iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
15. 6. 2019
16:40 na ČT sport

1 2 3 4 5

2 hlasy
5772
zhlédnutí

Kulturistika

Czechia Pro 2019 IFBB Diamond Cup

Mezinárodní profesionální a amatérská soutěž všech kategorií v kulturistice a fitness

35 min | další Sport »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

Czechia Pro 2019 IFBB Diamond Cup

  • 00:00:01 CZECHIA PRO 2019
    IFBB DIAMOND CUP
  • 00:00:05 Ostravská Ostravar Arena
  • 00:00:07 hostila hned vlastně
    dvě velké kulturistické soutěže,
  • 00:00:12 protože v rámci IFBB Diamond Cupu
    nejprve soutěžili amatéři
  • 00:00:17 a ve hře byly
    i profesionální karty,
  • 00:00:20 vzápětí pak následoval
    i ten IFBB Pro závod.
  • 00:00:28 IFBB Elite Pro Ostrava 2019.
  • 00:00:31 Tam už se tedy bojovalo
    mimo jiné
  • 00:00:34 o nominaci na profesionální
    mistrovství světa.
  • 00:00:37 My začneme naši procházku
    právě tou amatérskou částí,
  • 00:00:41 amatérskou soutěží.
  • 00:00:43 Začneme mezi
    těmi nejmladšími účastníky.
  • 00:00:46 Díváme se na juniorskou kategorii
    v klasické kulturistice.
  • 00:00:50 V té se nakonec prezentovali
    čtyři závodníci.
  • 00:00:53 Nejlépe z nich u rozhodčích
    zabodoval
  • 00:00:56 český závodník David Ježek.
  • 00:00:58 To byl právě muž s číslem 49.
  • 00:01:03 Tady už je další kategorie.
  • 00:01:05 To je znovu juniorská kategorie.
  • 00:01:08 Tentokrát ovšem kulturistika,
    nikoliv klasická kulturistika,
  • 00:01:11 ale kulturistika,
  • 00:01:14 tak, jak ji můžete teď sledovat
    v podání těch nejlepších.
  • 00:01:18 Tady se nakonec představilo
    8 českých závodníků.
  • 00:01:22 Tím vůbec nejlepším byl
    s číslem 43 Ondřej Mlejnecký,
  • 00:01:25 který tedy také vyhrál,
  • 00:01:27 před Tomášem Oplušilem
    a Jaroslavem Jeníčkem.
  • 00:01:33 Samozřejmě, kulturistické soutěže,
  • 00:01:36 k těm patří také
    soutěže bikiny fitness.
  • 00:01:40 V tomhle případě
    tedy v té juniorské kategorii
  • 00:01:45 se představily dívky,
  • 00:01:48 nejprve v kategorii
    od 16 do 20 let,
  • 00:01:51 tam se z vítězství radovala
    Adéla Kostíková,
  • 00:01:55 vzápětí tento svůj triumf
    zopakovala
  • 00:01:59 i v kategorii bikiny fitness
    do 23 let.
  • 00:02:06 Tady je právě ta mladší kategorie.
  • 00:02:10 A tady je ta kategorie
    zkušenějších závodnic.
  • 00:02:13 Ale Adéla Kostíková,
  • 00:02:15 ač tedy věkem patří
    ještě do té mladší kategorie,
  • 00:02:19 tak nakonec si připsala vítězství
    s číslem 70 i v této kategorii,
  • 00:02:24 tedy v kategorii do 23 let,
  • 00:02:28 kde porazila
    Magdalenu Fejfarovou,
  • 00:02:30 Natálii Myslíkovou
    a dalších dvanáct závodnic.
  • 00:02:33 Tady je právě Adéla Kostíková,
  • 00:02:36 která je určitě
    jedním z velkých talentů
  • 00:02:39 v kategorii bikiny fitness.
