iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
5. 4. 2013
na ČT2

1 2 3 4 5

0 hlasů
3895
zhlédnutí

Zprávičky

Zpětné zrcátko — Víte proč… dotykový displej reaguje? — Miniparlament: Přestávky venku — Reportáž: Dívka roku Plzeň — Pozvánka

14 min | další Děti a mládež »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Zpětné zrcátko

  0:35 do playlistu

  Zpětné zrcátko
  S Petrem Kopeckým zrekapitulujeme zajímavosti uplynulého týdne ve Zpětném zrcátku. Podle pamětníků bylo o letošních Velikonocích nejvíc sněhu za posledních 50 let. Tradiční pomlázka připadla na 1. dubna, takže byl Apríl. Kuře v záchranném kruhu o Velikonočním víkendu, opět pomáhalo dětem. Tradiční sbírka České televize a Nadace rozvoje občanské společnosti získala 10 milionů dvě stě tisíc korun pro ohrožené a znevýhodněné děti. www.pomoztedetem.cz Navzdory chladu začala turistická sezóna na českých hradech a zámcích. Na Labi v Hřensku jste mohli vidět ledové království. Po otevření půjčovny loděk z nich museli převozníci vyhazovat sníh. Nocovat s Andersenem můžete v tisícovce škol a knihoven v Česku a dvou stovkách na Slovensku. Přejeme vám pěkné čtení a pohádkové sny!

 • Víte proč… dotykový displej reaguje?

  2:29 do playlistu

  Víte proč… dotykový displej reaguje?
  Dnes o dotykovém displeji. A dávejte pozor, na konci bude zase pokus k řešení o ceny z Matfyzu. Reportáž připravila Marcela Avramopulu. Pět nejrychlejších z vás, kteří nám pošlou správné řešení pokusu z našeho příspěvku, dostanou ceny z Matfyzu – flashky, propisky a hrnky. Více se dozvíte na speciálních stránkách Matematicko-fyzikální fakulty.

 • Miniparlament: Přestávky venku

  6:29 do playlistu

  Miniparlament: Přestávky venku
  V Miniparlamentu usilují poslanci nejen o prosazení svého návrhu, ale také o možnost natočit si o něm reportáž do Zpráviček. Šanci přesvědčit nejvíc kolegyň a diváků ve studiu má i jedenáctiletý Filip z Průhonic, který by chtěl, aby děti mohly trávit přestávky ve škole aktivně.

 • Reportáž: Dívka roku Plzeň

  10:41 do playlistu

  Reportáž: Dívka roku Plzeň
  Soutěž Dívka roku pro holky od 13 do 15 let míří do finále. Má za sebou dva semifinálové večery, jeden v Ostravě a jeden v Plzni, z každého postoupilo 6 děvčat. A my se podíváme, jak to vypadalo na finále Čech v Plzni. Připravil pro vás David Havlena.

 • Pozvánka

  12:22 do playlistu

  Pozvánka
  Slavný hrdina dětských pohádek Ferda Mravenec slaví 80 let. Jeho velké výročí připomíná Muzeum Karlovy Vary. Připomene jak komiksovou postavičku kreslíře Ondřeje Sekory, tak i jeho loutkového nebo filmového sourozence. Uvidíte i výstavu fotografií o skutečné říši hmyzu z pohledu mravenců. Odpoledne pro děti se v muzeu koná právě zítra, v sobotu 6. dubna. Na zámku Holešov na Zlínsku připravují tradiční soutěž malých mažoretek Všetulská hůlka. Příští sobotu 13. dubna se o vítězství utkají dívčí týmy v kategoriích od šesti let. Začátek je v devět hodin dopoledne. Už čtvrtý ročník mezinárodní soutěže uvidíte ve velkém sále zámku. www.tymycentrum.cz

 • Soutěž

Přehrát vše

Související