iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
23. 2. 2021
18:00 na ČT1

1 2 3 4 5

0 hlasů
2504
zhlédnutí

Události v regionech (Ostrava)

Komentované regionální zpravodajství.

24 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Poslední vozík z Dolu Darkov

  0:52 do playlistu

  Poslední vozík z Dolu Darkov
  Horníci se rozloučili s dalším dolem na Karvinsku, na povrch vyvezli symbolický poslední vozík s uhlím z Dolu Darkov. Už příští týden šachtu převezme státní podnik Diamo a začne dlouhý proces likvidace. V sobotu definitivně skončí také těžba na Dole ČSA.

 • Historie těžby v lokalitě Darkov

  3:27 do playlistu

  Historie těžby v lokalitě Darkov
  Historie těžby v lokalitě Darkov sahá do poloviny 19. století. Tehdy tam začalo hloubení první jámy, Dolu Gabriela.

 • Konec těžby na dvou dolech OKD

  4:33 do playlistu

  Konec těžby na dvou dolech OKD
  Živě Martin Jemelka, historik, Masarykův ústav a Archiv AV ČR.

 • Tříkrálová sbírka vynesla 11,5 milionů

  9:13 do playlistu

  Tříkrálová sbírka vynesla 11,5 milionů
  V letošní Tříkrálové sbírce se v MS kraji a v části Jesenicka vybralo přes 11,5 mil. Kč. Koledníci letos kvůli pandemii poprvé za 20 let historie sbírky nemohli do ulic. Online koleda, kdy lidé přispívají do virtuální kasičky, dosud vynesla v ostravsko-opavské diecézi přes 3 mil. Kč. V diecézních pokladničkách, které stály na farách, v kostelech či na úřadech, bylo téměř 8,5 mil. Kč. Online lze přispívat i dál, až do konce dubna.

 • Počet nakažených a volná lůžka v nemocnicích

  9:45 do playlistu

  Počet nakažených a volná lůžka v nemocnicích
  Aktuální statistiky nakažených v regionech vypadají následovně. V MS kraji přibylo přes 750 prokázaně nakažených koronavirem, je to asi o 100 více než minulé pondělí.

 • Polsko mění podmínky na hranicích

  10:30 do playlistu

  Polsko mění podmínky na hranicích
  Živě redaktorka Natálie Flajžíková.

 • Respirátory a dvojité roušky od čtvrtka

  12:13 do playlistu

  Respirátory a dvojité roušky od čtvrtka
  Od čtvrtka budou povinné respirátory, nanoroušky, nebo 2 přes sebe nasazené chirurgické roušky ve všech vnitřních veřejných prostorách a veřejné dopravě. Večer o tom rozhodla vláda. Ministr zdravotnictví Jan Blatný původně avizoval, že opatření začne platit už dnes. Mnoho lidí proto určené ochranné pomůcky už nosit začalo. Jak je tomu ve vlacích, zjišťoval Jiří Šíma.

 • Očkování imobilních seniorů

  14:17 do playlistu

  Očkování imobilních seniorů
  Mají se dostavit k očkování proti koronaviru, ale řeší potíž, jak se tam přepravit. Senioři, kteří se špatně pohybují nebo nechodí vůbec, musejí spoléhat na pomoc blízkých, nebo žádat o převoz sanitkou. A na tu, pokud má pacienta přepravit na náklady pojišťovny, musí praktický lékař vypsat žádanku. Ne vždy to udělá.

 • Očkovací místo v Konici

  17:30 do playlistu

  Očkovací místo v Konici
  Mobilní lékařský tým v OL kraji poprvé očkuje mimo nemocnice nebo zařízení sociálních služeb. První vakcíny proti covidu-19 dostávají senioři z Konice a okolí na severu prostějovského okresu. Místní tak za očkováním nebudou muset dojíždět desítky km. Podobná regionální centra by mohla vzniknout v celém kraji.

 • Jiří Večeř opět před soudem

  19:44 do playlistu

  Jiří Večeř opět před soudem
  Usvědčil několik podnikatelů zapletených do obchodů s lehkými topnými oleji, kvůli kterým stát v 90. letech přišel až o 60 mld. Kč. Přiznal se k podílu na vraždách kvůli lehkým topným olejům. Teď je Jiří Večeř opět před soudem. Tentokrát si měl podvodem přijít na 7 mil. Kč. On ale tvrdí, že nic nezákonného neudělal.

 • Edmont ve Slezské divadle v Opavě

  21:56 do playlistu

  Edmont ve Slezské divadle v Opavě
  Napsal drama o nejslavnějším majiteli velkého nosu a dobyl s ní světová jeviště. Nakonec se stal námětem divadelní hry on sám. Inscenaci Edmond o kariéře francouzského básníka a dramatika Edmonda Rostanda a o vzniku jeho Cyrana z Bergeracu nastudovali v české premiéře herci Slezského divadla v Opavě.

Přehrát vše

Související