  • 00:02:54 Jinak co se týká
    amatérské části soutěže,
  • 00:02:58 tak se jí zúčastnilo
    155 závodníků
  • 00:03:00 a někteří to vzali,
    tak jako Adéla,
  • 00:03:03 tedy že nastoupili
    nejenom v jedné kategorii,
  • 00:03:07 ale ve více kategoriích.
  • 00:03:10 Asi nejpilnějším mužem
    celého večera
  • 00:03:13 byl slovenský závodník
    Boris Palovič,
  • 00:03:15 který se představil hned
    ve čtyřech různých kategoriích.
  • 00:03:19 A ještě k tomu přidal
    i souboj o absolutní vítězství.
  • 00:03:27 My se posouváme znovu k mužům,
  • 00:03:30 tentokrát už
    k seniorské kategorii.
  • 00:03:47 Aleksandr Tarasevskij,
    to je závodník,
  • 00:03:50 který reprezentuje Irsko.
  • 00:03:53 Prezentoval se
    v klasické kulturistice
  • 00:03:55 v kategorii do 180 centimetrů.
  • 00:03:58 Prezentoval se ze všech nejlépe,
    protože vyhrál,
  • 00:04:01 před právě zmiňovaným Slovákem
    Borisem Palovičem
  • 00:04:04 a Polákem Szymonem Karelusem.
  • 00:04:09 V té vyšší výškové kategorii,
  • 00:04:12 tedy v klasické kulturistice
    nad 180 centimetrů,
  • 00:04:15 tam se prezentovalo
    pět závodníků.
  • 00:04:17 Nakonec z toho byl polsko-
    slovenský souboj o vítězství.
  • 00:04:23 Souboj, ve kterém se nakonec
    ze všech nejvíc radoval
  • 00:04:27 Polák Damian Kosiec.
  • 00:04:40 Bodyfitness,
    to je další kategorie,
  • 00:04:43 samozřejmě určená pro ženy.
  • 00:04:45 To je kategorie,
  • 00:04:48 kde svalová vybavenost závodnic
    je vyšší než u bikiny.
  • 00:04:58 Aneta Epsteinová dominovala
    této kategorii
  • 00:05:03 a vybojovala si v ní
    také profesionální kartu,
  • 00:05:07 kterou vlastně hned vzápětí
    dokázala zúročit
  • 00:05:10 i v profesionální soutěži.
  • 00:05:15 Když jsme začali od juniorů,
  • 00:05:17 tak musíme přejít
    i k těm nejzkušenějším.
  • 00:05:20 Tohle je kategorie masters,
    klasická kulturistika.
  • 00:05:23 Skvělé vystoupení,
    jak už jsem říkal,
  • 00:05:25 velmi pilného Borise Paloviče,
  • 00:05:27 protože tohle byl další
    z jeho momentů na pódiu.
  • 00:05:37 Slovenský závodník tedy vyhrál
    před českou dvojicí
  • 00:05:39 Marian Jankovčin
    a Richard Bílík.
  • 00:05:48 Bodyfitness masters.
  • 00:05:53 To byla trojice závodnic.
  • 00:05:56 A nakonec u rozhodčích
    nejvíc zabodovala
  • 00:06:00 slovenská bodyfitnesska
    Zuzana Benková.
  • 00:06:09 Znovu ti nejzkušenější,
    tentokrát v kulturistice.
  • 00:06:12 Čtyři účastníci,
  • 00:06:14 tři ze Slovenska a vítěz
    z České republiky, David Bednář.
  • 00:06:18 A jeho sestava.
  • 00:06:24 Na druhém místě pak
    skončil Stanislav Slimák
  • 00:06:26 a na třetím Peter Šimonič.
  • 00:06:43 Jsme znovu
    u klasické kulturistiky,
  • 00:06:45 tentokrát u superfinále,
    protože to byla také disciplína,
  • 00:06:49 ve které se uděloval
    profesionální
  • 00:06:52 nebo respektive absolutní titul
    pro vítěze.
