iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
13. 12. 2009
21:20 na ČT2

1 2 3 4 5

67 hlasů
23444
zhlédnutí

Recyklační architektura

Jak se bydlí v domě z potravinových obalů?

18 min | další Dokumenty »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

Přidejte svůj příspěvek

E-mailová adresa nebude v diskusi viditelná. E-mail vyplňte v případě, pokud chcete, aby Vás mohli ostatní čtenáři kontaktovat prostřednictvím našeho webu.

Vložením komentáře vyjadřujete souhlas s pravidly diskuse. Pokud tato pravidla nedodržíte, váš příspěvek může být upraven či smazán.

Sledujte diskusi emailem

Nahlašte nevhodný příspěvek

BOB 14.3.2013 12:43 (!) reagovat 0 + - 0

IČ 27732037

Ekorecyklace s.r.o. je v likvidaci. Společnost byla zrušena bez právního nástupce a vstoupila do likvidace na základě rozhodnutí jediného společníka dne 3.2.2012. Od 2.1.2012 je jednatelem společnosti pan Podola, narozen 1985. V reportáži ale vystupuje jako ředitel společnosti pan Forman...

Petr Houška 5.7.2010 11:22 (!) reagovat 1 + - 1

Jak je to možné????

Profesně jsem dřevostavař a to co zde vidím a slyším-se mi snad jen zdá!!!!! Jak je možné, že soukromá firma si v podstatě udělala reklamní spot za peníze z TV poplatků? Sendviče jsou fajn-ale čím více materilů se kombinuje-tím se stává stavba problematickou!!! Když dřevostavba-tak komplet ze dřeva!!! Když vidím jak to pytlíkuje dotyčná firma-tak bych ji nechal pomalu zažalovat za maření dobrého jména několika výborných firem v ČR a pojmu dřevostavba!!!

Petra 20.9.2010 19:58 (!) reagovat 0 + - 0

POKUSNÍ KRÁLÍCI-DALŠÍ DĚJSTVÍ

Máme září a u nás v Kunčicích je situace stále stejná- bod mrazu. Snažili jsme se v fa.KBV řešit vše dohodou za pomoci soudní znalkyně, ale bohužel opět firma nic neudělala, přestože slíbila vše opravit a dát vše do pořádku. Je opravdu neskutečné a nehorázné, jak se fa. KBV ke všemu staví a chová. Chtěla by jen doplatit zbytek peněz a dál by se nic nedělo. A fa. Flexibuild? Ta také neudělala nic. Vždyť to byla právě tato firma, která si fa. KBV vyškolila a umožnila ji z tohoto materiálu stavět a umožňuje ji to i nadále. Do dnešního dne jednatel firmy KBV nebyl schopen doložit řádnou dokumentaci, ČSN nebyli dodrženy, není parozábrana, hydroizolace, odvětraná kanalizace a další závažné vady. Budeme se snažit vše zveřejnit na co nejvíce dostupných místech, tak, aby k těmto situacím nedocházelo, potencionální zákazník si vše řádně rozmyslel a hlavně, aby nikdo s fa. KBV nestavěl. Bylo by přece zbytečné platit za dům, o kterém nikdy nevíte jak dlouho bude stát.

Petra 3.6.2010 12:55 (!) reagovat 0 + - 0

POKUSNÍ KRÁLÍCI- POKRAČOVÁNÍ

Děkujeme f. Flexibuild za návštěvu a jejich projevený zájem.
Bohužel se od jejich návštěvy nic nezměnilo k lepšímu, ba naopak. Jednatel stavební firmy z Královehradeckého kraje ( prezentuje se v uváděném pořadu) s námi nic neřeší a veškeré jeho úsilý vede k tomu, že nás kontaktoval písemně stavební úřad s tím, že dokumentace, kterou jednatel firmy zaslal stavebnímu úřadu bez našeho vědomí a podepsané plné moci, je nedostačující a špatná. Takže nás čeká 17. 6. 2010 kontrola ze stavebního úřadu, kde stavební úřad může nařídit vystěhování a stržení domu.( informace přímo z osobní návštěvy stavebního úřadu). Je pro nás zarážející přístup stavební firmy z Královehradeckého kraje, která se prezentuje výstavbou nízkoenergetických domů z materiálu flexibuild, je řádně proškolena a výsledkem je situace, kdy pomalu a jistě zákazník přichází o dům, finance, iluze, ale i zdraví...A to stavební úřad neví nic o závadách a nedodělcích, o smyšlených revizních zprávach atd. Co bude následovat se bojíme domyslet.
Situace pro nás je opravdu hodně vážná, vůbec nevíme, jak se bude vyvíjet situace dál. Přesto využijeme veškeré dostupné prostředky k tomu, aby potencionální a současní klienti byli podrobně informování a aby k tomu, co se děje na našich domech, nedocházelo.

