iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
30. 4. 2011
09:05 na ČT1

1 2 3 4 5

8 hlasů
1230
zhlédnutí

Zprávičky

Zpětné zrcátko — Zoo: koně Převalského — Anifest Teplice — Slovíčka: Abstrakce

14 min | další Děti a mládež »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Zpětné zrcátko

  0:37 do playlistu

  Zpětné zrcátko
  1. narozeniny gorilího mláděte, Velikonoce, opravený pražský orloj, kouzelná hodina fyziky a královská svatba v Británii. To jsou témata pro Petra Kopeckého a jeho Zpětné zrcátko.

 • Zoo: koně Převalského

  2:52 do playlistu

  Zoo: koně Převalského
  Přemýšlíte, že byste se chtěli starat o zvíře? Žádné divoké si domů nepořídíte, ale díky pražské zoo nějaké můžete adoptovat. Přispíváte tím na jeho potravu a chov. Základní škola Pod Marjánkou z Prahy 6 takhle pomáhá vzácnému druhu divokých koní Převalského, které se i díky pražské zoo daří zachránit před vyhynutím. Do zoo se spolu s námi vypravila Sabina Janovcová.

 • Miniparlament : Novinky na webu

  6:08 do playlistu

  Miniparlament : Novinky na webu
  Možná jste si všimli novinek na internetové stránce Zpráviček. Přibyla tam tlačítka, kde si můžete zvlášt pouštět všechna Zpětná zrcátka, miniseriály Vzpomínka na dětství, Etiketa i animovaná Slovíčka. K nejsledovanější rubrice Miniparlament teď přidáváme novinku, a to původní znění debat, jak se odehrály ve studiu. Pod tlačítkem Studio Miniparlament najdete všech 12 dílů od začátku letošního roku a získáte tak víc námětů do diskuse na webu Zpráviček. No a novou čtveřici malých poslanců – Lucku, Daniela a dvě Kristýny vám příště představíme už rovnou v obou verzích.

 • Anifest Teplice

  6:33 do playlistu

  Anifest Teplice
  Zkoušeli jste někdy animovat film? Překvapivě tohle výtvarné umění láká stále víc z vás školáků. Nejbližší příležitost, kdy můžete zkusit tvořit v animátorské dílně, jste měli možnost zkusit 30. 4. a 1. 5. na Anifestu v Teplicích. Na 10. ročníku mezinárodního festivalu soutěží vedle dospělých snímků dokonce i filmy, které vytvořili školáci. Na festival nás zavedla Petra Ležáková.

 • Anifilm Třeboň

  10:38 do playlistu

  Anifilm Třeboň
  Další animátorské dílny můžete navštívit hned příští týden na festivalu Anifilm v Třeboni. Na uvedeném e-mailu si ale radši zamluvte pořadí. Zároveň vám tam Česká televize představí nový kreslený seriál České Pexeso režisérky Marie Procházkové.

 • Slovíčka

  10:38 do playlistu

  Slovíčka
  ABSTRAKCE je slovíčko pro tento díl, které nám představí naše známá dvojka Vojta s Aničkou.

 • Soutěž

  13:07 do playlistu

  Soutěž
  V této soutěžní otázce se zeptáme na Slovíčko abstrakce, ale trochu jinak, protože se používá i v jednom školním předmětu. A) v matematice B) v češtině C) v tělocviku Odpověď ve tvaru ZP mezera A nebo B nebo C posílejte jako SMS na číslo 906 06 09.

Přehrát vše

Související