iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
12. 2. 2011
09:25 na ČT1

1 2 3 4 5

9 hlasů
795
zhlédnutí

Zprávičky

Zpětné zrcátko — Splněná přání: Veterinář — Miniparlament – ohlédnutí — Digináves – Pravěk

13 min | další Děti a mládež »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Zpětné zrcátko

  0:38 do playlistu

  Zpětné zrcátko
  Jarní prázdniny, Den bezpečnějšího internetu, míče místo lavic, 700 let korunovace Lucemburka. To jsou témata Zpětného zrcátka, kterými nás provede Petr Kopecký.

 • Splněná přání: Veterinář

  2:55 do playlistu

  Splněná přání: Veterinář
  Líbí se Vám profese Vašich rodičů, anebo pokukujete po úplně jiné kariéře? Čím chcete být, se dozvídáme z e-mailů, které nám posíláte do rubriky Splněné přání. Loni jsme sedmi školákům ve Zprávičkách nabídli, aby otestovali vysněnou televizní profesi a zjistili, jak jim půjde. Letos budeme Vaše touhy plnit dál. První vlaštovkou je následující splněné přání, ve kterém hlavní roli hrají kromě lidí taky kočky, psi a veterinární klinika. Jaké to je být takovým zvířecím doktorem nám ukáže Zbyněk Kňourek.

 • Miniparlament – ohlédnutí

  8:37 do playlistu

  Miniparlament – ohlédnutí
  Uteklo to jako voda – před měsícem jsme přivítali v miniparlamentu nové tváře a v tomto dílu se s nimi rozloučíme. Pavlína, Viktorie, Teodor a Max napřed miniparlament sledovali jako diváci, pak se do něj úspěšně přihlásili a to samé můžete udělat i Vy. Pojďme si připomenout, s jakým úspěchem se setkaly jejich návrhy na změnu k lepšímu, třeba Vás to inspiruje pro příště. Třináctiletá Pavlína přišla s nápadem, aby se na základní škole vyučovala angličtina už od první třídy. Ostatním dětem se líbil. ANO 4 NE 0 Jedenáctiletý Teodor uspěl s myšlenkou přidat do rozvrhu jednu až dvě hodiny tělocviku týdně. ANO 4 NE 0 Třináctiletá Viktorie chtěla, aby každá třída jednou měsíčně místo výuky vyrazila za kulturou, to ale hlasováním těsně neprošlo. ANO 2 NE 2 A jedenáctiletý Maxim vymyslel, že když bude každá rodina měsíčně platit o pět korun víc za vodu, mohla by se za to vyčistit i voda v Africe. Ostatní děti měly ale velké pochybnosti. ANO 1 NE 3 Tak to byl uplynulý měsíc v naší malé sněmovně a od příště se můžete těšit na zasedání nové čtveřice malých politiků.

 • Digináves – Pravěk

  10:43 do playlistu

  Digináves – Pravěk
  Kdyby někdo vynalezl stroj času a my se v něm mohli vrátit asi tak tři milióny let, dostali bychom se přímo do pravěku. O podobný návrat se pokusili žáci základní školy Na Kopcích v Třebíči a Vy můžete být při tom díky reportáži, kterou natočili do projektu Digináves na ČT24. Nebojte se, žádný mamut při tom k úhoně nepřišel.

 • Soutěž

  12:42 do playlistu

  Soutěž
  V tomto dílu Zpráviček jste měli možnost slyšet o Dni Bezpečnějšího internetu. Tipnete si, na jaké webové adrese najdete informace, jak používat internet pohodově a bez problémů? A) saferinternet.cz B) bezpečnost.cz C) opatrneonline.cz Odpověď ve tvaru ZP mezera A nebo B nebo C posílejte jako SMS na číslo 906 06 09. Kdo chce mít naše Zprávičkové tričko, tak ať neváhá a pošle správnou odpověď, protože pouze tři nejrychlejší budou mít to štěstí a obléknou si ho.

Přehrát vše

Související