iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
29. 9. 2012
10:15 na ČT1

1 2 3 4 5

2 hlasy
1013
zhlédnutí

Zprávičky

Zpětné zrcátko — Plavba na vorech ve Francii — Vycházky s Václavem Chaloupkem: Září — Miniparlament: Fond na sport dětí

15 min | další Děti a mládež »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Zpětné zrcátko

  0:39 do playlistu

  Zpětné zrcátko
  Do zpětného zrcátka se podíváme s Petrem Kopeckým na události uplynulého týdne. Slavili jsme Den české státnosti, který připomíná mučednickou smrt knížete Václava. Velkého omylu se dopustila šestnáctiletá Nizozemka, když pozvala 3 tisíce lidí na oslavu narozenin prostřednictvím Facebooku. Expedice Mars 2012 má své vítěze. V říjnu pojedou 3 děvčata a 9 kluků na kosmonautický výcvik a simulovaný let do vesmíru. Při Evropské noci vědců si řada z vás vyzkoušela pozorování vesmíru nebo vědecké pokusy. Akce se konala v řadě hvězdáren, výzkumných center a univerzit. Nový sport z Kanady se objevil na některých našich školách. O víkendu můžete navštívit různé svatováclavské slavnosti. Třeba na jablkobraní, které nabízí pražské farmářské tržiště Jiřák.

 • Vycházky s Václavem Chaloupkem: Září

  2:45 do playlistu

  Vycházky s Václavem Chaloupkem: Září
  Na zářijové vycházce do přírody nám Václav Chaloupek ukáže poslední květy podzimu. Zajdeme si s ním na houby a podíváme se, jak vyrostla liščata a kuna.

 • Miniparlament: Fond na sport dětí

  6:06 do playlistu

  Miniparlament: Fond na sport dětí
  Třetím, kdo nám z aktuální čtveřice miniposlanců představí svůj návrh, je jedenáctiletá Hanka z Prahy. Chtěla by, aby výrobci nezdravých potravin pro děti přispívali povinně do fondu, který by financoval dětský sport. Někdo má totiž talent, ale jeho rodina si nemůže dovolit dávat na jeho sportování peníze. Hanka bude usilovat o podporu svých kolegů a diváků ve studiu i proto, že ten, kdo od nich získá nejvíc hlasů, bude mít možnost natočit si reportáž do Zpráviček.

 • Reportáž: Plavba na vorech ve Francii

  10:33 do playlistu

  Reportáž: Plavba na vorech ve Francii
  Pokud se vám zdají tábory v České republice málo dobrodružné, možná byste rádi zkusili jeden, na který se do Francie vydal Petr Kopecký. Pořádala ho největší francouzská organizace pro prázdninové pobyty Telligo. Její tábory jsou výjimečné tím, že každý je zaměřený na nějaké téma. Tzv. Říční dobrodružství nabídlo dětem možnost, aby si postavily vory a plavily se po řece Dordogne.

 • Soutěž

Přehrát vše

Související