iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
21. 5. 2020
na ČT1

1 2 3 4 5

3 hlasy
2517
zhlédnutí

Události v regionech (Ostrava)

Komentované regionální zpravodajství.

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Další nakažení na Dole Darkov

  0:56 do playlistu

  Další nakažení na Dole Darkov
  Živě redaktorka Kateřina Golasovská.

 • Další nakažení na Dole Darkov

  3:15 do playlistu

  Další nakažení na Dole Darkov
  Živě Ivo Vondrák, hejtman MS kraje.

 • Počty nakažených v krajích

  6:20 do playlistu

  Počty nakažených v krajích
  A nákaza na Dole Darkov se znovu podepsala na nárůstu počtu nemocných v MS kraji. Ke včerejšímu večeru, kdy hygienická stanice vydává denní statistiku, přibylo 38 nových případů, což je jeden z největších nárůstů za poslední měsíc. 2/3 nových pacientů je právě z Karvinska. V OL kraji od sobotního večera nepřibyl žádný další nakažený, počet aktuálně nemocných se snížil o 10.

 • Podnikatelé se připravují na uvolnění zákazu

  6:52 do playlistu

  Podnikatelé se připravují na uvolnění zákazu
  Příští týden se uvolní další vládní opatření proti šíření koronaviru. Otevřou se vnitřní prostory provozoven. Např. v restauracích a hotelech. Ale také pavilony v ZOO. Lidé budou muset dodržovat rozestupy, prostory se budou pravidelně dezinfikovat. Podnikatelé už začali s přípravami.

 • Opatření od 25. května

  9:35 do playlistu

  Opatření od 25. května
  A co všechno se v pondělí otevře, teď přehledně. Kromě restaurací budou znovu v provozu také hotely nebo auta taxislužby. Lidé se nově dostanou do vnitřních expozic památek či ZOO a povolené budou nově všechny akce s účastí nad 300 osob. V pondělí se také znovu rozšíří školní výuka. Po deváťácích budou moct do školy nastoupit i žáci prvního stupně. Školní skupiny budou mít max. 15 dětí bez možnosti je měnit. Na chodbách budou roušky povinné, při výuce podle úvahy učitele.

 • Kraj rozdělí 20 termokamer

  10:29 do playlistu

  Kraj rozdělí 20 termokamer
  MS kraj rozdělí v následujících dnech 20 termokamer, které dostal od MZ ČR. Budou v nemocnicích nebo na hasičských stanicích, část zůstane k dispozici i dalším zařízením. Kamery mají podle ministerstva pomoct odhalit případné nakažené hned u vchodů do budov, celkem jich objednalo 500.

 • Opava podpoří podnikatele

  11:17 do playlistu

  Opava podpoří podnikatele
  Opavský magistrát pomůže většímu množství živnostníků bez provozovny, jejichž činnost byla vinou opatření nařízených kvůli epidemii koronaviru omezena. Od poloviny května mohou žádat o dar ve výši 10 tis. Kč. Vedení města původně stanovilo limit, že podpora se týká živnostníků s obratem do 2 mil. Kč. Limit nyní magistrát zvýšil na 5 mil. Kč.

 • Renovace Slovenské strely

  11:48 do playlistu

  Renovace Slovenské strely
  V dílnách v Hranicích na Přerovsku pokračuje renovace legendárního vlaku Slovenská strela. Tyto motorové vozy od roku 1936 jezdily mezi Prahou a Bratislavou. Vyrobily se ale pouze 2 kusy. Jeden z nich v posledních letech stál v muzeu v Kopřivnici. Právě ten teď v dílnách renovují.

 • Soudy v kauze lihové mafie

  15:29 do playlistu

  Soudy v kauze lihové mafie
  Živě redaktorka Natálie Flajžíková.

 • Autobusy po 25. květnu

  17:27 do playlistu

  Autobusy po 25. květnu
  V OL kraji budou regionální linkové autobusy jezdit v režimu jarních prázdnin až do konce školního roku kvůli omezenému provozu škol. To autobusová doprava v MS kraji se vrací k normálu, od pondělí 25. května začnou opět platit jízdní řády jako před vypuknutím epidemie koronaviru.

 • Vrcholí pylová sezóna

  17:50 do playlistu

  Vrcholí pylová sezóna
  Pylová sezóna je v plném proudu. Ta letošní je pro alergiky zatím kvůli suchému počasí mimořádně náročná. Některou z alergií má čtvrtina české populace, čísla neustále stoupají. Mezi nejčastější alergeny patří roztoči, léky a v neposlední řadě také pyl, kterého je teď všude plno.

 • Virtuální prohlídky olomouckých památek

  20:03 do playlistu

  Virtuální prohlídky olomouckých památek
  Hned dvě olomoucké památky budou brzy přístupné turistům z celého světa. A to i v této době, kdy je cestování výrazně omezené. Prohlídku prostřednictvím virtuální reality po katedrále svatého Václava brzy spustí také Zdíkův palác, který s chrámem bezprostředně sousedí.

 • Výstava 7x7 způsobů koronární cirkulace

  21:59 do playlistu

  Výstava 7x7 způsobů koronární cirkulace
  V Ostravě se objevila nová venkovní výstava. Podílelo se na ní 7 malých nezávislých galerií. Dostala název 7x7 způsobů koronární cirkulace. Má totiž rozproudit kulturní krev v žilách města. Reakce umělců na současný stav najdou lidé ve vitrínách obchodního domu Ostravica-Textilia, který čeká na svou rekonstrukci.

Přehrát vše

Související