iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
2. 1. 2010
08:30 na ČT1

1 2 3 4 5

34 hlasů
12253
zhlédnutí

Zprávičky

Miniparlament: Zvláštní silniční pruh — Splněné přání: Moderátor zpráv

14 min | další Děti a mládež »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Splněné přání

  0:29 do playlistu

  Splněné přání
  Už víte, čím se chcete stát? Jestli budete řídit letadlo, zasedání vlády anebo zoologickou zahradu? Co která profese obnáší, to si můžete vyzkoušet tady u nás. Raketou na Měsíc vás poslat nemůžeme, splnit vám menší přání ale v našich silách je. V prvním díle svoje přání vyslovil čtrnáctiletý Ondřej Chaloupecký z Bořanovic. Chtěl si vyzkoušet moderování hlavní zpravodajské relace – Událostí – s Jolanou Voldánovou, jednou z nejpopulárnějších moderátorek zpravodajství na českých televizích. Podívejte se, jak to dopadlo.

 • Přehled zpráv

  6:07 do playlistu

  Přehled zpráv
  Každý týden pro vás máme výběr z toho nejdůležitějšího, co se v České republice i ve světě v uplynulých 7 dnech dělo. Jestli jste nestíhali sledovat večerní Události a potřebujete se rychle zorientovat, náš přehled najdete tady. Pravidelně ho pro vás připravuje Petr Kopecký. V prvním díle Zpráviček vybírá z událostí roku 2009.

 • Miniparlament

  8:25 do playlistu

  Miniparlament
  Představte si, že můžete změnit svět. Navrhnout ostatním lidem zákony, které promění to, jak žijeme, k lepšímu. K tomu ale potřebujeme aspoň malou poslaneckou sněmovnu. Pro začátek jsme do ní náhodně vybrali 4 zákonodárce školního věku a nechali jsme je, aby si hru na miniparlament zahráli.

 • Soutěž

  13:20 do playlistu

  Soutěž
  V pořádném pořadu nemůže chybět soutěž, v níž by se dal vyhrát nějaký hezký dárek. V prvním díle jsme se vás ptali, jak se říká nadpoloviční většině přítomných poslanců, která schvaluje běžné zákony v poslanecké sněmovně. Možnosti byly: A) vakuum B) kvórum C) kvantum Soutěžit můžete do středy 6. ledna do 12.00 hodin. Správnou odpověď jako SMS ve tvaru ZP mezera A nebo B nebo C zašlete na číslo 906 06 09. První tři správné odpovědi dostanou za odměnu knížku U nás v Evropě o životě běžných rodin v Evropské unii.

Přehrát vše

Související