iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
9. 2. 2021
18:00 na ČT1

1 2 3 4 5

0 hlasů
2406
zhlédnutí

Události v regionech (Ostrava)

Komentované regionální zpravodajství.

24 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Čeští zákazníci míří do Polska

  0:51 do playlistu

  Čeští zákazníci míří do Polska
  V Polsku na začátku února za přísných hygienických pravidel otevřeli všechny obchody v nákupních centrech, muzea i galerie. V ČR byla kompletně nákupní centra otevřená naposledy v prosinci, lidé tak teď využívají možnost cestovat za hranice. Obchodníci nabízejí slevy, nárůstu českých zákazníků všímají. Polsko je na cestovatelském semaforu aktuálně vyznačeno červenou barvou, tedy stát s vysokým rizikem nákazy.

 • Čeští zákazníci míří do Polska

  3:00 do playlistu

  Čeští zákazníci míří do Polska
  Živě Pavla Svrčinová, ředitelka KHS v Ostravě.

 • Mistrovství světa parahokejistů

  6:59 do playlistu

  Mistrovství světa parahokejistů
  Mistrovství světa parahokejistů se letos v Ostravě odehraje až koncem června. Pořadatelé šampionátu, který je zároveň kvalifikací na paralympijské hry v Pekingu 2022, posunuli termín o měsíc s ohledem na celosvětovou koronavirovou situaci. Mistrovství se v Ostravě bude konat podruhé za sebou a organizátoři věří, že hlediště už tou dobou budou moci zaplnit diváci.

 • Ve vedení Přerova o náměstka méně

  7:26 do playlistu

  Ve vedení Přerova o náměstka méně
  Ve vedení statutárního města Přerova zůstali po pondělní rezignaci Michala Záchy z ODS pouze 2 náměstci. Zácha rezignoval na funkci prvního náměstka a zástupce primátora kvůli své další funkci, od konce loňského října je náměstkem olomouckého hejtmana. Na jeho přerovském místě jej nikdo nenahradil, Zácha si navíc ponechal svou agendu majetku v gesci jako neuvolněný radní. To někteří zástupci opozice zkritizovali. Počet dvou náměstků je v porovnání s podobnými městy ojedinělý. Např. v Prostějově je náměstků 5. Vedení Přerova v tom problém nevidí.

 • Očkování seniorů v MS kraji

  8:08 do playlistu

  Očkování seniorů v MS kraji
  První dávku vakcíny proti covidu-19 dostalo v MS kraji už více než 36 tis. lidí. Více než 11 tisíc z nich jsou senioři nad 80 let. Pokračuje i vakcinace uživatelů a zaměstnanců sociálních služeb. Na řadě míst v kraji si mohou senioři nadále říct o pomoc s registrací do očkovacího systému, po telefonu, nebo třeba na speciálních stanovištích.

 • Hrozí sněžení i mráz

  11:01 do playlistu

  Hrozí sněžení i mráz
  Živě David Tichopád ze spolku Meteo Beskydy.

 • Symbolický koncert na sněhu

  13:59 do playlistu

  Symbolický koncert na sněhu
  Půdorys na sněhu. Janáčkova filharmonie Ostrava nakreslila obrys svého budoucího sídla. Podle návrhu amerického architekta Stevena Holla má ve městě stát nový koncertní sál. Jen kousek od místa, kde má být jeho pódium, hudebníci alespoň symbolicky zahráli.

 • VS potvrdil tresty

  16:22 do playlistu

  VS potvrdil tresty
  Pravomocné tresty, které dnes potvrdil Vrchní soud v Olomouci 3 mužům mj. za velkokapacitní výrobu pervitinu. Hlavou skupiny byl František Matura, v jehož domě v Kyjově našli policisté v dubnu 2019 nelegální laboratoř.

 • Šance pro malé hoteliéry

  18:25 do playlistu

  Šance pro malé hoteliéry
  Majitelé malých uzavřených penzionů mají nově nárok na kompenzaci 200 Kč za pokoj a noc. MMR ČR zveřejnilo program COVID Ubytování II. Má podpořit majitele penzionů s maximálně 9 lůžky nebo 4 pokoji. Žádosti o dotaci mohou podávat do konce března.

 • Nové obory na Fakultě umění

  21:04 do playlistu

  Nové obory na Fakultě umění
  3 nové studijní obory na Fakultě umění Ostravské univerzity. Jde o Komorní hru a o Produkci v kulturních odvětvích jako navazující magisterské studium. Grafický design a vizuální komunikaci škola nabízí jak v bakalářském, tak v magisterském programu. První studenti do nich nastoupí už v následujícím akademickém roce.

Přehrát vše

Související