iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
16. 6. 2020
18:00 na ČT1

1 2 3 4 5

2 hlasy
2827
zhlédnutí

Události v regionech (Ostrava)

Komentované regionální zpravodajství.

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Jednání o otevření česko-polských hranic

  1:00 do playlistu

  Jednání o otevření česko-polských hranic
  Lepší výměna informací o nakažených a spolupráce při trasování. Toto je závěr dnešní videokonference mezi hejtman MS kraje a maršálkem Slezského vojvodství. Omezení přeshraničního pohybu na slezské hranici vyvolalo reakce na polské i české straně. Včera se například konal tichý protest za otevření hranic.

 • Počet nakažených v MS kraji

  4:06 do playlistu

  Počet nakažených v MS kraji
  Od včerejška evidují hygienici ve Slezském vojvodství o 216 nemocných více, aktuálně je tam 11 246 nakažených. V MS kraji stoupl tento počet o 5 na 1 807 lidí s nemocí COVID-19.

 • Jednání o otevření česko-polských hranic

  4:23 do playlistu

  Jednání o otevření česko-polských hranic
  Živě sociální geograf Tadeusz Siwek z Ostravské univerzity.

 • OKD musí otestovat všechny zaměstnance

  7:37 do playlistu

  OKD musí otestovat všechny zaměstnance
  Jeden nový případ nemoci COVID-19 zjistili od včerejška hygienici. Těžební společnost OKD musí do konce června otestovat všechny své zaměstnance. Firma začne zítra a bude používat rychlotesty. Podrobnosti jsme řekli na ČT24.

 • Uvolňování opatření proti šíření koronaviru
 • Nakažení v OL kraji

  12:37 do playlistu

  Nakažení v OL kraji
  A ještě čísla za Olomoucký kraj: Počet nakažených tam stouplo 2 na 820 lidí,699 se jich už vyléčilo. Podle Deníku je v nemocnici 7 nakažených seniorů z Domova v Litovli, v druhé polovině týdne projdou klienti dalším testováním.

 • Dezinfekční brána má chránit studenty

  12:56 do playlistu

  Dezinfekční brána má chránit studenty
  Důslednější hygiena ani po odeznění koronavirové pandemienejspíš úplně neustane. S rychlou dezinfekcí na místech, kam přichází větší množství lidí, můžou pomoct brány vyvinuté slovenskou strojírenskou firmou. V Česku už ji používá i první vysoká škola, konkrétně Vysoká škola logistiky v Přerově.

 • Pátrání po pohřešované ženě

  15:51 do playlistu

  Pátrání po pohřešované ženě
  9. dnem dnes policisté pátralipo pohřešované 74leté ženě z Oskavy, která se pohřešuje v souvislosti s povodněmi na Olomoucku. Desítka policistů se zaměřila na místa mezi Dolní Libinou a Velkou Hradečnou. Jde o oblast, kam se voda po nedávných povodních rozlila do širokého okolí. Ještě v předchozích dnech byla tato lokalita těžko dostupná. Ve středu pak bude pátrání pokračovat.

 • Stát prodává bývalé těžní věže

  16:43 do playlistu

  Stát prodává bývalé těžní věže
  Státní podnik Diamo prodává 2 těžní věže a dalších 8 nemovitostí v Ostravě a v blízkém okolí. Cena bude závislá na soutěži. Hodnota věží se ale pohybuje v řádu milionů korun. Jedná se o kulturní památky. Jejich majitel bude muset např. monitorovat důlní plyny.

 • Olomouc chce lákat turisty

  19:09 do playlistu

  Olomouc chce lákat turisty
  Novou reklamní kampaň se sloganem "Olomouc - to musíte…!"připravila pro letošní turistickou sezónu olomoucká radnice. Poutá na pobytové balíčky, kartu s různými výhodami i nové prohlídkové okruhy. Chce se kvůli pandemii koronaviru zaměřit hlavně na tuzemské turisty. Se začátkem letní sezóny město spustí i nový turistický web.

 • Studénka likviduje komáry larvicidem

  19:32 do playlistu

  Studénka likviduje komáry larvicidem
  Vydatné deště a teplé počasí může způsobit přemnožení komárů. Problémy s nimi mají například v Povodí Odry. Ve Studénce se radnice rozhodla vyzkoušet prostředek k hubení komářích larv. Dosud tam používali proti tomuto hmyzu rozprašování teplého aerosolu,

 • Natáčení seriálu Stíny v mlze

  21:49 do playlistu

  Natáčení seriálu Stíny v mlze
  Třetí díl krimi seriálu STÍNY V MLZE, který připravuje ostravské studio České televize, natáčeli filmaři na Bílé v Beskydech. V průběhu celého roku budou působit taky v Ostravě a okolí. Vládní opatření kvůli koronaviru natáčení téměř o 3 měsíce zpozdila.

Přehrát vše

Související