iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
11. 6. 2020
na ČT1

1 2 3 4 5

1 hlas
2464
zhlédnutí

Události v regionech (Ostrava)

Komentované regionální zpravodajství.

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Otevření hranic s Polskem

  0:54 do playlistu

  Otevření hranic s Polskem
  Tuto sobotu by se měly otevřít hranice s Polskem, od pondělí bez omezení. I když obyvatelé příhraničních obcí na otevření čekají, v některých starostech vyvolává tento krok obavy. A to kvůli koronavirové situaci ve Slezkém vojvodství a na Karvinsku. Hejtman Ivo Vondrák kvůli šířící se nákaze požádal premiéra Andreje Basbiše, aby hranice mezi oblastmi zůstaly ještě zavřené.

 • Otevření hranic s Polskem

  3:19 do playlistu

  Otevření hranic s Polskem
  Živě redaktor Jiří Šíma.

 • Otevření hranic s Polskem

  5:32 do playlistu

  Otevření hranic s Polskem
  Živě se starostkou Českého Těšína, Gabrielou Hřebačkovou.

 • Odklízení následků povodní v OL kraji

  9:23 do playlistu

  Odklízení následků povodní v OL kraji
  V obcích na Olomoucku pokračuje odklízení následků, které za sebou zanechaly bleskové povodně. Jen na Uničovsku a Šumpersku bylo záplavami zasaženo přes 200 domácností. Takřka všichni obyvatelé Šumvaldu mají znečištěné studny, na místech pomáhají hasiči i humanitární organizace. Stále také pokračuje pátrání po nezvěstné seniorce.

 • Sbírky na pomoc vytopeným lidem

  11:30 do playlistu

  Sbírky na pomoc vytopeným lidem
  Vedení OL kraje rozjíždí sbírku na pomoc lidem, které zasáhly bleskové povodně. Podle prvotních odhadů způsobily škody za stovky miliónů Kč. Např. v Šumvaldě je zasažena 1/3 všech obyvatel. Lidé budou moci na tento účet přispívat celý rok.

 • Výstraha před bouřkami

  11:54 do playlistu

  Výstraha před bouřkami
  Na severovýchodě Moravy se večer místy vyskytnou bouřky doprovázené přívalovým deštěm, který může rozvodnit zejména malé řeky. Výstraha platí do půlnoci v MS kraji, na Jesenicku a Šumpersku, v OL kraji, a v okresech Rožnov pod Radhoštem, Valašském Meziříčí a Vsetín v kraji Zlínském. Zejména v Beskydech může napršet až 30 mm srážek.

 • Úhyn raků v Beskydech

  12:35 do playlistu

  Úhyn raků v Beskydech
  Analýzy DNA potvrdily, že za úhyn raků říčních v Beskydech může tzv. račí mor. Zdrojem nákazy v povodí Rožnovské Bečvy by s velkou pravděpodobností mohl být akvarijní druh raka, kterého někdo vypustil do volné přírody. Nemoc je prakticky 100% smrtelná pro původní české druhy.

 • Nakažení v krajích

  15:48 do playlistu

  Nakažení v krajích
  Kvůli nákaze koronavirem jednoho ze studentů odkládá soukromá střední odborná škola ochrany osob a majetku v Karviné maturitní zkoušky. V karanténě je 17 studentů a 2 učitelé. K maturitě nepůjde 23 lidí, některým to zkomplikuje přijetí na vysokou školu

 • ČSSD a Patrioti v koalici v OL kraji

  17:03 do playlistu

  ČSSD a Patrioti v koalici v OL kraji
  Sociální demokracie půjde do podzimních krajských voleb v OL kraji v koalici s novým hnutím Patrioti Olomouckého kraje. Lídrem společné kandidátky bude hejtmanův náměstek a krajský šéf ČSSD Jiří Zemánek. Druhé místo patří olomouckému lékaři Ladislavu Jabůrkovi a třetí hejtmanovu náměstkovi Ladislavu Hynkovi.

 • Startovací byty pro děti z dětských domovů

  17:27 do playlistu

  Startovací byty pro děti z dětských domovů
  12 bytů společnosti Heimstaden slouží mladým lidem z dětských domovů a pěstounských rodin. Díky projektu S NÁMI DOMŮ si v nich zvykají na vlastní soukromí a učí se samostatnosti. Za 2 roky prošlo tréninkovými byty v MS kraji 12 dětí.

 • Požár Libušína bez viny

  19:38 do playlistu

  Požár Libušína bez viny
  Požár chaty Libušín, symbolu beskydského vrcholu Pustevny, zůstal nepotrestán. Okresní soud ve Vsetíně dnes nepravomocně osvobodil kominíka Pavla Pryszcze, za chyby při opravě komína mu přitom hrozilo až osm let vězení.

 • Autobusy na Hlučínsku pro ČSAD Havířov

  21:48 do playlistu

  Autobusy na Hlučínsku pro ČSAD Havířov
  Autobusovou dopravu na Hlučínsku bude od neděle provozovat ČSAD Havířov ze skupiny Transdev. Nového dopravce vybrali moravskoslezští krajští radní ve výběrovém řízení. Smlouvu dostal na 10 let.

 • Opravy Štramberské Trúby

  22:04 do playlistu

  Opravy Štramberské Trúby
  Štramberská Trúba prochází velkou rekonstrukcí. Dělníci opravují věž hradu, vyměňují staré dřevěné trámy nebo elektroinstalaci. Ukončení stavby je plánováno do konce listopadu. Už příští týden ale budou práce přechodně ukončeny. Trúba se tak na letní sezonu opět otevře turistům. Její zdivo je po opravě mnohem světlejší.

Přehrát vše

Související