15 minut

27. listopadu 2010

Obsah dílu

Zpětné zrcátko — Reportáž: Obezita — Miniparlament: Křižovatky

Části dílu

00:29
Zpětné zrcátko
Zpětné zrcátko
    Ve zpětném zrcátku se s Petrem Kopeckým podíváme na vánoční strom v Praze, do Velké Británie na přípravy svatby britského prince Williama, na mezinárodní ceny Emmy a navštívíme zajímavý summit na záchranu tygrů.
    02:55
    Reportáž: Obezita
    Reportáž: Obezita
      Slyšeli jste to mockrát – když budete jíst pořád čokoládu, hranolky a pít limonády, budete tlustí. Zní to jako otravné poučování, ale představte si, že když naberete zbytečný tuk už teď, je podle lékařů hodně pravděpodobné, že tlouštíky zůstanete i v dospělosti. Pojďme se podívat na děti, které se s obezitou úspěšně perou, ale vědí, že ani s hubnutím se to nesmí přehánět, v reportáži s Veronikou Sobkovou.
      06:20
      Miniparlament: Křižovatky
      Miniparlament: Křižovatky
        Jestli chcete být mezi novými účinkujícími v našem miniparlamentu, tak neotálejte a přihlašte se ke kamerovým zkouškám. Podmínkou je, že Vám musí být mezi jedenácti a čtrnácti lety a neměli byste mít ostych vyjadřovat svoje názory před kamerou. Přihlášky nám můžete posílat do 27. listopadu a nezapomeňte uvést svoje jméno, věk, telefon na rodiče a důvod, proč chcete být v miniparlamentu.
        V tomto dílu ještě svoje názory ve studiu vyjeví Nikola, Kuba, Beata a Jakub a je možné, že zanedlouho to bude někdo z Vás. Poslední návrh z této čtveřice pro nás má čtrnáctiletý Jakub z Prahy, který navrhuje, aby všichni dospělí měli průkaz, kterým by prokázali, že prakticky ovládají první pomoc. Souhlasíte s Jakubem?
        Nezapomeňte, že do miniparlamentu můžete svůj návrh poslat i sami, stačí, když nám napíšete. Budeme rádi, když k návrhu také připojíte svůj věk, jméno a odkud jste.
        10:45
        Reportáž: Poušť Namib
        Reportáž: Poušť Namib
          Víte, co je největší pískoviště ze všech? No přece poušť. Nejstarší poušť na světě – je jí už totiž 80 miliónů let – leží v Namibii na jihozápadě Afriky. Jmenuje se skoro stejně jako tahle rozlehlá země – poušť Namib. Vypravme se tam s Petrem Kopeckým.
          13:09
          Soutěž
          Soutěž
            27. listopadu by měl narozeniny švédský vynálezce a fyzik, který vymyslel známou Celsiovu stupnici. Jak se jmenoval?
            A) Andreas Celsi
            B) Anders Celsius
            C) Andrej Celsium
            Odpověď ve tvaru ZP mezera A nebo B nebo C posílejte jako SMS na číslo 906 06 09. Zprávičkové tričko netrpělivě čeká na tři nejrychlejší, kteří uhodnou soutěžní otázku pro tento díl.
            Přehrát celé video
            Zprávičky - 4. prosince 2010
            Stopáž15 minut
            Další díl
            4. prosince 2010

            Přehled dílů

            4561 přehratelných
            Zprávičky - 19. října
            Stopáž5 minut

            19. října

            Mezinárodní den archeologie – Obraz Ofélie ožil ve videoklipu – Muzeum fotbalu v estonském Tallinu

            Poslední vysílání 19. 10. 2025 na ČT :D
            Zprávičky - 18. října
            Stopáž6 minut

            18. října

            Energonauti se představili na Ekofilmu v Brně – Signal Festival – Závod Vortex na švýcarské univerzitě

            Poslední vysílání 18. 10. 2025 na ČT :D
            Zprávičky - 17. října
            Stopáž6 minut

            17. října

            Téma týdne: Náš idol – Festival Oty Hofmana v Ostrově – Festival Spotlight v Bukurešti – Sparťanské fotbalistky porazily Maďarky

            Poslední vysílání 17. 10. 2025 na ČT :D
            Zprávičky - 16. října
            Stopáž6 minut

            16. října

            Festival české a slovenské tvorby pro děti – Festival říčních lodí v Cincinnati – Koncert Jiřího Hoška – Česko-slovenský pohár v surfingu

            Poslední vysílání 16. 10. 2025 na ČT :D
            Zprávičky - 15. října
            Stopáž5 minut

            15. října

            Bílá pastelka pomáhá zrakově postiženým – Záchrana štěněte – Workshop Zpráviček – Regiony jedou také za dětmi – Judista Lukáš Krpálek vyhrál turnaj v Peru

            Poslední vysílání 15. 10. 2025 na ČT :D
            Zprávičky - 14. října
            Stopáž5 minut

            14. října

            Betonová pohádka – Záchrana jaguára – Podkrušnohorská liga minižáků v Lovosicích

            Poslední vysílání 14. 10. 2025 na ČT :D
            Zprávičky - 13. října
            Stopáž5 minut

            13. října

            Lékařka Anna Honzáková – Zažít město jinak – Judista Chusniddin Karimov třetí v Limě

            Poslední vysílání 13. 10. 2025 na ČT :D
            Zprávičky - 12. října
            Stopáž5 minut

            12. října

            Ocenění za záchranu života – Ukliďme Tábor – Basketbalová Akademie Natálie Hejkové

            Poslední vysílání 12. 10. 2025 na ČT :D
            Zprávičky - 11. října
            Stopáž6 minut

            11. října

            72 hodin – Hroší mládě v zoo – Světový pohár v kitesurfingu

            Poslední vysílání 11. 10. 2025 na ČT :D
            Zprávičky - 10. října
            Stopáž6 minut

            10. října

            Téma týdne: smutek a starosti – Kampaň To chce odvahu – Mládě kapybary – Dance Ostrava

            Poslední vysílání 10. 10. 2025 na ČT :D