iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
23. 4. 2011
08:30 na ČT1

1 2 3 4 5

7 hlasů
3305
zhlédnutí

Zprávičky

Zpětné zrcátko — Splněné přání: Pilot letadla — Miniparlament — Kuře pomáhá v Soběslavi

14 min | další Děti a mládež »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Zpětné zrcátko

  0:36 do playlistu

  Zpětné zrcátko
  Petr Kopecký se ve Zpětném zrcátku ohlédl za zajímavými událostmi tohoto týdne. Podíváme se na vítěze mezinárodní soutěže v malování, oslavíme postup našich tenistek do finále ženského poháru Fed cup, nahlédneme do budoucnosti vývoje nového pohonu pro automobily a navštívíme jedno výchovné divadelní představení v Maroku.

 • Splněné přání: Pilot letadla

  2:38 do playlistu

  Splněné přání: Pilot letadla
  Sníte o tom, že budete jednou létat? Jednomu malému klukovi se tenhle sen splnil u nás ve Zprávičkách. 13letý Daniel z Hodonínska napsal na naši e-mailovou adresu, že by chtěl zkusit, jak se řídí opravdové letadlo. Jako vždy v rubrice Splněné přání oslovil kolega Zbyněk Kňourek profesionálního pilota, který vzal Daniela na jeden den do učení. Samozřejmě ho měl pod kontrolou i ve vzduchu, ale nakonec si skutečně vyměnili role. Jak, to můžete vidět v naší reportáži.

 • Miniparlament

  8:19 do playlistu

  Miniparlament
  Čtyřem z vás diváků Zpráviček se splnilo přání, aby mohli diskutovat v Miniparlamentu. Připomeňte si, kteří to byli a co z jejich témat zaujalo vás ostatní. Třináctiletá Marie Luisa navrhla, aby se zakázaly násilné počítačové hry pro děti do 15 let. ANO 3 NE 1 V dalším návrhu chtěl 13letý Jakub a desetiletá Sirín, aby z každého nákupu v dětských obchodech se dávala vždy jedna koruna na výrobu českých filmů pro děti. ANO 3 NE 1 13 letá Bára vymyslela nápad, aby se ve škole zavedla příprava na volbu povolání už od 7. třídy. ANO 2 NE 2 Jako poslední do studia přišel 13letý Tadeáš s návrhem, aby děti, které nemohou žít s rodinou, mohly požádat o polozletilost a nemusely do dětského domova. ANO 2 NE 2 Od příště už uvidíte v Miniparlamentu nové tváře malých poslanců, které jsme vybrali na nedávném konkursu. Na příští se můžete hlásit zase v září.

 • Kuře pomáhá v Soběslavi

  10:53 do playlistu

  Kuře pomáhá v Soběslavi
  Nadcházející Velikonoce jsou příležitostí, abyste spolu s rodiči podpořili některou charitativní akci. Např. pro Nadaci Českého rozhlasu Světluška se dražili velikonoční zajíčci s podpisy známých osobností. No a Česká televize pořádá o Velikonočním pondělí tradiční sbírku Pomozte Dětem, kam lze přispět 30 korunami pomocí DMS. Známé Kuře v záchranném kruhu za 13 let díky dárcům podpořilo přes 160 tisíc znevýhodněných dětí. Vloni např. projekt Neobyčejný kamarád v Soběslavi, kde studenti ze středních škol pomáhají postiženým dětem trávit volný čas. Asistenční centrum Rolnička navštívila Alena Derzsiová.

 • Soutěž

  13:39 do playlistu

  Soutěž
  Otázka pro tento díl se váže ke sbírce Pomozte dětem. Co je jejím symbolem? A) Kuře ve skořápce B) Kuře v záchranném kruhu C) Kuře v igelitu Odpověď ve tvaru ZP mezera A nebo B nebo C posílejte jako SMS na číslo 906 06 09. První tři nejrychlejší se budou moci pyšnit zprávičkovým tričkem.

Přehrát vše

Související