iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
26. 3. 2009
19:00 na ČT2

1 2 3 4 5

286 hlasů
35525
zhlédnutí

Horko v Česku

Jak je česká společnost připravena na globální změny klimatu? Obáváme se nastávajících změn nebo si je vůbec nepřipouštíme?

57 min | další Dokumenty »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

Přidejte svůj příspěvek

E-mailová adresa nebude v diskusi viditelná. E-mail vyplňte v případě, pokud chcete, aby Vás mohli ostatní čtenáři kontaktovat prostřednictvím našeho webu.

Vložením komentáře vyjadřujete souhlas s pravidly diskuse. Pokud tato pravidla nedodržíte, váš příspěvek může být upraven či smazán.

Sledujte diskusi emailem

Nahlašte nevhodný příspěvek

izi 10.1.2019 19:48 (!) reagovat 0 + - 0

Odstup

Docela zajímavé podívat se na takový dokument s odstupem 10-ti let. Hlavně jak se nám naplňuje ta prognóza migrace.

Aleš Hochman 2.4.2009 0:53 (!) reagovat 16 + - 1

Dobrá věc.

Zdravím, je to určitě dobře, že se dostávjí na obrazovky i takové pořady, občas dostává televize i nějaký význam.
Musíme věřit, že ty růžové zahrady a VKVéčka přestanou už konečně vypatlávat jediné tvory, kteří tu teď můžou něco změnit - LIDI.

Alum 3.4.2009 15:17 (!) reagovat 1 + - 0

docela poucne,skoda ze takovych poradu neni vic.Chybelo me tam pouze vic technickych udaju a nejaka cisla.

Tomáš M. 6.4.2009 16:37 (!) reagovat 3 + - 0

nezájem

Pořad každopádně zajímavý a dobře, že se něco takového vysílá. Nejvíce mě však dojala odpověď pána co prodává sněžná děla:"až tady třeba budou pouště a nebude se tu moct nic pěstovat - my už tady nebudeme": tohle je moc špatný myšlení, totální nezájem o život a lidi kolem nás. Nehrabme jenom pro sebe, ale mysleme na to že díky našemu přispění se tu mohou mít lidé i za 50-100let relativně dobře. A prožít krásu a rozmanitost přírody takovou, jakou ji známe mi a ze které se těšíme.

marketa 8.4.2009 21:41 (!) reagovat 3 + - 0

oteplovani neni novinka

videla jsem porad, kde zkoumali vrty led na polu,a podle vrstev napadleho snehu, ktery tam je jiz tisice let zjistili, ze se jiz oteplovalo takhle mnohokrat v minulosti..predstavte si graf, jak to stoupa nahoru, a pak to prudce klesne - co to znamena? doba ledova! naposledy to takhle bylo asi pred deseti tisici lety, jestli se nemylim..a jeste je v mori, kolem ameriky az po anglii teply proud, ktery se muze vypnout diky pribytku sladke vody, to se tu take ochladi, jestli to takhle pujde dal..

akinaakatarina 31.3.2009 22:22 (!) reagovat 5 + - 1

názory zajímavé

Nejvíce mě dojalo :) jak ty důchodkyně hovořily o tom, jaké byly teploty v nějakém roce - takhle se to přece nedá porovnávat jedině z dlouhodobého pozorování a né že v roce 1985 bylo 15stupňů a dnes je 11stupňů.
Ten poradce Klause, řekl takovou nepodloženost, že prý množství CO2 nevybočuje z optimálních hodnot - ano když se jeho množství neustále zvýšuje, tak přece nevybočuje že?
Vadilo mi tam, že tam nemluvilo více odborníků a nebylo více podkladů o tomto problému. Vždyť dnes je uděláno mnoho studijí, že fauna a flóra nějak reagují na změnu klimatu, ať už v regionálním či globálním měřítku.

Evženie Copatá 5.4.2009 15:09 (!) reagovat 3 + - 2

Pěkný pořad. Ale nemůžeme ho brát jako bernou minci. Nejsou tam žádní odbornícina globální oteplování. Na druhé straně je zajímavé dívat se na to, jak vnímá globální oteplování laik. Je to názorný příklad toho, jak člověka masírují média a ,,zaručeně" podložená fakta.
Existuje skupina vědců, kteří si stojí za tím, že za globálním oteplováním je CO2 a pak je tu druhá strana vědců, která tvrdí že globání oteplování zapřičiňuje nárůst CO2 v atmosféře, a že s tím vlastně nic dělat nemůžeme. Mávají nám grafy závislosti. Z globálního oteplování se stal velký byznys. Vadí mi, že celý svět je tak přesvědčený o tom, že za globální oteplování může CO2 a ani tento pořad není ochoten ukázat obě strany mince. I prezidenta Klause, či nějakého jeho poradce, všichni vnímají jenom jako velké lháře, přitom oni si pouze zvolili jiná data a jiné vědce. Pravda bude asi někde mezi. Je samozřejmě důležité chovat se ekologicky, ale s rozmyslem, a nepodléhat nějaké světové hysterii týkající se CO2. Příjde mi důležitější omezit CO a prachové částice, vznikající odpady, aby jsme nemuseli žít v takovém svinstvu. Globální oteplování je až na druhém místě.

x 29.3.2009 13:57 (!) reagovat 5 + - 1

reakce

on mluvil o hodnotě... pouze člověk hodnotí a oceňuje...

Vladimír Milevský 30.3.2009 12:41 (!) reagovat 4 + - 0

hodnoty

I kdyby tady byla příroda opravdu jen pro člověka, tak to neznamená, že ta, která je člověkem více ovlivněná a přeměněná, je zákonitě hodnotnější. Většinou to bývá naopak. Ale chápu, že pro někoho hory, pokryté sjezdovkami mají větší hodnotu než hory, pokryté lesy.

Hanahu 29.3.2009 10:40 (!) reagovat 14 + - 2

příroda a člověk

K výroku Klausova spolupracovníka: "Příroda nemá bez člověka smysl. A co zvířata? To je přesně ten pohled, že člověk je jediný a nejdůležitější...Jenže my bez těch zvířat a přírody tady prostě existovat nebudeme. Takže chce to symbiozu a ne se nadřazování nad ostatními

BERAN 29.3.2009 10:05 (!) reagovat 4 + - 2

A neříkejte, že vás nikdo nevaroval...

Zdravím.

http://vpravo.blog.cz/0903/krasny-novy-svet-zelena-nikoli-modra-planeta

Beran

M 28.3.2009 14:18 (!) reagovat 8 + - 0

Klauzův spolupracovník

Ten člověk je skutečně divný a trapný.

Vladimír Milevský 27.3.2009 14:59 (!) reagovat 15 + - 3

celkem zajímavé,

jenom kdyby místo těch babiček mluvil delší dobu třebas V. Cílek (který těmto věcem opravdu rozumí), bylo by to zajímavější. Ještě jsem přemýšlel, kdo je víc omezený, jestli ti hummeráci, nebo onen Klausův žáček. V podstatě ti první aspoň upřímně přiznávají svoji zastydlou pubertu (hraní si s autíčky) a nehrají si na nějaké myslitele, zato ten druhý je mladý ideolog, který pouze poslušně opakuje klausovské dogma - těžko říct, jestli tomu opravdu věří, nebo jestli nemá odvahu říct něco, kvůli čemu by jeho guru mohl zdvihnout obočí. No ale na druhou stranu indián Dušek působil tentokrát taky nějak zmateně.

Související