  • 00:06:55 Damian Kosiec z Polska
  • 00:06:57 si nakonec odnesl
    tuto ceněnou medaili.
  • 00:07:07 Men's physique.
  • 00:07:09 Tradičně
    velmi obsazené disciplíny.
  • 00:07:12 Nejprve tedy kategorie
    do 173 centimetrů,
  • 00:07:16 ve které se prezentovalo
    osm závodníků.
  • 00:07:21 Z nich tedy šest
    prošlo do druhého kola.
  • 00:07:24 Ale pouze jeden jediný
    mohl být vítězem.
  • 00:07:27 Byl to velmi vyrovnaný souboj,
    kde nakonec těsně,
  • 00:07:32 ale přece jenom vyhrál
    Němec Nawid Eskandarpour
  • 00:07:36 před českým závodníkem
    Lukášem Červeným.
  • 00:07:42 Další kategorií je kategorie
    do 179 centimetrů.
  • 00:07:52 A také pak nad 179 centimetrů.
  • 00:08:03 To je právě ta poslední z nich,
  • 00:08:06 ve které si vítězství
    vybojoval muž s číslem 169,
  • 00:08:09 tedy Sidy Pouye ze Španělska.
  • 00:08:12 Před Ukrajincem Danyshem
  • 00:08:14 a českým závodníkem
    Alešem Novákem.
  • 00:08:20 Bikiny fitness, to je kategorie,
    která je velmi populární,
  • 00:08:26 jako možná takový protipól
    v soutěžích
  • 00:08:28 těch nejvyrýsovanějších
    a nejnamakanějších mužů.
  • 00:08:33 V tomhle případě tedy
    v kategorii masters.
  • 00:08:35 Skvělé vystoupení
    Martiny Kůrkové, která ukázala,
  • 00:08:39 že opravdu co se týká
    půvabu žen a dívek,
  • 00:08:44 je na tom Česká republika
    velmi dobře.
  • 00:08:47 Porazila i silnou
    estonskou dvojici
  • 00:08:49 Janu Tederovou a Mari Pukkovou.
  • 00:09:11 To jsou tři nejlepší
    právě v kategorii
  • 00:09:13 bikiny fitness masters.
  • 00:09:20 Kategorie physique mužů
    už má také další podkategorie.
  • 00:09:25 Tohle je muscular physique muži.
  • 00:09:29 Kategorie, do které se přihlásilo
    pět závodníků.
  • 00:09:32 Vítězem se stal
    Martin Jež z České republiky.
  • 00:09:35 Wellness fitness ženy.
  • 00:09:37 To je taky taková mezikategorie.
  • 00:09:43 Tentokrát v poměrně silné
    mezinárodní konkurenci závodnic
  • 00:09:47 z Kazachstánu, Polska a Ukrajiny
    zvítězila Aikaterini Polymerouvá,
  • 00:09:51 která reprezentuje
    Českou republiku.
  • 00:10:10 Tady je právě vítězná závodnice.
  • 00:10:13 Na druhém místě
    česká reprezentantka
  • 00:10:15 Kristýna Polomisová
  • 00:10:17 a třetí Elvira Kurbanovová
    z Kazachstánu.
  • 00:10:26 Games klasická kulturistika muži.
  • 00:10:30 A celkem suverénní vítězství
    pro chlapíka s číslem 149,
  • 00:10:33 tedy Davida Ježka.
  • 00:11:02 Já už jsem hovořil o tom,
  • 00:11:05 že se vyhlašovali i celkové
    vítězky a celkoví vítězové,
  • 00:11:11 pro které byly připraveny
    profesionální karty.
  • 00:11:15 Právě Aneta Epsteinová
  • 00:11:18 jednu takovou
    profesionální kartu získala.
