iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
18. 2. 2021
17:00 na ČT1

1 2 3 4 5

1 hlas
4159
zhlédnutí

Události v regionech (Ostrava)

Komentované regionální zpravodajství.

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • V Ostravě funguje mobilní ECMO tým

  0:49 do playlistu

  V Ostravě funguje mobilní ECMO tým
  Ostravská fakultní nemocnice má mobilní tým, který vyjíždí pro pacienty ve velmi vážném stavu. Se speciálním přístrojem v sanitce jsou schopni i z jiných regionů převážet lidi napojené na mimotělní oběh. Zasahovali už v Olomouckém i Pardubickém kraji. V největším zdravotnickém zařízení na severu Moravy a ve Slezsku je teď hospitalizováno 79 pacientů s koronavirem.

 • Kapacity nemocnic v MS kraji

  3:19 do playlistu

  Kapacity nemocnic v MS kraji
  Živě redaktor Jan Pirkl.

 • Kapacity nemocnic v MS kraji

  4:59 do playlistu

  Kapacity nemocnic v MS kraji
  Nemocnice v Olomouckém kraji mají stále volnou kapacitu lůžkové péče. Konkrétně na ARU a jednotkách intenzívní péče je aktuálně volných 16 % lůžek. Zařízení v regionu tak nabídla volná lůžka nemocnicím, které se potýkají s plnou kapacitou pacientů s koronavirem.

 • Kapacity nemocnic v MS kraji

  6:37 do playlistu

  Kapacity nemocnic v MS kraji
  Živě Peter Sklienka, koordinátor pro intenzivní péči v Moravskoslezském kraji.

 • Britská mutace koronaviru

  10:39 do playlistu

  Britská mutace koronaviru
  Za poslední týden se u více než poloviny z 2 700 testovaných vzorků projevila britská mutace koronaviru. Testy provedl na pozitivních záchytech z celého MS kraje ostravský zdravotní ústav.

 • Vývoj epidemie v krajích

  11:04 do playlistu

  Vývoj epidemie v krajích
  V MS kraji od včerejška přibylo 863 lidí s COVIDEM-19, to je o 15 méně než v úterý. V kraji Olomouckém hygienici evidují 428 nových případů, o 71 méně než o den dříve, ale o 18 více oproti předchozímu týdnu. Index rizika protiepidemického systému PES vzrostl o 3 body na 75.

 • Rozvoz knih domů

  11:32 do playlistu

  Rozvoz knih domů
  Půjčování knih prostřednictvím výdejních okének umožnil od tohoto pondělí nový nouzový stav. O službu je nyní velký zájem. Městská knihovna Olomouc kvůli velké poptávce po knihách připravuje v některých částech města i jejich rozvoz do domu.

 • Objev dopisu z roku 1944

  13:46 do playlistu

  Objev dopisu z roku 1944
  Autentický osobní dopis z roku 1944, který popisuje ničivý nálet z 29. srpna téhož roku, našla náhodná kolemjdoucí na chodníku v Ostravě. Americké bombardéry tehdy zaútočily na místní železárny, bomby zasáhly i střed města. Původní majitel dopisu je zatím neznámý.

 • Stopování vlků

  16:51 do playlistu

  Stopování vlků
  Dobrovolníci v Beskydech hledají stopy po velkých šelmách. Počty vlků, rysů a medvědů mapují v tomto pohoří po 37. Tzv. vlčí hlídky ale vyrazí i na území CHKO Bílé Karpaty a slovenské Kysuce. Loni potvrdily výskyt smečky vlků a několika rysů, na stopy medvěda nenarazily.

 • Nová rozhledna Halaška

  17:14 do playlistu

  Nová rozhledna Halaška
  U Budišova nad Budišovkou stojí 30 metrů vysoká rozhledna. Nová turistická atrakce má přilákat místní, ale i zájemce z Polska. Její výstavba stála 11 mil. Kč, 9 z toho zaplatil Evropský fond pro regionální rozvoj. Vyhlídkové místo je součástí přeshraničního projektu Silesianka.

 • Kroužků on-line přibývá

  18:51 do playlistu

  Kroužků on-line přibývá
  Stále více volnočasových aktivit nejen pro školáky se i vzhledem k nelepšící se epidemiologické situaci pořádá online. Nově například takto přes tři desítky kroužků otevřelo Středisko volného času v Ostravě-Zábřehu. Děti se v nich mohou učit vařit, něco vyrábět nebo mohou třeba jen poslouchat načtené příběhy. Online se ale konají i sportovní tréninky.

 • Pokles návštěvnosti GVUO

  21:19 do playlistu

  Pokles návštěvnosti GVUO
  Návštěvnost ostravské Galerie výtvarného umění kvůli pandemii koronaviru loni výrazně klesla. Na akce pořádané v jejím sídle v Domě umění zamířilo o deseti tisíce lidí méně než v minulých letech. Pracovníci galerie teď připravují program s prezentací ostravských umělců.

 • Nový dokument České zázraky

  21:39 do playlistu

  Nový dokument České zázraky
  Ostravské studio České televize připravilo pokračování dokumentární série České zázraky. Přinese další příběhy českých vědců a jejich vynálezů nebo objevů, které zásadně změnily život lidí na celém světě k lepšímu. Téma prvního dílu je aktuální. Představuje celosvětově uznávaného epidemiologa Karla Rašku.

Přehrát vše

Související