iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
22. 2. 2013
na ČT2

1 2 3 4 5

0 hlasů
768
zhlédnutí

Zprávičky

Zpětné zrcátko — Vycházky s Václavem Chaloupkem: Únor — Miniparlament: Nauka o zvířatech — Reportáž: Bezpečnější internet

15 min | další Děti a mládež »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Zpětné zrcátko

  0:35 do playlistu

  Zpětné zrcátko
  V pražské ZOO se narodilo už 75. žirafí mládě a před ním dokonce i první slůně v Česku. V Krkonoších můžete přenocovat v neobvyklém horském hotelu, místo pokojů má iglů. Jedině v Krkonoších asi uvidíte taky netradiční zimní závody – takzvané koňské lyžování. Nebezpečné dobrodružství zažili pasažéři zámořské lodi Carnival Triumph. Uprostřed Mexického zálivu zůstalo čtyři tisíce lidí uvězněných kvůli požáru motoru po celých pět dní. Jiný pohled na svět vám zprostředkuje vzdělávácí projekt Jeden svět na školách. Ten právě spustil nové internetové stránky, ze kterých vy nebo váš učitel můžete stáhnout dokumentární filmy o lidských právech a promítnout je při vyučování třeba dějepisu nebo občanské nauky.

 • Vycházky s Václavem Chaloupkem: Únor

  2:25 do playlistu

  Vycházky s Václavem Chaloupkem: Únor
  S Václavem Chaloupkem vyrazíme na únorovou vycházku do přírody. Podíváme se za kunou skalní a uvidíme, jak se dá zjistit, kolik ptáků se přiletí najíst do krmítka.

 • Miniparlament: Nauka o zvířatech

  5:21 do playlistu

  Miniparlament: Nauka o zvířatech
  Minulý návrh z Miniparlamentu, aby ovoce ve školách dostávali i žáci na druhém stupni základních škol, vzbudil mezi vámi diváky ohlas. Z došlých zpráv je zřejmé, že víc ovoce by skutečně braly i starší děti. Uvidíme, co si budete myslet o následujícím návrhu Nicole Kořenské, která by chtěla, aby se naopak na prvním stupni děti učily víc o zvířatech.

 • Reportáž: Bezpečnější internet

  9:42 do playlistu

  Reportáž: Bezpečnější internet
  Každý rok probíhá na začátku února Den bezpečnějšího internetu, ke kterému se konají i nejrůznější soutěže a akce. Letošním tématem byla ohleduplná komunikace, online práva a zodpovědnost. A při té příležitosti vyšla knížka Lenky Eckertové a Daniela Dočekala: Bezpečnost dětí na internetu. Je určena pro rodiče a učitele, ale zajímavosti v ní můžete najít i vy. Reportáž pro vás připravila Sabina Janovcová.

 • Pozvánka

  12:16 do playlistu

  Pozvánka
  Zprávičky vám nabízejí prostor pro upozornění na dětské akce všeho druhu v pravidelné rubrice Pozvánka. Navíc je můžete divákům nabízet vy sami prostřednictvím emailu, telefonu nebo videotelefonátu. Pokud nějakou akci chcete našim divákům nabídnout, ozvěte se nám na email Zpráviček, detaily operativně doladíme.

 • Soutěž

  13:35 do playlistu

  Soutěž
  Nová otázka se týká internetu. Víte, jaká země používá doménu .de? A) Německo B) Dánsko C) Dominikánská republika SMS ve tvaru ZP mezera A nebo B nebo C zašlete na číslo 906 11 09. Technicky zajišťuje Advanced Telecom Services, s.r.o. (ATS), cena jedné SMS 9 Kč.

Přehrát vše

Související