  • 00:11:24 A za chviličku ji uvidíte
  • 00:11:26 i v té profesionální části
    soutěže.
  • 00:11:29 Pokud vám chyběl Boris Palovič
    ze Slovenska,
  • 00:11:32 tak se na něj
    můžete znovu podívat,
  • 00:11:34 tady je s číslem 137.
  • 00:11:36 Tentokrát ovšem soutěžil
    v kategorii classic physique muži.
  • 00:11:40 A znovu vyhrál.
  • 00:11:45 Porazil v tomto souboji
    Mariana Jankovčina
  • 00:11:48 z České republiky
    a Nerijuse Tamosaitise z Litvy.
  • 00:11:57 Takže opravdu Boris Palovič
    je nejpilnější
  • 00:12:00 ze všech účastníků IFBB
    Diamond Cupu Ostrava 2019.
  • 00:12:37 Tak znovu finálové porovnávání
    ve physique mužů.
  • 00:12:45 A tentokrát tedy celkovým
    vítězem Španěl Sidy Pouye,
  • 00:12:49 před Němcem Eskandarpourem
  • 00:12:51 a českým závodníkem
    Jakubem Urbanem.
  • 00:13:03 Také tady jde vlastně
    i o postup do velkého finále,
  • 00:13:08 protože sledujeme
    závod kulturistů
  • 00:13:12 v kategorii nad 90 kilogramů.
  • 00:13:18 Do něj se přihlásilo
    celkem osm závodníků,
  • 00:13:20 a tak musela nejprve
    proběhnout eliminace.
  • 00:13:35 Po eliminaci v kategorii
    nad 90 kilogramů
  • 00:13:37 následovala kategorie
    do 80 kilogramů, už i s finále.
  • 00:13:41 V něm se nakonec radoval
    s číslem 104
  • 00:13:43 Sergey Kovtun z Kazachstánu,
  • 00:13:46 který v očích rozhodčích
    porazil Dawida Gwizdola z Polska
  • 00:13:51 i Tomáše Söhnela
    z České republika.
  • 00:13:54 Tady je právě Sergey Kovtun.
  • 00:14:11 Samozřejmě také v kulturistice
    šlo o profesionální kartu,
  • 00:14:15 protože do superfinále postupovali
    vítězové jednotlivých kategorií.
  • 00:14:20 Takže Sergey Kovtun
    už v tuto chvíli měl jistotu,
  • 00:14:24 že bude závodit také
    v superfinále.
  • 00:14:26 Čekal na to,
    kdo budou jeho soupeři.
  • 00:14:45 V kategorii do 90 kilogramů
    se prezentovalo šest závodníků.
  • 00:14:49 Čtyři z České republiky.
  • 00:14:51 Jakub Mašek, Petr Fric,
    Martin Mikel a Roman Kotal,
  • 00:14:56 Attila Deak z Maďarska
    a také Španěl Alexis Hernandez.
  • 00:15:00 A právě španělský závodník
    s číslem 108
  • 00:15:04 okouzlil rozhodčí
    nejvíce ze všech.
  • 00:15:12 A po právu se radoval z vítězství
    v této kategorii
  • 00:15:15 před českou dvojicí,
  • 00:15:17 před Jakubem Maškem
    a Romanem Kotalem.
  • 00:15:19 Čtvrtý byl Attila Deak,
    pátý Petr Fric
  • 00:15:21 a šestý Martin Mikel.
  • 00:15:34 Takže také Alexis Hernandez
    postoupil do superfinále.
  • 00:16:11 A tady už kategorie,
  • 00:16:13 kterou jsme na chviličku
    zahlédli v té první eliminaci,
  • 00:16:17 kdy ještě na pódiu
    bylo osm závodníků,
  • 00:16:19 ale z té eliminace vypadli
    David Bednář a Jiří Šén.
  • 00:16:22 A další šestice
    pak postoupila dál.
  • 00:16:24 Stále také dva Češi.
