iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
10. 8. 2020
na ČT1

1 2 3 4 5

0 hlasů
2253
zhlédnutí

Události v regionech (Ostrava)

Komentované regionální zpravodajství.

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Tragický požár v Bohumíně

  1:03 do playlistu

  Tragický požár v Bohumíně
  Bohumín se vzpamatovává ze sobotní tragédie. Při sobotním požáru tady 6 lidí uhořelo v bytě, 5 lidí zemřelo po skoku z okna. 10 dalších lidí bylo při požáru zraněno.

 • Pietní místo na místě tragédie

  1:35 do playlistu

  Pietní místo na místě tragédie
  Živě redaktor Marek Slavík.

 • Bohumím se vzpamatovává ze žhářského útoku

  3:09 do playlistu

  Bohumím se vzpamatovává ze žhářského útoku
  Část nájemníků se postupně vrací do domu. Ten zatím stále zůstávábez elektřiny a plynu. Vedení Bohumína zřídilo krizové centrum, kam se lidé mohou obracet pro pomoc. Spolu s hasiči, psychology i revizními techniky teď řeší budoucnost domu i jeho nájemníků. Na místo dnes opět přijeli hasiči.

 • Pietní místo na místě tragédie

  6:06 do playlistu

  Pietní místo na místě tragédie
  Živě Igor Bruzl, místostarosta Bohumína.

 • Policie obvinila útočníka

  11:03 do playlistu

  Policie obvinila útočníka
  Vražda a obecné ohrožení, to je obvinění 54letéhomuže zadrženého kvůli tragickému požáru v Bohumíně. Muž k činu se přiznal, jako akcelerátor měl použít benzín. U výslechu ale uvedl, že nechtěl nikoho usmrtit. Krajský státní zástupce už požádal soud, aby vzal obviněného do vazby.

 • Hasiči ukázali doskokovou matraci

  12:37 do playlistu

  Hasiči ukázali doskokovou matraci
  Po sobotním požáru začali lidé na sociálních sítích kritizovat postup hasičů. Ti ale pochybení při zásahu několikrát odmítli. Dnes České televizi ukázali techniku, kterou podle některých laických názorů nepoužili tak, jak mohli. A jak už zaznělo, mnozí z kritiků své výhrady berou zpět.

 • Zdravotní stav popálených z Bohumína

  15:32 do playlistu

  Zdravotní stav popálených z Bohumína
  Po tragickém požáru v Bohumíně na Karvinsku, který v sobotu nepřežilo 11 lidí, zůstávají 4 zranění v nemocnici. Stav 2 z nich je velmi vážný.

 • Bohumínská tragédie na sociálních sítích

  18:50 do playlistu

  Bohumínská tragédie na sociálních sítích
  První video hořícího domu se na sociálních sítích objevilo ještě před příjezdem hasičů. Na více než 2hodinovém záznamu je vidět jejich kompletní zásah i přílet vrtulníku záchranářů.

 • Výluka vysílačů

  20:08 do playlistu

  Výluka vysílačů
  Na středu je plánovaná výluka vysílače Ostrava-Slezská pro multiplex 1. Začne v 6 ráno a potrvá až do 3 hodin odpoledne. Důvodem je pravidelná kontrola vysílače, anténních systémů a údržba energetiky. Výluka vysílání je bez náhrady. Připravuje se také přechod na systém DVB-T2. Ten souvisí s nutností uvolnit část televizního pásma rychlým mobilním sítím. Diváci zase získají možnost příjmu televizních programů v HD kvalitě. Celý přechod by měl být dokončen do poloviny příštího roku.

 • Vražda dítěte před soudem

  20:42 do playlistu

  Vražda dítěte před soudem
  Krajský soud v Olomouci dnes otevřel případ vraždy 3leté dívky v Přerově. Obžalovaná je její matka, která byla v době vraždy pod vlivem pervitinu. Obžalovaná měla před necelým rokem dítě zabít několika smrtícími mechanismy. Dítě škrtila, bila a bodala, a to i v době, kdy už dívka byla mrtvá. Příčinou smrti se stalo masivní krvácení ze srdce. Soud bude pokračovat až do středy, kdy by mohl padnout rozsudek. Ženě hrozí i výjimečný trest.

 • OKD obnoví těžbu

  21:15 do playlistu

  OKD obnoví těžbu
  Ve firmě OKD začaly přípravy na obnovení těžby. Po nucené koronavirové pauze začali horníci chystat všechny 4 lokality. Dobývání uhlí se rozjede ve 2. polovině týdne. V tom dalším bude OKD opět testovat zaměstnance.

Přehrát vše

Související