iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
9. 1. 2010
08:15 na ČT1

1 2 3 4 5

13 hlasů
12715
zhlédnutí

Zprávičky

Reportáž o pohádce Láska rohatá — Miniparlament: Práce pro děti — Vzpomínka na školu: herečka Veronika Freimanová

14 min | další Děti a mládež »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Přehled zpráv

  0:34 do playlistu

  Přehled zpráv
  Každý týden pro vás máme výběr z toho nejdůležitějšího, co se v České republice i ve světě v uplynulých 7 dnech dělo. Takže jestli třeba pravidelně s rodiči nesledujete dospělé Události a přesto vás aktuální dění zajímá, náš přehled najdete tady. Připravuje ho pro vás Petr Kopecký.

 • Reportáž o pohádce Láska rohatá

  2:56 do playlistu

  Reportáž o pohádce Láska rohatá
  Na Štědrý den jste jako každý rok pod stromečkem našli zbrusu novou celovečerní pohádku od České televize. Láska rohatá režiséra Hynka Bočana potěšila při své premiéře přes dva milióny diváků a na pohádkovou scénu uvedla popleteného, ale hodného čerta Záprtka. Jeho herecký představitel Jiří Mádl vám v naší reportáži ukáže pár kouzel nutných k tomu, aby taková pohádka vznikla.

 • Práce pro děti

  5:41 do playlistu

  Práce pro děti
  Ve druhém díle Bára navrhuje ostatním kolegům v malé sněmovně, aby děti od 12 let mohly legálně vykonávat pravidelné lehčí práce za menší nezdaněné částky. Miu zajímalo, jakou by děti měly pracovní dobu a Ondřej chtěl vědět, kdo by dbal na práva dětí v zaměstnání. Honza namítnul, že by dětskou práci mohl zneužívat i někdo z rodičů a děti do práce nutit. Bára na všechny námitky odpověděla, že dítě by pracovalo pár hodin denně maximálně, na jeho práva by dohlížel úřad práce a zneužívání ze strany rodičů by zabránila sociální služba. Výsledkem debaty bylo, že všichni čtyři malí poslanci Bářin návrh odhlasovali - podívejte se na záznam schůze tady.

 • Vzpomínka na školu: herečka Veronika Freimanová

  10:19 do playlistu

  Vzpomínka na školu: herečka Veronika Freimanová
  Jestlipak si umíte představit život bez mobilu, bez počítačů, bez internetu? Asi ne, a přitom komu je dneska přes třicet, ten prožil dětství kompletně bez připojení. Televize byla jedna, telefony jenom pevné a slovo internet nikdo ani neznal. Herečka Veronika Freimanová začala do školy chodit na začátku šedesátých let a takhle na svoje dětství vzpomíná.

 • Soutěž

  13:48 do playlistu

  Soutěž
  Vládu České republiky tvoří premiér, místopředsedové vlády a ministři. Kolik jich je v současné vládě dohromady, když si sednou k jednomu stolu? A) 18 B) 30 C) 42

Přehrát vše

Související