  • 00:16:26 S číslem 116 Michal Selmeczi
    a s číslem 118 Michal Sitter.
  • 00:16:33 Společně s nimi dva Poláci,
  • 00:16:35 Pawel Blaszkiewicz
    a Bartosz Kowalski,
  • 00:16:38 Bělorus Kiryl Tamboutsau
    a Slovák Stanislav Slimák.
  • 00:16:43 A nakonec to byl Bartosz Kowalski
    z Polska,
  • 00:16:46 který předvedl
    opravdu skvělou formu.
  • 00:16:56 Rozhodčí ho nakonec
    poslali na stupínek nejvyšší.
  • 00:17:03 A zároveň také do superfinále,
  • 00:17:06 což pro Bartosze Kowalského
    tedy znamenalo šanci
  • 00:17:09 vybojovat si profesionální kartu.
  • 00:17:21 V tom úplně závěrečném souboji,
  • 00:17:23 společně se Sergeyem Kovtunem
    a Alexisem Hernandezem.
  • 00:17:48 Bartosz Kowalski tedy věděl,
  • 00:17:51 že se ještě
    na pódium jednou vrátí.
  • 00:17:54 Nejenom při pózování
    tří nejlepších.
  • 00:17:58 Na druhém místě Michal Sitter
    a na třetím Kiryl Tamboutsau.
  • 00:18:03 Ale také se ještě vrátil
    v rámci superfinále.
  • 00:18:07 S číslem 108 Alexis Hernandez,
    s číslem 104 Sergey Kovtun
  • 00:18:11 a s číslem 115 Bartosz Kowalski,
  • 00:18:14 který se stal nakonec tedy také
    celkovým vítězem superfinále.
  • 00:18:20 Odvezl si tak z Ostravy
    profesionální kartu
  • 00:18:24 organizace IFBB Rafaela Santonji.
  • 00:18:43 Tady je tedy korunovace
    absolutního vítěze
  • 00:18:45 v kulturistice mužů.
  • 00:18:48 Musím říct,
  • 00:18:50 že u rozhodčích to měl
    Bartosz Kowalski celkem jasné.
  • 00:19:00 Tento Polák si v Ostravě
    splnil svůj sen.
  • 00:19:06 Stal se
    kulturistickým profesionálem.
  • 00:19:14 Taky jedna z novinek,
    soutěž smíšených párů.
  • 00:19:18 Soutěž, ve které se nakonec
    rozhodčím nejvíc líbila
  • 00:19:22 česká dvojice Michal Kropáček
    a Aneta Epsteinová.
  • 00:19:27 V tuto chvíli vlastně
    už čerstvá profesionálka.
  • 00:19:33 Bikiny fitness.
  • 00:19:36 To je znovu tradičně velmi
    bohatě obsazená kategorie.
  • 00:19:39 Přehlídka ženské krásy.
  • 00:19:41 Není úplně jednoduché rozhodovat.
  • 00:19:49 Absolutní vítězkou této kategorie
    se stala česká závodnice
  • 00:19:54 Radka Kameníčková,
  • 00:19:57 která dokázala v superfinále
    porazit
  • 00:20:01 i Němku Victorii Perezovou
    i Ukrajinku Katerynu Stoianovovou.
  • 00:20:13 Radka Kameníčková jako absolutní
    vítězka bikiny fitness ženy.
  • 00:20:20 A zároveň tedy také vítězka
    té kategorie do 169 centimetrů.
  • 00:20:44 A už jsme slibovali,
  • 00:20:47 že v Ostravě vlastně
    byly k vidění dvě soutěže.
  • 00:20:51 Kromě amatérské soutěže
    IFBB Diamond Cup
  • 00:20:56 také profesionální
    IFBB Elite Pro Ostrava 2019.
  • 00:21:06 Tady už se díváme na kategorii
    bodyfitness ženy
  • 00:21:09 a na Terezu Linhartovou
    z České republiky.
