iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
8. 7. 2020
18:00 na ČT1

1 2 3 4 5

1 hlas
2980
zhlédnutí

Události v regionech (Ostrava)

Komentované regionální zpravodajství.

24 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Nákaza koronavirem v MS kraji

  1:00 do playlistu

  Nákaza koronavirem v MS kraji
  Živě redaktorka Pavla Krůčková.

 • Rušení návštěv v nemocnicích

  3:00 do playlistu

  Rušení návštěv v nemocnicích
  Od zítřka, kvůli zhoršené epidemiologické situaci v regionu,zavedla Bílovecká nemocnice zákaz návštěv na všech odděleních, a to až do odvolání. Ode dneška se návštěvám také uzavřela Městská nemocnice Ostrava. Už dříve vyhlásila zákaz ostravská FN. Na Karvinsku a Frýdecko-Místecku lidé nemůžou navštěvovat kromě nemocnic ani domovy pro seniory.

 • Nákaza koronavirem v MS kraji

  3:29 do playlistu

  Nákaza koronavirem v MS kraji
  K tématu už více hejtman MS kraje Ivo Vondrák. V PSP ČR s ním natáčela Kateřina Trnková.

 • Nákaza koronavirem v MS kraji

  5:40 do playlistu

  Nákaza koronavirem v MS kraji
  Za včerejšek přibylo v MS kraji dalších 77 nakažených koronavirem. Nejvíce jich hygienici evidují v okresech Karviná a taky Frýdek-Místek. Tam se nákaza objevila i v soukromé firmě na vyrobu ochranných a zásahových oděvů. V obou okresech nadále platí zvýšená epidemiologická opatření.

 • Nová koalice v Ostravě-Vítkovicích

  8:23 do playlistu

  Nová koalice v Ostravě-Vítkovicích
  Ostravský obvod Vítkovice má nového starostu. Stal se jím Richard Čermák z hnutí Ostravak. Bývalou starostku Radomíru Vlčkovou z hnutí ANO odvolalo zastupitelstvo. A to z důvodu údajného manažerského selhání. Hnutí Ostravak se podle svého prohlášení nemohlo ztotožnit s jejím chováním jak na úřadě vůči zaměstnancům, tak navenek.

 • Přehrada má chránit před povodněmi

  9:28 do playlistu

  Přehrada má chránit před povodněmi
  Až 16 tis. lidí by měla podle studie Povodí Odry ochránit před povodněmi chystaná přehrada Nové Heřminovy na Bruntálsku. Údaje se zaměřují především na tzv. citlivé objekty, jako jsou školy nebo domovy pro seniory. Výstavba přehrady se plánuje už více než 20 let.

 • Sdílené koloběžky v Olomouci

  11:44 do playlistu

  Sdílené koloběžky v Olomouci
  Sdílené elektrické koloběžky jsou teď k dispozici i zájemcům v Olomouci. Dnes tuto službu představila společnost Bolt. Koloběžky můžou jet i 25 km/h, v některých částech města ale samy zpomalí na 15.

 • Nová metoda léčby inkontinence

  12:36 do playlistu

  Nová metoda léčby inkontinence
  Urologové z ostravské FN teprve jako druzí v republice začali pacientkám, které trpí častým močením nebo inkontinencí, pomáhat novou metodou. Do těla jim voperují malý přístroj fungující na principu kardiostimulátoru. Ženy, které zákrok podstoupily, jsou pak schopny se vrátit do běžného života.

 • Přemnožení komáři

  15:47 do playlistu

  Přemnožení komáři
  Kvůli častým srážkám se na mnoha místech přemnožili komáři. Situace je nejhorší na Litovelsku, v Poodří a na Jižní Moravě. Jednotlivé obce začaly instalovat speciální lapače nebo aplikovat postřiky, které mají komáry vyhubit. Ve Studénce na Novojičínsku letos poprvé použili přípravek na hubení komářích larev.

 • Nový rozsudek ve sporu o papírnu v Zábřehu

  18:31 do playlistu

  Nový rozsudek ve sporu o papírnu v Zábřehu
  Společnost Wanemi, která chce v Zábřehu na Šumpersku vybudovat papírnu se spalovnou na biomasu, uspěla v dalším soudním sporu s městem. Loňská změna územního plánu, která by stavbě zabránila, je podle krajského soudu neplatná. Informovala o tom Mladá fronta Dnes. Vedení radnice s rozhodnutím nesouhlasí a chce podat kasační stížnost k Nejvyššímu soudu.

 • Ondřej Durczak osobností české fotografie

  20:40 do playlistu

  Ondřej Durczak osobností české fotografie
  Ostravský fotograf Ondřej Durczak získal prestižní cenu Osobnost české fotografie do 30 let. Udělila mu ji Asociace profesionálních fotografů ČR. Absolvent, pedagog a doktorand opavského Institutu tvůrčí fotografie vydal několik publikací, ve kterých se zabývá proměnou městské i industriální krajiny nejenom Ostravska. Na dalších místech se ve stejné kategorii umístili i studenti školy, na které teď učí.

Přehrát vše

Související