iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
11. 6. 2009
20:00 na ČT2

1 2 3 4 5

100 hlasů
31795
zhlédnutí

Děti války, děti míru

Děti války, děti míru

Ugandští školáci

58 min | další Dokumenty »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

Přidejte svůj příspěvek

E-mailová adresa nebude v diskusi viditelná. E-mail vyplňte v případě, pokud chcete, aby Vás mohli ostatní čtenáři kontaktovat prostřednictvím našeho webu.

Vložením komentáře vyjadřujete souhlas s pravidly diskuse. Pokud tato pravidla nedodržíte, váš příspěvek může být upraven či smazán.

Sledujte diskusi emailem

Nahlašte nevhodný příspěvek

Alena 20.6.2009 19:41 (!) reagovat 7 + - 3

Více takových dokumentů

Něco takového by se mělo v televizi dávat mnohem častěji. Děkuji za skvělý dokument.

Rene 19.6.2009 18:09 (!) reagovat 6 + - 2

Ale jinak opravdu zajimave,, fandim tem co se stim zabyvaji. Berou to jako poslani.

Jaroslav 30.7.2010 12:05 (!) reagovat 5 + - 5

Nesouhlasím

Je zajímavé jak neustále jsme masírováni pořady chudé Afriky a chudých lidí, přitom i v naší republice žije spousta bezdomovců a těm se věnuje téměř žádná pozornost. Do Afriky se investovalo již řádově několik "Maršalových plánů" a pořád bez výsledku.
Je to tím, že neustále a lživě se dotuje život v Africe a humanitární organizace jenom kazí Afriku. Přestaňte již kazit Afriku oni si musí pomoc sami a mi je musíme respektovat a ne vykořeňovat z jejich způsobu života tak jako dosud. Uvedené dokumenty jeńom dokazují jak ničemu nerozumíme. Když Emil Holub cestoval do Afriky není mi známo, že psal o chudé Africe a o opuštěných dětech, to vše zkazili lidé, kteří ve víře pomoci Africe ji více poškodili než pomohli.

Rene 19.6.2009 17:53 (!) reagovat 6 + - 2

Potemkynovy vesnicky

Je to hezky dokument,, kdyby to takhle fungovalo vsude¨tak je to parada.. Jen se bojim toho ze stejnak vetsina penez posilanych sponzory je zneuzita na vysoke vydaje spravcu projektu. Sam sem si to overil na vlastni oci v Indii. Cestoval jsem tam a znama co take jedno dite adoptovala mne pozadala, jestli bych se tam nestavil a predal dopis primo a takovy maly darek,, vlastne hlavne ji pozdravil a vyfotil misto kde zije a jak se ma. Ona je jiz pres sedesat let stara a vi ze se tam jiz nepodiva. Pro mne to nebyl problem, ale o to vetsi byl vsak pro ne. I pres veskere nalehani, dopis a ruzne dukazy ze jsem ten kohoz urcila k navsteve. Bylo velkym problemem divku videt. Dum ve ktrem sidlil mistni spravce ovsem prehlednoout neslo, rovnez auto s vlastnim ridicem a skupinou lidi jenz se starali o dum a zahradu. Je pravdou ze jsme nebyli hlaseni dopredu, ale to byl zamer a byli jsme schopni v miste vyckat nejaky cas na prilezitostnou navstevu. bylo nam vsak sdeleno ze je to naprosto nemozne. S divkou jsme se nepotkali ale ziskali jsme z nervozity a ruznych intrik a protireceni se pocit, ze stejnak neni vic co videt. Mam takovy dojem, ze se jedna dost casto o radoby potemkynovy vesnice¨to co tu ukazuji.

Pavel Štěpán 10.2.2010 9:49 (!) reagovat 2 + - 35

Reakce na Potěmkinovu vesnici

Fair trade není o sponzorství, ale o tom, že člověk, co pěstuje např. kávu, banány nebo vyrábí košíky, dostane zaplaceno za svůj produkt tak, aby mohl důstojně žít. Není to charita, ale obchod, který nesdírá z lidí kůži. Odstraňuje např. dětskou práci v třetím světě, děti chodí do školy, protože dospělí uživí rodinu a můžou si to dovolit. A podporuje obchodně ty lidi, co se chtějí uživit vlastní prací. Aby prodal, musí vypěstovat či vyrobit. Člověk si tak může vybrat, jestli nakoupí od konkrétního člověka nebo od řetězců, kteří se chovají ke svým dodavatelům-prvovýrobcům velmi tvrdě. Na plantážích pro Nestlé pracují děti 12 hodin denně za stravu.

lekron 17.6.2009 21:03 (!) reagovat 14 + - 2

otevřít oči

Konečně by si u nás měli lidi uvědomit, jak se máme skvěle u nás v Čechách

Lucie 16.6.2009 22:45 (!) reagovat 11 + - 2

Děkuji!

Konečně mám možnost sledovat v TV něco opravdu smysluplného. Jen takových dokumentů víc!

Pavel 16.6.2009 20:56 (!) reagovat 10 + - 2

Pavel z Anglie

Uzasny dokument.film.Dekuji vam.

Veronika 16.6.2009 12:28 (!) reagovat 5 + - 2

Bezvadný cyklus dokumentů, který v televizi dlouhou dobu chyběl. Díky za něj.

Související