  • 00:21:15 To byl velmi zajímavý souboj.
  • 00:21:21 Celkem deset závodnic
    se postavilo na start.
  • 00:21:25 A vlastně to byl
    hlavně velký souboj
  • 00:21:28 mezi Slovenkou
    Adelou Ondrejovičovou
  • 00:21:31 a právě Terezou Linhartovou,
  • 00:21:34 protože Tereza Linhartová
    zvítězila na IFBB Elite Pro
  • 00:21:37 v Portugalsku,
    Adela Ondrejovičová ve Francii.
  • 00:21:40 Na Arnold Classic Africa,
  • 00:21:42 tam na tom byla lépe
    slovenská závodnice.
  • 00:21:44 Ale v Ostravě se z vítězství
    radovala Tereza Linhartová.
  • 00:21:53 Mimochodem, Aneta Epsteinová
    s čerstvou kartou profesionálky
  • 00:21:57 skončila na pátém místě.
  • 00:21:59 Ale pojďme rychle dál.
    Yana Kuznetsovová.
  • 00:22:02 To je bikiny fitnesska,
  • 00:22:05 která dokázala v letech
    2017 až 2018
  • 00:22:07 vyhrát deset závodů v řadě.
  • 00:22:09 Zdálo se, že bude jenom
    těžko hledat přemožitelku.
  • 00:22:12 Ale pak se přece jenom ta její
    vítězná šňůra trochu zadrhla.
  • 00:22:16 Na vítěznou vlnu se dokázala
    vrátit až zase v Ostravě.
  • 00:22:23 Ruská závodnice nakonec
    u rozhodčích porazila
  • 00:22:26 i Ukrajinku Marynu Oborskou
  • 00:22:29 i českou závodnici
    Marinu Mocanuovou.
  • 00:22:35 Takže Yana Kuznetsovová
    znovu tedy vítězkou.
  • 00:22:43 Maryna Oborska,
  • 00:22:45 která je amatérskou mistryní
    světa,
  • 00:22:47 v Ostravě vlastně prožila
    svůj první profesionální debut,
  • 00:22:51 nakonec tedy druhé místo.
  • 00:22:53 Skvělý vstup mezi profesionálky.
  • 00:22:58 A samozřejmě diváci se ze všeho
    nejvíc těšili na závod mužů
  • 00:23:03 v kulturistice v kategorii open.
  • 00:23:09 Tomáš Kašpar, český chlapík,
    český silák, český kulturista,
  • 00:23:13 takhle dokázal nastartovat.
  • 00:23:23 Je opravdu mohutný.
  • 00:23:25 Svou muskulaturu dokázal
    předvádět v dobré volné sestavě.
  • 00:23:39 Dá se říct,
  • 00:23:41 že vlastně už po prvním
    semifinálovém vyvolávání
  • 00:23:44 bylo docela jasno o tom,
  • 00:23:46 že medaile si tentokrát rozdělí
    Slovensko a Česká republika,
  • 00:23:50 že to bude Tomáš Kašpar,
    Jan Turek
  • 00:23:53 a případně Michal Križánek
    ze Slovenska,
  • 00:23:55 kteří budou brát
    medaili z Ostravar Areny.
  • 00:23:58 Nakonec se to tedy také potvrdilo.
  • 00:24:01 Tady už je další
    z českých závodníků.
  • 00:24:09 Jan Turek.
  • 00:24:13 Předvedl hodně vyváženou figuru.
  • 00:24:26 Teď tam mimo jiné šlo i o to...
  • 00:24:33 Kdo si vybojuje nominaci
    na mistrovství světa profesionálů.
  • 00:24:39 A nakonec to byl právě Jan Turek,
  • 00:24:43 který v tom minisouboji českých
    závodníků porazil Tomáše Kašpara,
  • 00:24:47 jak říkám, bylo jasné,
    že ta trojice je odskočená.
