brány Parku Mirakulum v Milovicích. Pro tuto příležitost se park spojil se sousedním tankodromem. Je připravený pestrý program pro malé i dospělé. Můžete zažít jízdu v tanku, v hummeru nebo na čtyřkolkách. Pro tuto sezonu jsou v parku připraveny různé novinky, například nová lesní naučná stezka. Park Mirakulum 13. dubna, 10–17 h Milovice www.mirakulum.cz www.tankodrommilovice.cz Zajímavou akci „Apríl s rytíři a princeznami“ připravil na tuto sobotu od 10. hodin Dům dětí a mládeže Větrník z Liberce. Na děti a rodiče čeká spousta zábavy, společně budou např. stavět hrad, vyrábět meče, navlékat ko

 • Soutěž

  13:40 do playlistu

  Soutěž
  Tentokrát by nás zajímalo, jestli víte, kde žije ve volné přírodě papoušek kakadu. A) v Asii B) v Evropě C) v Austrálii SMS ve tvaru ZP mezera A nebo B nebo C zašlete na číslo 906 11 09. Technicky zajišťuje Advanced Telecom Services, s.r.o. (ATS), cena jedné SMS 9 Kč. Prvních pět správných odpovědí opět čekají zprávičková trička a klíčenky.

Přehrát vše

Související