iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
23. 1. 2010
20:55 na ČT2

1 2 3 4 5

51 hlasů
13044
zhlédnutí

Artmix

Výstava měsíce: Herbert Tobias v Rudolfinu — Portrét: Kresby, malby, fotografie, instalace a videa Štěpánky Šimlové — Talent měsíce: Jakub Nepraš a jeho vize na EXPO 2010

52 min | další Magazíny »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Výstava měsíce: Herbert Tobias v Rudolfinu

  1:13 do playlistu

  Výstava měsíce: Herbert Tobias v Rudolfinu
  V lednovém Artmixu vás pozveme do Galerie Rudolfinum. Výstava německého fotografa Herberta Tobiase (1924-1982), který se po několika životních peripetiích stal slavným téměř ze dne na den, představuje jeho dílo poprvé v celé šíři a rozmanitosti. Jsou tu tématické celky jako např. Pohledy, Rusko, Prchavé okamžiky, Píseň o sexuální závislosti či Osamělost.

 • Talent měsíce: Jakub Nepraš a jeho vize na EXPO 2010

  7:35 do playlistu

  Talent měsíce: Jakub Nepraš a jeho vize na EXPO 2010
  V Talentu měsíce jsme vyhradili prostor originálnímu novomediálnímu umělci Jakubovi Neprašovi. Je typem současného tvůrce, který využívá nejmodernějších technologií k vytvoření svého vizuálního jazyka, který je sdělný, překvapivý, kritický a dokonce i líbivý. Pro Nepraše je typický široký záběr zpracovávaných témat, jejich dlouhá příprava a přesné zprostředkování díky profesionálním počítačovým metodám. Je jedním z umělců, kteří byli vybráni, aby nás reprezentovali na EXPU 2010.

 • Ptačí dům

  14:55 do playlistu

  Ptačí dům
  Artfór je z oblasti architektury a my vám v něm ukážeme dům, který získal ocenění od veřejnosti jako Stavba roku 2009. Projektem této rodinné vily se zázemím, která má symbolizovat ptačí samici na hnízdě jako přírodní symbol domova, se architekti pokusili vytvořit nový ojedinělý pohled na rodinné bydlení a zároveň dát alternativu všudypřítomnému chladnému minimalismu. Celý záměr včetně realizace trval bezmála 5 let, ale výsledek stojí za to!

 • Máj, Trasa a UB 12
 • Jak to vidí Pavel Roučka
 • Portrét: Kresby, malby, fotografie, instalace a videa Štěpánky Šimlové
 • Artmix a co my?

Přehrát vše

Související