iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
27. 11. 2010
08:40 na ČT1

1 2 3 4 5

41 hlasů
4645
zhlédnutí

Zprávičky

Zpětné zrcátko — Reportáž: Obezita — Miniparlament: Křižovatky

14 min | další Děti a mládež »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Zpětné zrcátko

  0:29 do playlistu

  Zpětné zrcátko
  Ve zpětném zrcátku se s Petrem Kopeckým podíváme na vánoční strom v Praze, do Velké Británie na přípravy svatby britského prince Williama, na mezinárodní ceny Emmy a navštívíme zajímavý summit na záchranu tygrů.

 • Reportáž: Obezita

  2:55 do playlistu

  Reportáž: Obezita
  Slyšeli jste to mockrát – když budete jíst pořád čokoládu, hranolky a pít limonády, budete tlustí. Zní to jako otravné poučování, ale představte si, že když naberete zbytečný tuk už teď, je podle lékařů hodně pravděpodobné, že tlouštíky zůstanete i v dospělosti. Pojďme se podívat na děti, které se s obezitou úspěšně perou, ale vědí, že ani s hubnutím se to nesmí přehánět, v reportáži s Veronikou Sobkovou.

 • Miniparlament: Křižovatky

  6:20 do playlistu

  Miniparlament: Křižovatky
  Jestli chcete být mezi novými účinkujícími v našem miniparlamentu, tak neotálejte a přihlašte se ke kamerovým zkouškám. Podmínkou je, že Vám musí být mezi jedenácti a čtrnácti lety a neměli byste mít ostych vyjadřovat svoje názory před kamerou. Přihlášky nám můžete posílat do 27. listopadu a nezapomeňte uvést svoje jméno, věk, telefon na rodiče a důvod, proč chcete být v miniparlamentu. V tomto dílu ještě svoje názory ve studiu vyjeví Nikola, Kuba, Beata a Jakub a je možné, že zanedlouho to bude někdo z Vás. Poslední návrh z této čtveřice pro nás má čtrnáctiletý Jakub z Prahy, který navrhuje, aby všichni dospělí měli průkaz, kterým by prokázali, že prakticky ovládají první pomoc. Souhlasíte s Jakubem? Nezapomeňte, že do miniparlamentu můžete svůj návrh poslat i sami, stačí, když nám napíšete. Budeme rádi, když k návrhu také připojíte svůj věk, jméno a odkud jste.

 • Reportáž: Poušť Namib

  10:45 do playlistu

  Reportáž: Poušť Namib
  Víte, co je největší pískoviště ze všech? No přece poušť. Nejstarší poušť na světě – je jí už totiž 80 miliónů let – leží v Namibii na jihozápadě Afriky. Jmenuje se skoro stejně jako tahle rozlehlá země – poušť Namib. Vypravme se tam s Petrem Kopeckým.

 • Soutěž

  13:09 do playlistu

  Soutěž
  27. listopadu by měl narozeniny švédský vynálezce a fyzik, který vymyslel známou Celsiovu stupnici. Jak se jmenoval? A) Andreas Celsi B) Anders Celsius C) Andrej Celsium Odpověď ve tvaru ZP mezera A nebo B nebo C posílejte jako SMS na číslo 906 06 09. Zprávičkové tričko netrpělivě čeká na tři nejrychlejší, kteří uhodnou soutěžní otázku pro tento díl.

Přehrát vše

Související