iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
25. 8. 2020
na ČT1

1 2 3 4 5

1 hlas
2426
zhlédnutí

Události v regionech (Ostrava)

Komentované regionální zpravodajství.

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Pátrání po podezřelém z vraždy

  0:58 do playlistu

  Pátrání po podezřelém z vraždy
  Kriminalisté MS kraje pátrají po 52letém muži, kterého podezírají z vraždy. Ta se stala v pondělí odpoledne ve frýdecko-místecké Pivovarské ulici, hledaný tam podle policie pobodal muže, který následkům zranění na místě podlehl.

 • Pátrání po podezřelém z vraždy

  2:48 do playlistu

  Pátrání po podezřelém z vraždy
  Živě Pavla Jiroušková, mluvčí krajského ředitelství Policie Moravskoslezského kraje.

 • Data o covidu 1x týdně

  5:25 do playlistu

  Data o covidu 1x týdně
  Starostové obcí s rozšířenou působností budou data o nemoci covid-19 dostávat od Ústavu zdravotnických informací a statistiky jednou týdně. Půjde o komplexní přehled základních epidemiologických parametrů. Řekl to ministr zdravotnictví Adam Vojtěch. Podle ředitele ÚZIS Ladislava Duška bude na podzim možné, aby se data aktualizovala denně. Největší výskyt covidu-19 je teď v Praze.

 • Hrozí silný vítr

  5:52 do playlistu

  Hrozí silný vítr
  Česko s výjimkou jihu země zítra zasáhne silný vítr, který může lámat stromy nebo zkomplikovat dopravu. Zejména v nárazech bude dosahovat rychlosti kolem 70 km/h, na horách až 90 km/h. Hlavně v Beskydech a Jeseníkách hrozí vzhledem k předchozím srážkám vyšší riziko vyvracení stromů na podmáčené půdě. Vítr by měl v noci na čtvrtek zvolna slábnout.

 • Legendární studio v novém

  6:22 do playlistu

  Legendární studio v novém
  Hrály v něm stovky interpretů zvučných jmen a vznikly v něm nahrávky, které se staly hudebními hity. Studio 1 Českého rozhlasu Ostrava je nově zrekonstruované. Nové je technické zázemí a větší komfort čeká jak hudební profesionály, tak jejich publikum.

 • Začalo moštování ovoce

  9:34 do playlistu

  Začalo moštování ovoce
  Začíná sezona moštování ovoce. Klimkovičtí zahrádkáři vybavili moštárnu novou technologií, ta nahradila staré lisy ze 70. let 20. století. Dotaci poskytla Místní akční skupina a město. Moštování je teď daleko rychlejší a efektivnější.

 • MS kraj láká podnikatele

  12:51 do playlistu

  MS kraj láká podnikatele
  Vysoká nezaměstnanost, vysoký podíl na celorepublikovém HDP i nízký počet aktivních podniků tvoří z MS kraje podle hejtmana ideální region pro začínající podnikatele. Těch za posledních 10 let výrazně přibylo. Důvodem jsou především podporující a investiční projekty, které jim pomáhají v začátcích.

 • Gutský kostel ožívá

  14:32 do playlistu

  Gutský kostel ožívá
  Tesaři dokončují hrubou stavbu repliky vyhořelého kostela v Třinci-Gutech. Práce následně budou pokračovat instalací oken, dveří a v interiéru. Vysvěcení kostela je prozatím naplánováno na květen příštího roku. Památka ze 16. století shořela v r. 2017, Krajský soud v Ostravě za její úmyslné zapálení potrestal 3 muže.

 • Olomouc modernizuje křižovatky

  16:46 do playlistu

  Olomouc modernizuje křižovatky
  Průjezdnost 4 vytížených křižovatek v Olomouci by měla zlepšit chystaná modernizace semaforů. Úprava křižovatek a světelných signalizačních zařízení si vyžádá částečná omezení provozu. Modernizace bude trvat přibližně 6 týdnů.

 • Čtyřlístek mění ústavní péči

  18:39 do playlistu

  Čtyřlístek mění ústavní péči
  Místo velkého ústavu několik menších domků. Čtyřlístek, který poskytuje péči mentálně postiženým lidem, transformuje svou péči. 159 klientů by se do menšího prostředí mělo přestěhovat nejpozději do příštího podzimu. Někteří už ale v nových domech bydlí a i zaměstnanci vidí změnu v jejich chování.

 • Zájem o zeleninu přímo z polí

  21:04 do playlistu

  Zájem o zeleninu přímo z polí
  Vlastními silami, ale výrazně levněji než na pultech obchodů. Ve Vojnicích na Olomoucku se rozběhl samosběr zeleniny. Poprvé ho vyzkoušeli loni. Tamní zemědělec lidem zeleninu nabídl za ceny, které by dostal od velkoodběratelů, zároveň mu ale odpadly starosti se sklizní. Po zkušenostech se letos už předem připravil na velký nápor.

Přehrát vše

Související