iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
30. 6. 2020
na ČT1

1 2 3 4 5

1 hlas
2633
zhlédnutí

Události v regionech (Ostrava)

Komentované regionální zpravodajství.

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Přísnější režim na Karvinsku

  0:53 do playlistu

  Přísnější režim na Karvinsku
  Ode dneška platí na Karvinsku a Frýdecko-Místecku přísnější protiepidemická opatření. Hygienici je zpřísnili kvůli nárůstu počtu nakažených. Někteří starostové postižených měst ale s plošnými restrikcemi pro celé okresy nesouhlasí a také si stěžují na nedostatek informací. Liší se také pokyny vydané MZ ČR a KHS.

 • Přísnější režim na Karvinsku

  4:11 do playlistu

  Přísnější režim na Karvinsku
  Živě Pavla Svrčinová, ředitelka KHS.

 • Kauza Vidkun před soudem

  11:11 do playlistu

  Kauza Vidkun před soudem
  Bývalý kriminalista Luděk Vokál, který figuruje v kauze vyzrazení policejní razie Vidkun, uspěl s odvoláním proti podmínce, kterou mu loni v listopadu uložil soud. Případ se tak znovu vrátí k Obvodnímu soudu pro Prahu 5. ČT to zjistila z justiční databáze. Za zneužití pravomoci Vokálovi hrozí až 5leté vězení, bývalý detektiv však svou vinu odmítá.

 • Kraj má strategii

  11:11 do playlistu

  Kraj má strategii
  Novou strategii proti suchu a povodním chystá Olomoucký kraj, který v Česku patří mezi suchem nejvíce postižené regiony. Letos jeho obyvatelstvo kvůli vydatným dešťům navíc sužují i lokální záplavy. Podrobný plán různých opatření pomůže hejtmanství situaci v příštích letech zlepšit. Hejtmanství chce například zlepšit vodohospodářskou infrastrukturu či postavit nové záchytné nádrže, které dešťovou vodu udrží v krajině.

 • Hasiči pokračují v likvidaci škod

  12:00 do playlistu

  Hasiči pokračují v likvidaci škod
  Po vydatných deštích se v Olomouckém kraji i během včerejšího večera zvedaly hladiny řek. Několik dosáhlo 2. stupně povodňové aktivity. Třebůvka a taky Morava u Moravičan v noci kulminovaly nad hranicí 3. stupně. I když se voda vylévala z koryt, nezpůsobila tentokrát tak rozsáhlé škody jako při nedávnych přívalových povodních.

 • Na náměstí v Orlové se pracuje

  13:54 do playlistu

  Na náměstí v Orlové se pracuje
  Po více než roce a půl opět se na náměstí v Orlové vrátili stavbaři. Město uzavřelo smlouvu s novou stavební firmou. S původním dodavatelem se město rozešlo kvůli požadavku navýšit rozpočet o téměř 60 mil. Modernizace náměstí, která je největší investici v Orlové, by měla skončit v prosinci příštího roku.

 • Skončil školní rok

  16:21 do playlistu

  Skončil školní rok
  Ve školách dnes oficiálně skončil školní rok. Učitelé předali vysvědčení žákům, kteří ho zatím nedostali. V řadě škol už děti ukončily pololetí minulý týden a na včerejšek a dnešek dostaly ředitelské volno. Pro Střední zdravotnickou školuv Ostravě byl školní rok výjimečný i proto, že během nouzového stavu někteří pedagogové a studenti pomáhali v nemocnicích.

 • Skončil školní rok

  18:37 do playlistu

  Skončil školní rok
  Živě Stanislav Folwarczny, náměstek hejtmana MS kraje.

 • Nová Horka otevře veřejnosti

  21:22 do playlistu

  Nová Horka otevře veřejnosti
  3 měsíce zbývají do otevření zámku Nová Horka na Novojičínsku. Barokní skvost, který se po válce změnil na ústav sociální péče, bude znovu historickým instalovaným objektem. Opravená je celá budova, návštěvníkům se nejprve otevře přízemí.

Přehrát vše

Související