iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
20. 2. 2020
17:00 na ČT1

1 2 3 4 5

2 hlasy
4261
zhlédnutí

Události v regionech (Ostrava)

Komentované regionální zpravodajství.

24 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Odvolaný děkan se zatím vrací do funkce

  0:56 do playlistu

  Odvolaný děkan se zatím vrací do funkce
  Živě redaktorka Kristýna Prokešová.

 • První případ spalniček v roce 2020

  3:03 do playlistu

  První případ spalniček v roce 2020
  Letošní první případ spalniček zaznamenali hygienici v MS kraji. Vysoce nakažlivé onemocnění se objevilo na Karvinsku u ženy středního věku. Hygienici žádají obyvatele, aby v případě, že u sebe pozorují příznaky nemoci, nechodili k lékaři a spojili se s ním napřed telefonicky. Sever Moravy se loni potýkal s epidemií spalniček, v první polovině rokubylo přes 100 nakažených.

 • Výstraha před silným větrem

  3:46 do playlistu

  Výstraha před silným větrem
  V Česku bude zítra foukat silný vítr s nárazy až 70 km/h. Výstraha platí pro celé území země, pro východní polovinu od 6:00 ráno. Vítr by měl ustat ve 14:00.

 • Další herny v možném rozporu s vyhláškou

  4:04 do playlistu

  Další herny v možném rozporu s vyhláškou
  Nejen v Havířově, ale i v Ostravě, konkrétně v Ostravě-Jihu, jsou stále herny s automaty, a to i přesto, že to zakazují vyhlášky omezující hazard. O minimálně 2 otevřených provozovnách v Havířově jsme informovali minulý týden. Tam zřejmě za chybu s platnými licencemi může MF ČR, a v případě krajského města to bude nejspíš podobně. Herny s automaty totiž i v Ostravě provozuje stejná firma, která je navíc v insolvenci.

 • Zákon o provozu heren a kasin

  6:38 do playlistu

  Zákon o provozu heren a kasin
  A teď, jak to má fungovat podle zákona o hazardních hrách. Povolení k provozování herny či kasina vydávají radnice měst a obcí, ve kterých má daný automat fungovat. Obce mohou hazardní hry omezit buď na celém, nebo na části území, případně vyjmenovat jenom ty lokality, kde jsou automaty povolené. Podle webu mapynelegalnihohazardu.eu je v MS a OL kraji několik desítek heren, které ale zákazy porušují.

 • Úbytek včel

  7:07 do playlistu

  Úbytek včel
  Smutný loňský rok mají za sebou čeští a moravští včelaři. Velké, odhadem až poloviční ztráty na včelách způsobilo několik faktorů. Medu je tak málo, a proto bude zdražovat. Jaký je skutečný stav včelstev, kterých chovají včelaři vůbec nejvíce na hektar plochy v Evropě, ukáže až letošní odebírání vzorků z úlů.

 • Šumperská nemocnice si pronajímá nástroje

  8:52 do playlistu

  Šumperská nemocnice si pronajímá nástroje
  Zkrácení průběhu operací nebo nižší riziko infikování pacienta.Výhody související s novými chirurgickými nástroji, které ode dneška používají lékaři šumperské nemocnice. Od výrobce si je nekoupili, ale pouze pronajali. To je ve střední a východní Evropě unikátní postup.

 • Inaugurace dvou děkanů na UP Olomouc

  11:01 do playlistu

  Inaugurace dvou děkanů na UP Olomouc
  Univerzita Palackého v Olomouci dnes slavnostně inaugurovala hned 2 nové děkany. Do čela Právnické fakulty byl akademickým senátem zvolen Václav Stehlík, docent v oboru evropského práva. Nahradí tak bývalou děkanku Zdeňku Papouškovou.

 • Rozhledny v česko-polském pohraničí

  12:21 do playlistu

  Rozhledny v česko-polském pohraničí
  Více než 30 rozhleden a vyhlídkových míst do r. 2027. To je česko-polský projekt s názvem Silesianka. Dnes jej na konferenci v DOV představili zástupci Euroregionu Silesia. 10 rozhleden je už v provozu.

 • Autobusy v Opavě se nemají kde otáčet

  15:00 do playlistu

  Autobusy v Opavě se nemají kde otáčet
  Chybějící autobusové nádraží a problémy s otáčením vozů. Opava řeší nedostatečné zázemí pro dopravce, který zajišťuje autobusovou dopravu na Opavsku a Vítkovsku od loňského června. Město i provozovatel služby řeší řadu stížností.

 • Jablunkov mění systém třídění odpadů

  17:43 do playlistu

  Jablunkov mění systém třídění odpadů
  Odpady pod kontrolou. Podobně jako na jiných místech kraje teď v Jablunkově začali prostřednictvím QR kódů monitorovat, kolik odpadků lidé vyhodí a hlavně, zda je správně třídí. Na to při každém vývozu dohlíží tzv. odpadkové kontroly. Těm, kteří si kód na popelnici neumístí, přestane navíc město od dubna odpad úplně vyvážet.

 • Kniha o betlémech

  20:51 do playlistu

  Kniha o betlémech
  Dva měsíce po Vánocích vydává Muzeum Novojičínska knihu o betlémech. Nejde o špatné načasování, protože betlémy stály v mnoha domácnostech nejen do Hromnic, ale až do Velikonoc. Kniha se opírá o historický tisk, který provázel věřící biblickými příběhy a v depozitech muzea jsou stovky let staré figurky znázorňující příběh narození Ježíše Krista.

Přehrát vše

Související