  • 00:24:51 Na čtvrtém místě
    Polák Andrzej Kolodziejczyk,
  • 00:24:54 pátý Aleš Bursa
    z České republiky,
  • 00:24:56 potom Rus Melnikov,
    Slovák Malatin,
  • 00:24:59 Yilberto Vasquez
    z Dominikánské republiky,
  • 00:25:02 Jozef Furin z České republiky
    a Martin Dajč,
  • 00:25:04 také český závodník
    na desáté příčce.
  • 00:25:07 Jan Turek nakonec porazil
    Tomáše Kašpara.
  • 00:25:10 Vzhledem k tomu,
  • 00:25:12 že Michal Križánek ze Slovenska
    už měl jistotu,
  • 00:25:15 že bude startovat
  • 00:25:17 na profesionálním
    mistrovství světa,
  • 00:25:19 tak tuto jistotu
    získal i Jan Turek.
  • 00:25:22 Tady už je vystoupení
    Michala Križánka.
  • 00:25:27 Já myslím,
    že slovenský profesionál,
  • 00:25:30 který má zatím za sebou
    sedm soutěží v rámci IFBB Elite,
  • 00:25:36 sedm profesionálních soutěží,
  • 00:25:39 zatím si z každé
    odnesl palmu vítězství.
  • 00:25:45 To byly opravdu brutální paže.
  • 00:25:47 Skvělá forma.
  • 00:25:53 A další suverénní triumf
    Michala Križánka,
  • 00:25:57 který tedy v Ostravě získal
    už osmé profesionální vítězství
  • 00:26:00 v osmém závodě.
  • 00:26:03 Úctyhodný vstup.
  • 00:27:05 Já musím říct, že každý,
  • 00:27:07 kdo viděl vystoupení
    Michala Križánka,
  • 00:27:10 musel souhlasit s rozhodčími,
  • 00:27:13 protože všichni rozhodčí dali
    Michala Križánka na první místo.
  • 00:27:16 Tam opravdu nebylo sporu.
  • 00:27:19 Tady si můžeme porovnat
    právě i další.
  • 00:27:22 Tady s číslem 37 Aleš Bursa,
  • 00:27:24 s číslem 38
    už zmiňovaný Jan Turek,
  • 00:27:26 který se nakonec dostal
    na druhé místo,
  • 00:27:28 před Tomáše Kašpara.
  • 00:27:31 Jan Turek si díky tomu
    vybojoval právo startovat
  • 00:27:34 na profesionálním
    mistrovství světa.
  • 00:27:39 V této finálové pětici je také
    Polák Andrzej Kolodziejczyk,
  • 00:27:42 ten nakonec tedy
    obsadil čtvrté místo,
  • 00:27:44 Aleš Bursa byl pátý.
  • 00:27:50 Opravdu Michal Križánek
    je momentálně v této konkurenci
  • 00:27:54 ještě trochu odskočený dál.
  • 00:28:05 Navíc ke skvělé figuře,
  • 00:28:08 ke skvělé fazóně přidává
    i velmi povedenou prezentaci.
  • 00:28:31 Tyto obrázky ukazují,
    jak kvalitní konkurence
  • 00:28:35 se na IFBB Elite Pro
    v Ostravě v roce 2019 sešla.
  • 00:28:57 Vítězství muže s číslem 33.
  • 00:29:04 Opravdu skvělý výsledek.
  • 00:29:08 Znovu a znovu...
  • 00:29:11 V každé póze se prostě
    Michal Križánek dostává
  • 00:29:14 o kousíček před své soupeře.
  • 00:29:18 Tomáš Kašpar je mohutný.
  • 00:29:21 Je úžasný.
  • 00:29:23 Jan Turek je vyvážený,
    skutečně je na tom velmi dobře.
  • 00:29:33 Ale Michal Križánek nepodcenil
    přípravu na tuto soutěž.
