iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
26. 12. 2010
22:20 na ČT2

1 2 3 4 5

79 hlasů
12891
zhlédnutí

Sir Charles, thank you, děkujeme...

Portrét britského dirigenta Sira Charlese Mackerrase, který přinesl světu Janáčka

52 min | další Dokumenty »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

Přidejte svůj příspěvek

E-mailová adresa nebude v diskusi viditelná. E-mail vyplňte v případě, pokud chcete, aby Vás mohli ostatní čtenáři kontaktovat prostřednictvím našeho webu.

Vložením komentáře vyjadřujete souhlas s pravidly diskuse. Pokud tato pravidla nedodržíte, váš příspěvek může být upraven či smazán.

Sledujte diskusi emailem

Nahlašte nevhodný příspěvek

Jiří Antonín 28.1.2013 13:53 (!) reagovat 0 + - 1

Jak to mysleli?

Protože čumím do té bedny skoro pořád, neunikla mi takováto drobnost.

Bylo to v době, kdy se v poslanecké sněmovně parlamentu České republiky projednávala žádost policie o vydání pí. poslankyně a exministryně Vlasty Parkanové k trestnímu stíhání v kauze předraženého nákupu transportních letadel Casa pro armádu ČR.

Po projevech p. ministra financí Kalouska ve sněmovně, ve kterých ohnivě hájil svoji stranickou kolegyni paní Parkanovou - mimojiné se v nich p. Kalousek pasoval na jediného oprávněného vykladače zákona o veřejných zakázkách v rezortu ministerstva obrany atd. - scházeli pánové Schwarzenberg a Kolousek po schodišti. Zabírala je kamera České televize a pan první místopředseda vlády ČR a kandidát na prezidenta ČR Schvarzenberg se vyjádřil čemu že se to divíme vždyť 'nadhodnocovat státní zakázky je zcela normální a dělá se to tak všude ve světě, aby byly finanční prostředky na úplácení'.

Jak to mysleli?

Vím, že je češtině p. Schwarzenberga mnohdy těžko rozumět, ale toto bylo naprosto srozumitelné.

Koaliční vláda, která si vytkla jako jeden z cílů boj proti korupci, má prostředky na korupci zahrnuty přímo ve státním rozpočtu. To je paráda! Korupce vlastně neexistuje. Prostředky na uplácení neexistují, jsou to provize nebo odměny za zprostředkování. Mnohem lépe to zní.

4Eva Štědroňová 11.1.2011 7:59 (!) reagovat 1 + - 0

Poděkování

4Thank you Sir Charles je vynikající dokument, díky za to patří především brněnskému studiu ČT. Přesně tak bych si představovala pořady veřejnoprávního média.

Bb 29.12.2010 20:45 (!) reagovat 0 + - 0

Chudoba, dobrý !

děkuju

levap 27.12.2010 11:42 (!) reagovat 2 + - 1

Sváteční pořad.

Děkuji všem, kteří se zasloužili o uvedení nádherné hodinky. . .

Petr 27.12.2010 12:31 (!) reagovat 2 + - 0

Podekovani

Moc krasne - dekujeme

Marcela Martinkova 27.12.2010 0:28 (!) reagovat 1 + - 1

Thank you Sir Charles

Thank you Sir Charles a dekuji take Ceske televizi za tento dokument. Krasne mi zprijemnil dnesni vecer v Cardiffu (Wales), kde ziju. Jen vice takovychto poradu o hudbe a o tech, kteri ji propaguji a zpristupnuji.

zdeněk vild 26.12.2010 23:43 (!) reagovat 1 + - 0

bravo

Jsem rád,že tímto pořadem Česká televize dostála svému poslání veřejnoprávního média a natočila a uvedla tento dokumen.Bohužel v roce,ve kterém sir Charles Mackerras zemřel,aniž by mohl na podzim oslavit své životní jubileum a dlouholetou spolupráci s tímto orchestrem.Udělal mnoho pro českou hudbu a nejenom tím,že pro svět pomohl objevit velikost hudby Leoše Janáčka,jak je uvedeno v dokumentu.

Související