iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
19. 2. 2011
09:35 na ČT1

1 2 3 4 5

11 hlasů
825
zhlédnutí

Zprávičky

Zpětné zrcátko — Adoptovaní zvířecí kamarádi — Miniparlament: Automaty na sladkosti — Slovíčka

14 min | další Děti a mládež »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Zpětné zrcátko

  0:37 do playlistu

  Zpětné zrcátko
  Témata Zpětného zrcátka jsou evropská olympiáda mládeže v Liberci, zrušené zimní hry neslyšících na Slovensku, protesty v Egyptě, studium v Jižní Koreji, školní jídlo ve Švédsku. Děním minulého týdne nás provede Petr Kopecký.

 • Reportáž: Adoptovaní zvířecí kamarádi

  2:54 do playlistu

  Reportáž: Adoptovaní zvířecí kamarádi
  Kdo říká, že by si nechtěl pohladit ledního medvěda, tomu moc nevěřte, takových lidí je opravdu málo. Medvědi lední patří k nejkrásnějším šelmám, umí se skvěle potápět a mají mnoho obdivovatelů i v pražské zoo. Právě tam bylo v roce 1942 poprvé na světe uměle odchováno lední medvídě. Tihle bílí krasavci ale nejsou žádní mazlíčci na hraní a při natáčení málem ulovili náš televizní štáb. Ale dobře to dopadlo a Vy se můžete seznámit nejen s medvědí smečkou, ale i s jejich adoptivními rodiči. Tyto krásné šelmy nám přiblížila Sabina Janovcová.

 • Miniparlament: Automaty na sladkosti

  6:34 do playlistu

  Miniparlament: Automaty na sladkosti
  Čtyři školáci z řad diváků Zpráviček diskutují pravidelně na půdě našeho miniparlamentu. Hodně se nás e-mailem ptáte, jak se tam můžete přihlásit, takže tady je návod. Pošlete nám na adresu Zpráviček e-mail, ve kterém uvedete svoje jméno, příjmení a věk, telefon na mámu nebo tátu a jednou větou důvod, proč chcete být v miniparlamentu. Přihlásit se můžete do konce března. A o čem se bude debatovat v tomto dílu? Prozradím jen, že poznáte nové děti a novou moderátorku Lucku Horákovou. Jedním z našich nových poslanců je desetiletý Jakub z Prahy, který navrhl zakázat automaty na sladkosti ve školách, aby děti nebyly tlusté. Myslíte si, že je to dobrý nápad?

 • Slovíčka

  11:12 do playlistu

  Slovíčka
  Víte, co znamená slovo KREDIT? Jestli ne, tak se podívejte na naši minisérii, ve které Vám Vojta s Aničkou vysvětlí, co to je.

 • Soutěž

  13:14 do playlistu

  Soutěž
  Jestli jste sledovali animované Slovíčko v tomto dílu Zpráviček, pak by v tom byl čert, abyste naši soutěžní otázku neuhodli! Otázka tedy zní: Víte, co to znamená, když se o někom řekne, že má morální kredit? A) Má nabitý telefon B) Je čestný a spolehlivý C) Má hodně peněz v bance Odpověď ve tvaru ZP mezera A nebo B nebo C posílejte jako SMS na číslo 906 06 09. Na tři nejrychlejší šťastlivce čeká naše Zprávičkové tričko. A jestli jste ještě naše tričko nevyhráli, tak nezoufejte, a zkuste to příště!

Přehrát vše

Související