1.1.1970 1:00 (!) reagovat 0 + - 0
Petra 27.4.2010 11:57 (!) reagovat 0 + - 0

POKUSNÍ KRÁLÍCI

Dobrý den, my a naši soudsedi jsme právě ti pokusní králíci. Proč někdo nenatočil pořad u nás, když je tak velká spokojenost a poptávka? To by totiž bylo z jiného soudku. Do dnešního dne nemáme zkolaudováno, vad a nedodělků máme tolik, že nám jeden papír nestačí a spolupráce s firmou, která dům stavěla je na napsání románu. Přála bych si být tak spokojená jako paní ve videu. Samozřejmě jí to přeji. Ale u nás se o spokojenosti nedá mluvit ani náhodou. Našim domům říkáme LEPŠÍ STANY. Hlučnost, plíseń, voda v domě a další vady jsou naší každodenní noční můrou...

Ing. Zdeněk Keclík 25.5.2010 16:59 (!) reagovat 1 + - 2

Reakce na příspěvek "Pokusní králíci"

Jako reakci na uveřejněný příspěvek „Pokusní králíci“ jsme konkrétní stavby v Kunčicích osobně navštívili. Zjištěné skutečnosti potvrzují oprávněnou nespokojenost majitelů. Je však třeba rozlišovat čeho nebo koho se nespokojenost týká. Za výrobce stavebního systému Flexibuild mohu sdělit, že vzniklé problémy (uváděná vlhkost, plíseň a voda v domě) nevznikly vinou stavebního systému, nýbrž jeho změnou provedenou dodavatelem stavby.
Stavební firmy, které mají zájem používat stavební systém Flexibuild jsou seznámeny s vlastnostmi systému a proškoleni v montážních postupech výstavby dle montážního manuálu. Pravidelně jsou seznamování s veškerými změnami systému nebo montážních postupů.
Společnost Flexibuild připravila vlastní katalog rodinných domů, které jsou navrženy dle standardů stavebního systému s garantovanými parametry a kvalitou. V případě změny skladby konstrukce stavby vzniká nové stavební řešení, které není společností Flexibuild garantováno a veškerá odpovědnost přechází na původce změny.
Protože bychom rádi, aby v budoucnu u dalších zákazníku uvedené problémy neopakovaly, připravili jsme několik rad a doporučení budoucím stavebníkům. Najdete je na webu společnosti www.flexibuild.cz v části Výstavba domů.

JAN NOVÁK 29.5.2010 14:04 (!) reagovat 0 + - 0

copak se to tu děje???!!!

kdo maže příspěvky a pročpak to.je to až podezřelé...tak doufám že mě také nemáznete ale dozvím se odpovědi!!!
opravdu nerozumím tomu,že je možnost změnit postup stavby natolik aby byli postaveny tak závadné domy jak zde popisujete a děje se lidem to co je popisováno v příspěvku ing.keclíka,když jsou stavitelé proškoleni.zajímalo by mě jaká byla dodavatelem stavby provedena změna kterou jste na domech v kunčicích zjistili?a proč změnu dodavatel stavby provedl,když tím porušil montážní postup vámi stanovený.jak toto dále řešíte...můžu se s tímto setkat při volbě jakéhokoliv stavitele,jak je tedy zaručena garance kvality domů z tohoto materiálu?A HLAVNĚ OD KÝM?

Jan 1.3.2010 10:09 (!) reagovat 2 + - 0

POLYSTYREN NENÍ DOBRÝ

Pozor na to, takto postavený dům, který má prakticky veškeré stěny postavené z sendviče jehož izolantem je polystyren (nebo je zvenku zateplen polystyrenem), vyžaduje neustálé umělé větrání (vzduchotechnika s rekuperací), jinak se uvnitř domu sráží vzdušná vlhkost, a vznikají plísně. Lépe je použít prodyštný izolační materiál, který je difuzně průchozí pro vodní páry např: minerální vaty, přírodní materiály, izolace z konopí, ovčí vlny, dřevovláknité materiály.
Dům v polystyrenu, to je jako žít v latexovém obleku. Nechtěl bych.

František 2.4.2010 15:31 (!) reagovat 0 + - 0

Takto plošně aplikované tvrzení nelze jinak než označit za dezinformaci, blud, nebo omyl. Vše je o stavební fyzice, a nexistuje obecné řešení ... takže pozor na to. Souvisí s tím mj. i lobing firem. Nevěřte řečem, ale výpočtům skutečných odborníků. Pryč je doba domácích kutilů stavějících podle empirie...

14.12.2009 10:35 (!) reagovat 1 + - 0

Příspĕvek byl smazán kvůli porušení pravidel diskuse.

Viky 13.12.2009 23:35 (!) reagovat 0 + - 0

zjištění

No, vidím, že nejsem sám, koho to zaujalo a taky čekal na titulky :-)

14.12.2009 16:36 (!) reagovat 1 + - 0

Příspĕvek byl smazán kvůli porušení pravidel diskuse.

Pepa 18.12.2009 1:01 (!) reagovat 0 + - 0

Viky, nejsi sám

!

František Plášek 13.12.2009 22:06 (!) reagovat 0 + - 0

Informace

Dobrý večer, škoda, že autoři neuznali za vhodné aspon do titulků uvést nějaké kontakty. Být zástupcem některé z prezentovaných společností budu na tom trvat.

Související