iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
12. 7. 2021
18:00 na ČT1

1 2 3 4 5

0 hlasů
1908
zhlédnutí

Události v regionech (Ostrava)

Komentované regionální zpravodajství.

24 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Nevyužité vakcíny u praktiků

  1:07 do playlistu

  Nevyužité vakcíny u praktiků
  Praktičtí lékaři v Moravskoslezském kraji řeší, co s vakcínami, které nikdo nechce. Pacienty kvůli očkování sestry dokonce obvolávají, ani na výzvy ale lidé nereagují. Praktici se shodují, že velká část pacientů - hlavně těch mladších - raději volí očkovací centra. A vakcíny lékařům zůstávají v lednicích bez uplatnění. Někteří už museli nevyužité dávky vyhodit.

 • Nevyužité vakcíny u praktiků

  3:37 do playlistu

  Nevyužité vakcíny u praktiků
  Živě Jarmila Ševčíková, předsedkyně Sdružení praktických lékařů v OL kraji.

 • Vývoj očkování v krajích

  6:19 do playlistu

  Vývoj očkování v krajích
  Pojďme se podívat, jak je na tom severní Morava a Slezsko s očkováním: v MS kraji zdravotníci aplikovali přes 951 tisíc dávek všech užívaných typů vakcín. Nejvíce od firem Pfizer/BionTech, ta dělá více než 80%. Touto látkou se ale u praktických lékařů neočkuje. V OL kraji lidé dostali přes 486 tisíc dávek vakcín. I tam je nejvíce kusů od výrobce Pfizer/BionTech, a to téměř čtyři pětiny.

 • Nová opatření vlády

  6:50 do playlistu

  Nová opatření vlády
  Ministr zdravotnictví Vojtěch předpokládá, že od 1. září už nebudou z veřejného zdravotního pojištění hrazeny preventivní testy na koronavirus. V současnosti mají lidé zdarma dva PCR a čtyři antigenní testy za měsíc. Podle ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha budou už na konci prázdnin naočkovaní všichni, kteří se naočkovat mohli. Od příštího týdne navíc budou muset pořadatelé hromadných akcí nad tisíc účastníků hlásit jejich konání krajské hygienické stanici. Rozhodla o tom vláda s tím, že hygienici musí o akcích předem vědět, aby mohli naplánovat kontroly.

 • Očkovací týmy do vyloučených lokalit

  7:27 do playlistu

  Očkovací týmy do vyloučených lokalit
  Do vyloučených lokalit v MS a Ústeckém kraji vyjedou mobilní očkovací týmy. Uvedl to ministr zdravotnictví Adam Vojtěch. Nabídnou očkování proti covidu lidem, kteří by se k němu jinak nedostavili. Lidé bez domova nebo ze sociálně vyloučených míst dostanou vakcínu tam, kde žijí. O organizaci se mají podle ministra postarat jednotlivá hejtmanství.

 • Oprava zdi na Prodloužené Rudné

  7:55 do playlistu

  Oprava zdi na Prodloužené Rudné
  Živě redaktorka Kateřina Golasovská.

 • Oprava silnice u Nového Jičína

  9:57 do playlistu

  Oprava silnice u Nového Jičína
  Silnice mezi Novým Jičínem a Rybím se dočkala opravy. Dlouhá léta byla v havarijním stavu a řidiči se proplétali mezi hlubokými výmoly. Důvodem byly nevyjasněné majetkové poměry. Na popud vedení Nového Jičína převzal silnici do své správy MS kraj.

 • Sochařské sympozium v Jistebníku

  11:26 do playlistu

  Sochařské sympozium v Jistebníku
  Sochař Boris Jirků vyřezává svou čtvrtou sochu pro Jistebník. Velká matka bude mít na výšku sedm metrů. Do malé obce poblíž Ostravy se výtvarník vrací každé léto. Dřevěné sochy tam vytváří během sympozia, kterého se pravidelně účastní umělci z Česka a Slovenska.

 • Plné psí hotely

  14:58 do playlistu

  Plné psí hotely
  Co se psy v době dovolené - problém mnoha majitelů. Někteří svá zvířata dočasně nechávají v psích hotelech. S letními měsíci jejich obliba tradičně roste, mnohé hlásí poslední volná místa. Podle statistik má psa třetina lidí v Česku.

 • Soud kvůli vymáhání dluhu

  17:29 do playlistu

  Soud kvůli vymáhání dluhu
  Vymáhání údajného dluhu skončilo rozdrceným kotníkem a zlomenou nohou. Případ teď začal projednávat Krajský soud v Ostravě. Obžalovanému hrozí pět až dvanáct let vězení. Vinu odmítá.

 • Začíná festival Cirkuskus

  18:54 do playlistu

  Začíná festival Cirkuskus
  Živě Alžběta Kvapilová, ředitelka Divadlo na cucky Olomouc.

Přehrát vše

Související