iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
29. 6. 2020
19:00 na ČT1

1 2 3 4 5

0 hlasů
3020
zhlédnutí

Události v regionech (Ostrava)

Komentované regionální zpravodajství.

24 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Přísnější opatření pro Karvinsko

  0:50 do playlistu

  Přísnější opatření pro Karvinsko
  Kvůli rapidnímu nárůstu nemocných na Karvinsku a Frýdecko-Místecku MZ ČR zpřísnilo epidemiologická opatření. Ve zmíněných bývalých okresech např. omezilo počty návštěvníků kulturních akcí z 500 na 100 i otevírací dobu barů a restaurací. Přísnější pravidla platí i pro zdravotnická i sociálně pobytová zařízení.

 • Přísnější opatření pro Karvinsko

  3:26 do playlistu

  Přísnější opatření pro Karvinsko
  Živě Rastislav Maďar, šéf pracovní skupiny na MZ ČR pro uvolňování karanténních opatření.

 • Bible se vrátí do Olomouce

  8:43 do playlistu

  Bible se vrátí do Olomouce
  Vědecká knihovna v Olomouci získá zpět 7 svazků bible z 1. poloviny 17. století. Ty v r. 1996 při opravách knihovny ukradl společně s několika dalšími dokumenty jeden ze stavebních dělníků. Bibli po letech objevili pracovníci knihovny v aukční nabídce německého antikvariátu. Se současným majitelem starých svazků bible se hejtmanství dohodlo na jejich odkoupení za pořizovací cenu asi 35 tis. Kč.

 • Kopřivnice chce sochu Zátopka

  9:11 do playlistu

  Kopřivnice chce sochu Zátopka
  Kopřivnice postaví bronzovou sochu svému nejslavnějšímu rodákovi, čtyřnásobnému olympijskému vítězi Emilu Zátopkovi. Schválili to zastupitelé. Socha by měla být odhalena v září 2022 při oslavách 100. výročí Zátopkova narození. Dílo má vytvořit akademický sochař Jaroslav Brož, který je autorem Zátopkovy sochy, jež stojí od r. 2002 v parku Olympijského muzea v Lausanne.

 • Řeky se rozvodnily, vodák je nezvěstný

  9:42 do playlistu

  Řeky se rozvodnily, vodák je nezvěstný
  Živě redaktor Dušan Gavenda.

 • Obce řeší potíže s vodou

  12:32 do playlistu

  Obce řeší potíže s vodou
  Vydatné deště o víkendu znovu rozvodnily některé toky v MS kraji. Hasiči pomáhali hlavně s odčerpáváním vody ze sklepů a zahrad, na některých místech dnes navíc zasahovali znovu. Pojišťovny evidují v souvislosti s vodním živlem v kraji od začátku června už víc než 800 škod za zhruba 26 mil. Kč.

 • Pašeráci léků zatčeni

  16:13 do playlistu

  Pašeráci léků zatčeni
  Pašeráky léků, ze kterých se vyrábí droga pervitin, zatkli policité. Šestičlenná organizovaná skupina vozila z Rumunska rozdrcené léky do pronajatého domu na Frýdecko-Místecku v plastových kbelících. Vyrobili nejméně 11 kg drog. Gram pervitinu se prodává za cca 1 tis. Kč.

 • Tábory přivítaly děti

  17:21 do playlistu

  Tábory přivítaly děti
  O víkendu odstartovaly první dětské tábory tohoto léta. Jejich organizátoři se ale musí vypořádat s řadou nařízení a omezení. Stačí např. jen jedno dítě nakažené covidem-19, aby se tábor zrušil. S novými pravidly pro fungování se potýkají třeba tábory v Nových Heřminovech nebo v Návsí.

 • Kniha o H. Píkovi

  20:32 do playlistu

  Kniha o H. Píkovi
  2 roky a 7 měsíců pracoval ostravský publicista a spisovatel Ladislav Vrchovský na knize o generálu Heliodoru Píkovi. Pokřtěná byla v den výročí generálovy popravy, 21. června. Muž, který jako voják věrně sloužil československému státu, byl po nástupu komunistického režimu v r. 1949 jednou z jeho prvních obětí. Odsouzen a popraven byl na základě jednoho zfalšovaného udání.

Přehrát vše

Související