  • 00:29:39 Přijel ve skvělé formě.
  • 00:29:48 Tady je jasné,
  • 00:29:50 že je prostě momentálně
    v této sestavě nejlepší.
  • 00:30:06 Nezapomínejme
    ani na české závodníky.
  • 00:30:09 Už jsme říkali, Jan Turek druhý,
    Tomáš Kašpar třetí,
  • 00:30:12 Aleš Bursa na pátém místě,
  • 00:30:14 nakonec si tedy polepšil oproti
    svému profesionálnímu debutu,
  • 00:30:18 který měl na Arnold Classic
    v Africe,
  • 00:30:20 tam byl na šesté pozici,
  • 00:30:22 tentokrát dokázal porazit
    i vicemistra světa v kulturistice
  • 00:30:26 v kategorii do 90 kilogramů,
    Andreye Melnikova.
  • 00:30:37 Diváci v Ostravar Areně
    si užívali skvělou atmosféru,
  • 00:30:40 skvělé vystoupení.
  • 00:30:42 Závěrečná póza.
  • 00:30:53 Je pravda, že ve finálovém kole
    se v podstatě rozhodčí shodli
  • 00:30:57 naprosto jednoznačně.
  • 00:30:59 Všichni dali na první místo
    Michala Križánka,
  • 00:31:02 všichni dali na druhé místo
    Jana Turka
  • 00:31:04 a všichni dali na třetí místo
    Tomáše Kašpara.
  • 00:31:19 Tady už je tedy
    závěrečné vyhlášení,
  • 00:31:21 samozřejmě,
    je to profesionální soutěž,
  • 00:31:24 takže kromě věcných darů,
  • 00:31:27 kromě medaile a takových
    připomínek tohoto úspěchu,
  • 00:31:32 také peníze.
  • 00:31:39 Celkově se rozdělovalo
    14 tisíc eur
  • 00:31:41 pro všechny kategorie.
  • 00:31:44 V této kategorii
    to bylo 6000 eur.
  • 00:31:49 2000 eur pro druhého Jana Turka,
    500 eur pro Tomáše Kašpara,
  • 00:31:54 který byl na třetím místě.
  • 00:31:56 A pro vítězného Michala Križánka
    ze Slovenska 3000 eur.
  • 00:32:04 Ale jak říkám,
    je to opravdu úžasný postup
  • 00:32:07 a úžasná série
    slovenského závodníka.
  • 00:32:19 Tento mistr světa,
  • 00:32:22 profesionální mistr světa
    mezinárodní federace IFBB,
  • 00:32:25 opravdu vítězí poosmé.
  • 00:32:38 Michal Križánek, IFBB Elite Pro.
  • 00:32:42 To je momentálně opravdu
    pro něj divize a kategorie,
  • 00:32:47 ve které vládne.
  • 00:32:49 Devátý start...
  • 00:32:55 Už určitě plánuje.
  • 00:32:57 Jsem docela zvědav,
  • 00:33:00 jestli to bude i v devátém startu
    deváté vítězství.
  • 00:33:03 Zatím je jeho bilance
    naprosto stoprocentní.
  • 00:33:06 Osm startů a osm vítězných závodů.
  • 00:33:09 Takže takový byl
    kulturistický zážitek v Ostravě.
  • 00:33:13 Jednak IFBB Diamond Cup
  • 00:33:16 a k tomu také IFBB Elite Pro
    Ostrava 2019.
  • 00:33:22 Pohledem na ty nejlepší
    a samozřejmě také na organizátory
  • 00:33:26 se s vámi pro dnešek
    musím rozloučit.
  • 00:33:33 Pokračujte dál
    s vysíláním České televize.
  • 00:33:39 A třeba při dalších soutěžích
    zase někdy na shledanou.
  • 00:33:49 Skryté titulky: Petra Kinclová
    Česká televize, 2019

Související