iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
18. 6. 2020
19:00 na ČT1

1 2 3 4 5

1 hlas
4168
zhlédnutí

Události v regionech (Ostrava)

Komentované regionální zpravodajství.

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Výstraha před extrémními srážkami

  1:01 do playlistu

  Výstraha před extrémními srážkami
  Živě redaktor Marek Slavík.

 • Výstraha před extrémními srážkami

  4:09 do playlistu

  Výstraha před extrémními srážkami
  Vydatný déšť meteorologové čekají také v části zbytku území včetně Prahy, středních Čech, Vysočiny a Zlínského kraje. V oblastech s extrémními srážkami se mohou hladiny toků zvednout na první až druhý stupeň povodňové aktivity. Varování platí do pátečního večera, před zvýšením hladin toků do odvolání.

 • Přípravy na vydatný déšť

  4:32 do playlistu

  Přípravy na vydatný déšť
  Výstrahu meteorologů s obavami sledují taky v obcích na Uničovsku a Šumpersku, které před 11 dny zasáhla přívalová povodeň. Jen v Šumvaldu způsobila škody za zhruba 0,5 mld. Kč. Na případné další vydatné srážky se proto nejen tam začali chystat prakticky hned, jak voda opadla.

 • Na Karvinsku budou dál povinné roušky

  6:57 do playlistu

  Na Karvinsku budou dál povinné roušky
  Od 1. července lidé nemají povinnost nosit roušky. Až na Prahu nebo Karvinou. Jedná se totiž o oblasti s vyšším výskytem nemoci. O mimořádných opatřeních nebo jejich zpřísnění také budou nově rozhodovat přímo krajské hygienické stanice

 • Uvolňování opatření proti šíření koronaviru

  9:32 do playlistu

  Uvolňování opatření proti šíření koronaviru
  Další rozvolnění opatření čeká Česko už příští pondělí.K běžnému provozu se vrátí např. koupaliště, ZOO, muzea nebo galerie. Kapacita účastníků hromadných akcí se navýší z 500 na 1 000. U některých bude možné počet diváků ještě navýšit. Týká se to třeba fotbalových utkání.

 • Testování v OKD a nové ohnisko COVID-19

  10:33 do playlistu

  Testování v OKD a nové ohnisko COVID-19
  Živě redaktor Jiří Šíma.

 • Nákažení v krajích

  13:19 do playlistu

  Nákažení v krajích
  Od včerejška stoupl počet nakažených koronavirem.Ve Slezském vojvodství evidují o 88 nemocných víc, 5 lidí zemřelo. V MS kraji přibylo 21 nakažených, jeden člověk zemřel. A v kraji Olomouckém stoupl počet nemocných o 2, taktéž jeden člověk zemřel.

 • Požád nádrží na LPG v České Těšíně

  13:39 do playlistu

  Požád nádrží na LPG v České Těšíně
  Několik desítek lidí museli hasiči evakuovat kvůli požárů nádržína propan-butan na čerpací stanici v Českém Těšíně. Silnice mezi Českým Těšínem a Karvinou je uzavřená. V souvislosti s požárem policie zadržela jednoho člověka. Škodu majitel čerpací stanice vyčíslil na 2 mil. Kč.

 • Pokles porodů v regionu i ČR

  16:41 do playlistu

  Pokles porodů v regionu i ČR
  V MS kraji meziročně ubylo porodů. Zatímco v roce 2018 jich bylo přes 11 700,loni o 406 méně. V republikovém žebříčku je kraj aktuálně v počtu narozených dětí na 4. místě za Prahou, Jihomoravským a Středočeským krajem. V regionu je deset porodnic. Mírný nárůst porodů loni zaznamenaly jen 2 nemocnice, a to Frýdek-Místek a Havířov.

 • Štramberk historickým městem v roce 2019

  19:03 do playlistu

  Štramberk historickým městem v roce 2019
  Historickým městem roku 2019 je Štramberk. Cenu udílenou za nejlepší péčio památky a odměnu 1 mil. Kč na další péči o kulturní dědictví dnes v Praze převzala starostka města Andrea Hlávková. V minulých letech byla ve Štramberku obnovena Jaroňkova útulna v areálu hradu Trúba a kostel sv. Jana Nepomuckého.

 • Muzeum Šipka představuje okolí Štramberku

  19:57 do playlistu

  Muzeum Šipka představuje okolí Štramberku
  A právě ve Štramberku otevřelo Muzeum Novojičínska novou budovu. V bývalých masných krámech návštěvníkům detailně představí okolí města. Lidé se tak dozvědí bližší informace třeba o vápencovém vrchu Kotouč, který je světově proslulou lokalitou, nebo o jeskyni Šipka. Součástí expozice je také její imitace.

 • Balet Moravského divadla cvičil na náměstí

  22:14 do playlistu

  Balet Moravského divadla cvičil na náměstí
  Na Horním náměstí v Olomouci se veřejnosti představil baletní soubor Moravského divadla. Ukázkou běžného tréninku přímo v ulicích tanečníci lidem připomněli, že i přes uzavřená divadla kvůli pandemii umění stále žije. S novým repertoárem se divákům Moravské divadlo znovu otevře v září.

Přehrát vše

Související